Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok egyedül,...

Edith070 kérdése:

Mit csinálhatok egyedül, nyáron, a nap bármelyik szakában ?

Figyelt kérdés
Rengeteg ilyen kérdés van ,de inkább kicsit bemutatom magam ,hogy lehessen egy pontosabb válasz.Nem szeretnék olyan válaszokat kapni ,hogy takarítsak (mert kb, mániám xd szóval takarítok én magamtól is,meg átrendezgetek stb.) szeretek olvasni ,de nem engedhetem meg magamnak ,hogy sok könyvet vásároljak :( szóval ,ha tudtok jó pdf oldalakat akkor jelezzetek afelől (érzelmes éveimet élem illetve szeretnék nyitni a horror könyvek fele meg az ilyen érdekes témájúak fele vagyis nem az oktatás felőli ( btw az is lehet ,mert szeretném fejleszteni a..hát..hmm alapfokú angolom? szóval egy vagány mégis egyszerű nyelvezetű angol pdf ,ha van akkor jöhet ) hanem ilyen más témájú pl. robotos ,vagy űrutazásos ,még volt egy könyv ami tetszett Jégsárkány címmel ,ha jól emlékszem.Most elkezdtem itthon edzeni pár videó alapján ,illetve próbálok többet sétálni.Szeretek simsezni illetve még van pár játék amivel lekötöm magam.A baj az egésszel ,hogy ha sokáig ugyanazt csinálom akkor megunom amit nem szeretnék.Próbálkoznék sütéssel talán főzéssel szóval jöhetnek ilyen egyszerű ( de tényleg egyszerű) receptek,videók( videót egyszerűbb megérteni).Barátaim nincsenek lol ( de full komolyan egy sem) és inkább meghagyom jövőre az ismerkedést,addig is megpróbálnék magamra figyelni ( bár azután is persze) és így fejlődgetni.Illetve érdekel a nyelvtanulás :D

2022. jún. 23. 21:14
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Írod, hogy szeretsz olvasni, de nem vásárolhatsz folyamatosan könyveket. A könyvtárakból tudsz kölcsönözni, továbbá, ha van megunt könyved, a különböző helyeken elhelyezett könyvmegállókba beteheted őket és cserébe elhozhatsz más könyveket.

Írod, hogy érdekel a nyelvtanulás, arra ajánlom a Duolingo-t.

Kirándulás érdekel? Ugyanis, főleg, hogy van diákigazolványod, sok helyre elutazhatsz. Este kinézel térképen egy helyet vagy túraútvonalakat. Reggel becsomagolsz ebédre bármit, amit séta közben is tudsz enni. Kimész a vasúthoz vagy a buszpályaudvarra. Elmész a helyre és egy délutáni busszal/vonattal hazajössz.

Ha esetleg érdekelnek az állatok: az állatmenhelyek keresnek önkénteseket., például kutyasétáltatásra. Heti egyszer elmész oda, kiadják valamelyik kutyát, sétálsz vele, visszaviszed.

2022. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Merre laksz?

Utazz be mondjuk heti egyszer a megyeszékhelyre, vagy egy nagyobb településre. Iratkozz be a könyvtárba, fogsz találni kedvedre való könyvet. Utána elmehetsz bevásárolni sütéshez/főzéshez, szüleid, testvéreid biztos nagyra értékelnék, ha valamivel kedveskednél nekik, mire hazaérnek. Ha kevés pénzed van, beszéld meg valamelyik szülővel, hogy adjon neked x összeget meg egy bevásárlólistát, és te akkor heti egyszer bevásárolsz.

Ha minden nap főzöl, meg takarítasz egy család után, azzal elmegy 1-2 óra legalább.


Egy nyár épp elég arra, hogy alapszinten megtanulj egy nyelvet, és tanár se feltétlen kell hozzá (jó, ha van, de nem szükséges, minden elérhető online), napi 2-3 órát gyakorolsz, nem muszáj egyhuzamban, tarts közte hosszabb szüneteket, mint suliban szoktak adni.


Ha a környéken van folyó, tó, vagy túraútvonal, akkor mehetsz kirándulni. Ha van biciklid, meg egy láthatósági mellényed, tekerj be a legközelebbi vasútállomásra, és onnan oda mész, ahova akarsz.


+1: a legtöbb jótékonysági szervezet szívesen vállal diákokat. Nézd meg, kik vannak a közeledben, és fogadnak-e. Én 13 és 16 éves korom között minden nyáron a Karitászban "dolgoztam": adományt fogadtam, szortíroztam, ételt, csomagokat osztottam, kerítést festettem, homokzsákot lapátoltam. Fiztést nem kaptam érte, de a mostani munkakörömben (ahol viszont jó fizut kapok) azt az empátiát és problémamegoldó képességet használom, aminek nagy részét ott tanultam. De ha emberekkel nem szeretsz foglalkozni, szerintem bármelyik menhely szívesen venne egy segítőt, aki ellátja az állatokat - ha ehhez van érzéked.

2022. jún. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Menj bulizni, úszni, túrázni, gokartozni, rajzolj, makettezz, kertészkedj.
2022. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jelentkezz tartalékos katonának.
2022. jún. 24. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A közelben sajna nincs könyvtár éééééés a lakhellyel kapcsolatban elég annyi ,hogy Erdély és a környéken nagyrészt minden román ( én meg nem szeretem ,nehezebben értem meg) amúgy a könyvmegállókat nagyon élvezném,a Duolingot pedig használom ( eljutottam egy 175 napos sorozathoz :D ) a kirándulás is sajna rizikós mivel tudnom kellene rendesen románul és hát..khm nem megy :s a menhellyel az a szitu ,hogy nem fogadnak annyira szívesen és akkor a kedvemnek is annyi :c

A bulizás kilőve mivel nem az a fajta lány vagyok aki élvezi ( tapasztalat) gokart a közelben nincs ( de hála az égnek még pár hetet kell kibírnom aztán lesz egy nyaralás) rajzolni szoktam ,de nem annyira érdekel.A matek meg nem érdekel szóval biztos ,hogy nem :s a kertészkedés az vagány. Nem kerttel ,hanem ilyen cserepes virágaim vannak és azokat szeretem . utolsónak pedig annyit ,hogy szerintem nem lennék képes arra a szerepre :D pedig vagány (talán)

2022. jún. 24. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Kutyasétáltatás? Ismerős, szomszéd kutyáját például. Vagy, nem tudom, mennyire cagy kreatív, írj történeteket. Amúgy angolul mennyire beszélsz?
2022. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
RIP inbox
2022. jún. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Angolul szerintem nagyon alap ,btw mi van az inbox-al?
2022. jún. 28. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:
2022. jún. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!