Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lehet az oka hogy az...

Mi lehet az oka hogy az utóbbi napokban, gyors egymásutánban önkezével vetett véget 2 igen sikeres, igen tehetős vállalkozó a nyugati országrészben?

Figyelt kérdés

Ráadásul mindkettőnek elelmiszeripari érdekeltsége volt.

Fiatalok voltak, biztosan sikeresek, nem voltak anyagi "csődben".



#emberi sorsok,
2022. júl. 12. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Tök jó,hogy az élet nem csak a sikerből meg a pénzből áll.

Lehet,hogy kiskorában tönkretették a szülei amiről mi semmit nem tudunk.

Itt látszik,hogy mennyire nem érti senki az öngyilkosságot.

Ez nem ilyen egyszerű,hogy “oh..van pénzem..sikeres vagyok. De jó..akkor inkább nem ölök meg magam.”

Ez nem erről szól.

2022. júl. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

Linket nem tudsz adni róluk?

Én egyik esetről sem hallottam.

Egyébként egy fiatal vállalkozó miért nem mehet csődbe? Nem értem a logikádat, kérdező.

2022. júl. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2022. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyikről hallottam - ő már nem volt a legzsengébb ifjú, de azért nem volt öreg -, és fönt van/volt a "100 leggazdagabb magyar ember" listán. Nem hiszem, hogy csődbe ment, de a hírek szerint a NAV nyomozott utána.
2022. júl. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok.

Köszönöm 3-asnak a linket, ez az egyikről ad hírt.

Ott van benne a válasz a kérdező kérdésére is: "A döntéshez családi és üzleti nehézségek is egyaránt vezethettek, mint írják, a NAV is vizsgálatot folytatott ellene adócsalás gyanúja miatt, de vádat nem emeltek ellene."

2022. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is egy fiatal gazdag balatoni vállalkozó hirtelen halálhíre kapcsán tettem fel ezt a kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1181..


ő volt az, aki nettó 800-at adott volna, ha került volna szakács. Bár nem írták meg, hogy öngyilkos lett volna, de úgy éreztem a cikkből, hogy csak kegyeletből nem írják meg.


Nem véletlenül írtam ki a kérdést én sem, bár sejtem valójában a választ...:(

2022. júl. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Pont most olvastam egy cikket, ahol már egyértelműen öngyilkosságra hivatkoznak.
2022. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem amúgy valahol a mai túlhajszolt, túltolt világ tehet az öngyilkosságokról. Mindenki többet akar, mindenből többet. Mindig van jobb, szebb, nagyobb.


Annyira rohanunk, hogy teljesen célját veszíti az egész létünk.


Ráadásul az anyagi siker önmagában semmit nem jelent. Attól még belül ember vagy, ugyanúgy fáj, ha nincsenek barátaid, ugyanúgy fáj, ha szakít veled a párod, ha egyáltalán megtalálod.


Lehet stressz, depresszió.


Én magam arra emlékszem, hogy egy időben minden jól ment, mégsem voltam boldog. Volt barátnőm, haladtam az egyetemmel, mégis azt éreztem, hogy boldogtalan vagyok.


Valahol a gazdagságnál is az lehet, hogy rájössz, hiába van meg mindened anyagilag, akkor is hiányoznak olyan emberi dolgok, kapcsolatok, amiket nem lehet megvenni.

2022. júl. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!