Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél egy ilyen helyzetbe...

Mit tennél egy ilyen helyzetben? Tudnál a pillanat hevében higgadt maradni és jól dönteni?

Figyelt kérdés
Tegyük fel hogy este van, kint már nagyon sötét van.Egyedül vagy egy családi házban.Most teljesen mindegy milyen okból kifolyólag, hogy mert egyedül élsz, vagy a szüleid nincsenek otthon, vagy a párod nincs otthon, egyedül vagy.Az is mindegy hogy férfi vagy nő vagy.Rutinszerűen csinálod a dolgod, amikor véletlen kipillantasz az ablakon vagy teraszon belülről,és mintha egy embert látnál a sötétben.De csak egy pillanatra.Pontosan abban sem vagy biztos hogy valóban embert láttál,de rád jön a para.Mert nincs ott keresnivalója idegennek.Mit teszel?

2022. aug. 3. 18:14
A kérdező szavazást indított:
Felhívom a segélyhívót/ rendőrséget
Begubózok egy sarokba magamra zárva az ajtót és meg se mukkanok reggelig
Felkapcsolom a kinti lámpát, hogyha van is kint valaki megijed a fénytől, tudatosul benne hogy van otthon valaki
Fogok egy éles kést, és kimegyek a sötétbe felderítem a látottakat
Fogok egy tompa tárgyat amellyel nagyot lehet ütni és kimegyek a sötétbe felderítem a látottakat
Kikiáltok reszkető hangon: Hahó, van itt valaki?
Felhívom a családom /rokont/szomszédot
Kisétálok a sötétbe semmi nélkül és megnézem hogy van-e kint valaki
19 szavazat
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
És mi van ha kintről kell valami az illető(k)nek? Akkor a fény felkapcsolásával lebuktatod magad, hogy van otthon valaki.És lehet alapból nem törne az életedre, csak vinné kintről ami kell neki.De így hogy lebukott elakar intézni.
2022. aug. 3. 18:21
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem mennék, az biztos, akkor lennék a legsebezhetőbb pozícióban, főleg, ha számítanak rám a sötétben. Szerintem kombinálnám a lehetőségeket, felkapcsolnám a villanyokat, fognék valami tompa tárgyat és kikiabálnék, hogy takarodjon innen. Utána várnék, hogy van e valami mozgás. Meg a másik ajtót bezárnám, hogy csakis ott tudjon bejönni, ha mégis akarna, ahol már várom.
2022. aug. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg bejönne mikor lebuktatom, és az életemre törne, azzal a tompa tárggyal úgy elverném, hogy beszarik. Ott en vagyok előnyben az ismert terep miatt. Meg ő jön be az ajtón egy viszonylag szűk helyen, rá tudok készülni, egyből fejbe vágni ahogy belép. Még az előzőhöz kiegészítésként.
2022. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3

És ha egy ablakon jön be?

2022. aug. 3. 18:27
 5/12 anonim ***** válasza:
Kiállnék az ablakba ec pec kimehecet et játszani, közbe megélezném mosolyogva a késeket.
2022. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra is egyszerűen tudsz reagálni, csörömpöl vele, hallod, hogy jön, mire beküszködi magát rajta a függöny, redőny, meg minden alatt, főleg ha be is töri, addig odaérsz es agyba-főbe vered. Ha már ketten vannak és az egyik jön az ajtón, a másik az ablakon, na az már gáz. De nagyjából alkatuk alapján látod, hogy megéri-e belemenni a harcba, vagy inkább te mássz ki az ablakon.
2022. aug. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a ház előtt az út másik oldalán megáll valaki már azért ugat a kutyám nappal, mi lenne ha este valaki az ajtóba lenne?
2022. aug. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodnéķ. Sokan "csak" kerti tolvajok. Azaz ha vannak ertekeitek pl fészerben srb reménykednék hogy csak azt töri fel es megy es nem akar a házba törni.figyelném bentről van e mozgás arra, es hívnám a rendőrséget, ha van.

Nalunk most öltek meg egy egyedul élő öreg bácsit a szomszédban.(egy pár azaz nő és ferfi c.gok) harcba nem mennék bele. Az ilyenek nem egyedül járnak. Es elotte felmerik a terepet is.

Habár nekünk mozgásérzékelős lámpáink vannak, és a közterületi pont bevilágítja az egesz kertet is, és minden ablak rálát az udvarra, kocsikra is

2022. aug. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
Velem ilyen az előszobába volt, majd rájöttem, hogy csak a cipősdobozok meg a seprő ad olyan árnyékot.
2022. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Shaddark ***** válasza:

Én mindenképpen kimennék.

Mondjuk van önvédelmi fegyverem, de ha nem lenne akkor is simán kisétálnék.

Mondjuk hasonló szitu volt már nem is egyszer, jobbára macskák zavarogtak, párszor egy-egy eltévedt részek mászkált kint a sötétben, az udvarra csak a macskák jöttek be.

Azért egy konyhakést akkor is vinnék pisztoly helyett ha az nem lenne, biztos ami biztos. INTJ vagyok, mindenre felkészülök :)

Amúgy ha szoktál ilyen helyzetben lenni és félni is, vásárolj egy gáz pisztolyt. Kimész, csőre húzod jó hangosan, ha van is kint valaki lapulni fog míg be nem mész aztán spuri el onnan ezerrel ;)

2022. aug. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!