Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen felnőtt lesz azokból...

Milyen felnőtt lesz azokból akiket gyerekként testileg és lelkileg is bántalmaztak otthon és az iskolában is?

Figyelt kérdés
Mennyire fog kihatni az életére
2022. aug. 3. 08:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Ezek a dolgok megtörténnek az emberrel és nem tehet róla, nem tud ellene tenni gyerekként. Felnőttként viszont választhat, hogy feldolgozza a traumáit, fejleszti az önismeretét és helyre rakja magában a dolgokat, vagy továbbra is áldozatnak érzi magát. Az első esetben lehet boldog kiegyensúlyozott ember. A másik esetben pedig ugyanolyan szarul fogja érezni magát egész életében.
2022. aug. 3. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Én visszahúzódó lettem. A legkisebb piszkalasra is robbanok. Nyomtam neki falnak kollégát mert a polom miatt kotozkodött.
2022. aug. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon.

Nagy valoszinuseg szerint teljes lelki serult lesz. Onelfogadasi problemai lesznek/lehetnek, megkerdojelezheti onon szerethetoseget.

Ha valakit minden ot korulvevo kozegben bantalmaznak, akkor elso sorban magat fogja utalni, nem tudatosan, ezaltal nasokkal sem lesz kepes megfelelo kotodes kialakitasara. Nem fogja tudni hogyan kell szeretni es engedni, h masok szeressek. Ertektelennek fogja tartani magat. Konnyen o maga is fizikai vagy lelki bantalmazova valhat.


Ha ismersz ilyen gyermeket, kerj szamara segitseget.

Ha te vagy/voltal ilyen gyermek, akkor pedig szakember segitsegevel probald feldolgozni ezt a serulest. <-- Illetve nem csak te, barki, aki hasonlo cipoben jar.

2022. aug. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

"Mennyire fog kihatni az életére"

Annyira, amennyire hagyja. Anyumat rendszeresen verték otthon, azzal párhuzamosan az iskolában is bánották. Jelenleg boldog párkapcsolatban él, sok baráttal, vannak tervei (nyaralások leginkább) illetve hobbijai. Nem kívánhatnék nála jobb anyukát. Engem óvodától a középiskola végéig bántottak, fizikailag és verbálisan is. Mivel elnyomtam magamban ezeket a traumákat, nagyon szégyenlős és zárkózott lettem, alacsony önbizalommal. Most próbálom helyrehozni, hogy legalább a felnőttkorom normális legyen. Az önbizalmam már elég sokat javult. Szóval ha nem dolgozod fel, hanem elnyomod magadban akkor sz*r lesz az egész életed. Viszont ha teszel érte hogy meggyógyítsd ezeket a sebeket akkor élhetsz teljesen normálisan, és boldogan.

2022. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
92%

Sajnos nagyon ki hat de nem csak felnőtt korban gyerk kent is az élet minden terére, tapasztalat.


Bántalmaztak az általános iskolai osztálytársaim az anyám, a rokonaim. Kihatott a tanulmányimra nagyon rosz tanulo voltam. Nagyen nehezen barátkozok és nagyon mnehezen nyílok meg és adom önmagam. Szinte csak a testvéreimnek tudom önmagam admi mivel velük nőttem fel és születésük óta ismerem őket. Mostmár kezdek valahogy tapraállni, elfogadni önmagam. De önbizalom hiány még mindig van bennem és szociális szorongás. De azért javultam már a gyerekkori énemhez.


Dehát ez ugy működik mintha megsebesülnél, begyógyul de a hegy egy életen át rajtad lesz.

2022. aug. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%
Kihat, de tudatosan le lehet győzni, nem kell annyiban hagyni.
2022. aug. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Tele lesz mentális problémákkal.
2022. aug. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

Kérdés az, kit nem bántanak manapság már?

Elég felkúszni az internetre, kapod a nyakadba a bajt.

2022. aug. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Kb hasonló vagyok mint a 2-es. Antiszociális, visszahúzódó lettem és ha valaki bármit kioktatóan vagy rosszindulatúan beszól nekem, akkor azonnal túlzóan robbanok és előjön az agresszív, önvédő énem és szóban széjjelszedem és megsemmisítem az illetőt. Túl sokat tűrtem tinikoromban az ilyen típusú embereket. Ma már ezt kicsit sem tolerálom.


Van még de most röviden ennyi.


26/n

Szilvi

2022. aug. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mentálisan nem lesz egészséges.Mentális gondokkal fog küzdeni.Szorongás, depresszió.Sokkal nehezebb lesz az élete, mint egy egészséges embernek.Máshogy kell gondolkodnia, és élnie.Sokkal több küzdelem kell azért, hogy elérje azokat a dolgokat, mint ami egy "normális" ember természetes, könnyedén megy.

Tele lesz feszültséggel, gátlásokkal.Önértékelési problémái lesznek, önbizalom hiánya.

2022. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!