Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félelmek a nagybetűs élettel...

Félelmek a nagybetűs élettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval, 5 nap és leteszem az érettségit szóban is, valószínűleg akkor végzek is mert egész jó eredményeim vannak. Nem terveztem mást, mint esti iskolában eladó szakmát tanulni és ez mellett már van lehetőségem egy boltban nagyon jó fizuért képzettség nélkül is dolgozni, amit jól ismerek és engem is jól ismernek.


Tele vagyok célokkal, új telefont szeretnék venni, aztán jogsit letenni, autót venni, Japánba utazni, ez olyan egy éven belül meg is valósulhat, ha nem fel éven belül. Eközben itthon lakok, segiteni akarom a szüleimet meg stb. Kisebb céljaim is vannak, mint cipőt venni, ruhákat venni, macskát ivartalnítani. Úgy érzem, hogyha ezeket a célokat magam előtt tartom és mindig hozzájuk fűzök valamit, akkor jó, mert van ami utat mutasson, hogy merre is haladjak majd az életben.


Az az igazság, hogy elég gyorsan elment az idő és úgy érzem hirtelen kerültem a felnőtt élet küszöbére. Néha nagyon félek attól, hogy elveszek, nem állom meg a helyem és mikor olvasom, hogy olyan sok fiatal már akkor el van veszve, mikor elkezdik a felnőtt életüket félek, hogy mi van ha velem is ez lesz. Egyből ugye munkahelyem is lesz, el tudok helyezkedni meg stb, sajnos sok olyan fiatalról tudok, akiknek ez sem jön össze.


Vannak már most hobbijaim, szeretek animézni, olvasni és írni fanfictionokat wattpadra is. Félek, hogy ezek a dolgok is ki fognak kopni belőlem, hogy nem lesz amit szerethetek, hogy olyan befásult leszel és úgy fogok én is a szürke hétköznapokkal eggyé válni, mint sok körülöttem elő felnőtt ember.



Remélem értitek, hogy mi igazából a félelmem, mert tele vagyok kavargó érzésekkel, kételyekkel, de nem tudom kiírni pontosan, hogy mit is érzek. Volt már ilyen félelmetek?



2022. jún. 6. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:

18 évesen SEMMITŐL nem kell félned, mert fiatal vagy.


Majd ha úgy jársz mint én, hogy 33 évesen sehol nem tartasz az életben, nak akkor kezdj el rettegni.

2022. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
30 évesen sem kell beszarni meg az fölött sem, egy nap alatt változtatni lehet az életeden, ezt leszamítva ne hidd azt hogy olyan k..va könnyű maga az élet (ezt csak azért írom hogy ne legyél naiv) de amíg vannak céljaid addig nem kell félni, ha nem sikerülnek akkor sem kell depresszálni, nyugi majd alakul minden. 29f
2022. jún. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
20 vagyok és szerintem lehetnek most is félelmeim. Egyébként sajnálom, hogy neked így alakult
2022. jún. 6. 19:38
 4/6 A kérdező kommentje:
#1-nek írtam, #2 köszi a választ! :))
2022. jún. 6. 19:39
 5/6 anonim ***** válasza:
23%

#2


Nem lehet változtatni. Az ember 30 felett már öreg.


Az embernek a tiniként, illetve húszas éveiben kell megállapozni mindent: iskolai végzettség, önbizalom, kapcsolatok, stb. Ha ez nem sikerül, akkor Game Over.


Én tudom, hogy 33 évesen szinte lehetetlen bepótolni a hiányosságot.

2022. jún. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt szorongásnak hívják. Van egy új könyv a témában: A szorongás feloldása. Esetleg.

Valamennyi aggodalom égészséges, mert motivál, hogy cselekedj, de túl sok inkább bénít.

Én attól féltem, hogy ha a pszichoterápiám hatásos lesz, akkor majd nem fogom szeretni azokat a zenéket, amiket előtte. Ez pl. egy vicces hülyeség, amit kitaláltam magamnak.

Mivel sok minden érdekel, ezeknek örülj, és ezeket csináld. Ha valamelyiket megunod, majd találsz mást, vagy kicsit keresned kell, az sem baj. Szerintem jól nyomod, úgyhogy ne aggódj ezeken! Örülj, hogy van kezed lábad és csináld szépen a dolgodat!

49f

2022. jún. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!