Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokan...

Miért van az, hogy sokan pánikolnak a klímaváltozás, benzinhiány, válság, stb. miatt és az emberek 95%-a mégsem akar semmit tenni ellene, semmin változtatni?

Figyelt kérdés

Most itt van pl. ez a nagy aszály, tömegek sírnak, hogy úristen, mit teszünk a bolygóval, megértünk a pusztulásra, meghalunk a klímaváltozásban, de azért mindenki ugyanúgy tépkedi tovább a nejlonzacskót, veszi a vegyszereket, nyomja a klímát, a fast fashiont, még minimális(!) környezettudatosságra sem hajlandó. Minimálisra sem.


Ugyanígy megy a pánik, hogy nem lesz üzemanyag, de senkinek eszébe nem jutna letenni a s*gge alól a kocsit, még annak sem, akinek amúgy közel a munkahelye, vagy legalább a kisboltig mennének el biciklivel, de nem...


Az élő példák erre a szomszédaim, akik folyton panaszkodnak, most a rezsire meg a benzinre, de nyáron is szárítógépeznek, télen 25 fokra fűtenek, és képesek 1-2 dologért autóba ülve elmenni a városba, a két autójuk megy naponta kétszer legalább.


Miért ilyen az emberi természet, hogy csak sír-rí, de változtatni, felelősséget vállalni nem akar?



2022. aug. 3. 13:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%
Túl elkényelmesedtek az emberek. Mert bár rossz a globális felmelegedés kényelmesebb neki ha még a WC-re is kocsival mehet.
2022. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%

Az ember úgy van programozva, hogy előre fele menjen a kényelmesbe, jóba és ne hátra.


Pédlául, ha te kapsz egy jól fizető szellemi munkát, home office lehetőséggel, rugalmas munkaidővel, akkor nem fogsz elmenni egy gyártósorra csavarozni, 3 műszakba, hajnali háromnegyed 5-ös keléssel és 6-os kezdéssel.


De, ez csak egy példa a munkahelyre.Mindennel így van.Élelmiszerrel,közlekedéssel...stb

2022. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
27%

Én most vettem egy BMW 760ideges kocsit, w12, olyat lök ha ledundizom hogy kiszakad az ülés.

Mióta nem lehet külföldi rendszámos kocsi, átrakattam magyarra, azt elég csak megküldenem a körúton.

Lányoknak bejön, tetszik nekik, integetnek is néha, vagy ha olyan a szitu szombat este sokszor leállítanak hogy megnézzék a kocsit.

Szóval nekem egész bejön ez a helyzet, elég jó áron vettem a kocsit és totál megérte.

2022. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
85%

Ez ugyanúgy az emberi természethez tartozik mint az irigység.

Nem véletlenül írtam ezt.

Ne foglalkozz mások viselt dolgaival, ha te meg vagy győződve a tetteid helyességéről akkor nyugodt szívvel cselekedd meg azokat. Mutass példát, ne másoktól várd el hogy azt tegyék amit te szeretnél.

2022. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Oké, elkényelmesedtek, de mi az oka annak, hogy akkor sincs érdemi változás, amikor már belátják, hogy változtatni kellene?


A kedvencem az, hogy állítólag azon izgultak, milyen sors vár így a gyerekeikre, de annyira azért nem izgulnak, hogy változtassanak is.

2022. aug. 3. 14:04
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Jellegzetes emberi tulajdonság.

A legtöbb ember kizárólag olyan intézkedéseket fogadna el a klíma, a környezet védelmében, az aszály ellen, ami neki a LEGKISEBB MÉRTÉKBEN SEM okoz kényelmetlenséget.

2022. aug. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
48%

5#


Azért, mert elértek egy szintet és nem fognak leadni belőle.


A tudósok dolga,hogy kitalálják,hogy mi legyen, de úgy,hogy nem csökken az életszínvonal,komfortérzet.

2022. aug. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
75%
Mindenki el van kényelmesedve.
2022. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
"áh, én, egyedül, mit tehetnék az ilyen dolgok ellen?" - kérdezi nyolcmilliárd ember.
2022. aug. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
61%
Én nem pánikolok, már alig várom, hogy úgy rendesen összeomoljon minden és pusztuljon az ostoba tömeg :D
2022. aug. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!