Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaza volt a buszvezetőnek?

Igaza volt a buszvezetőnek?

Figyelt kérdés
Ma utaztam egy buszon,ismerem arcról ezt a buszvezetőt, mindig ezzel a busszal megyek munkába, és mindig ő szokott lenni. Eddig nem lopta be magát a szívembe:egyszer egy perccel előbb indult el a végállomásról(ott szoktam felszállni), sokszor fél perccel előbb indul el,de a lényeg:ma felszállt egy idős bácsi a buszra, volt kettő szabad hely egymás mellett a tömött buszon,le akart ülni, nagyon lassan tudott csak menni,felszállt kettő tini lány (kb 17-19 évesek lehettek), és rohanva, leültek,szinte fellökték , pedig tudták, hogy le akar ülni,kiröhögték,meg be is szóltak neki, hogy ez most nem jött össze,el kezdték kicikizni, szegény csak nézett,de nem szólt semmit,azok meg nem zavartatták magukat. Mindenki őket nézte. A sofőr már indult volna a megállóból,de belenézett a visszapillantó tükörbe(elől ültem, és a második ajtónál történt ez az egész),megrázta a fejét,kipattant, és kérdőre vonta a lányokat, hogy hogy lehet így beszélni egy idős emberrel,meg ilyeneket mondott, hogy kérjen tőle bocsánatot,a sofőrt is csak kiröhögték,de azért látszott, hogy kissebb lett az arcuk. A sofőr melletti első ülés közben szabad lett, és a vezető meg a bácsi egymásra mosolygott, és megköszönte neki. Mi a véleményetek erről az egészről? Nem reagálta túl a buszvezető (mondjuk az tény, hogy nem kiabált,meg semmi ilyesmi)?
2022. aug. 4. 13:56
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Igaza volt.
2022. aug. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Azért írtam,hogy szabad lett az első hely,mert oda ült le végül a bácsi (csak véletlenül nem írtam le, hogy végül oda ült).
2022. aug. 4. 14:03
 3/29 Shaddark ***** válasza:
85%

Szerintem példa értékű.

Nem szeretem azokat akik mindenkinek beszólnak mert jobban tudják, de vannak helyzetek amik mellett nem szabad elmenni szótlanul.

És persze az ő busza, ami ott történik azért valamilyen szinten ő is felelős.

Ha nem kiabált csak elmondta a véleményét, akkor szerintem helyén kezelte a helyzetet.

2022. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%

Jó kérdés.

Olyat én is tapasztaltam, hogy a sofőr beszólt a mikrofonba, hogy valaki adja át a helyét a felszállt vak embernek. Ott egy másodperc alatt meg is oldódott a probléma.

Igazából a bocsánatkérést nem, de a hely átadását szerintem megkövetelheti. De nem konkrétan tőlük, hanem valakitől. Mondjuk leállítja a motort és beszól a mikrofonba, hogy addig nem indul a busz, amíg valaki ülőhelyet nem biztosít az idős embernek. Ez sokszor nem is azt jelentené, hogy feláll valaki, hanem csak ölébe veszi az eddig a mellette levő ülésre rakott táskáját, vagy beengedi az eddig lábával lezárt belső üres ülésre az illetőt. Sokszor az ülőhelyek közel felén nem ül senki ilyen okok miatt. Miközben elég sokan állnak.

2022. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Igaza volt és legalább volt egyetlen ember a buszon aki nem csak nézte, ahogyan egy idős embert ok nélkül kiröhögnek és gúnyolnak.
2022. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%
Igaza volt, ha a lányok ennyire prímitíven ostobák, akkor csak így lehet elmagyarázni neki, hogy mekkora parasztok voltak. Bár meglep, hogy az utasok zöme nem szólt a lányoknak.
2022. aug. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
84%
Hiába röhögtek... még nem tudják, hogy ők meg sem élik ezt a kort. A legtöbb ilyen korú csaj sajnos mind ilyen. Azt hiszik, körülöttük forog a világ, közben meg senkiháziak mind, 5 forint nincs a zsebükben, és történetesen éhen döglenének, ha a szüleik nem istápolnák őket még ebben a korban is, mert ugye munkába menni, dolgozni nem menő.
2022. aug. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Kis hülye pi...csák, ha már a szüleik nem tudták megnevelni otthon őket, akkor legalább a buszvezető tett valami nevelési kísérletet.
2022. aug. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Szerintem is igaza volt és szép volt tőle,csak fura, hogy utálja a munkáját ( mert ugye sokszor elindul fél perccel korábban, gyorsan is megy),de közben ilyen rendes volt.

#6 Ez Budapest. Egy kicsit bánom, hogy nem avatkoztam bele.

2022. aug. 4. 14:27
 10/29 anonim ***** válasza:
83%
Az egész írásod úgy indult, hogy a buszvezetőt szeretted volna elmarasztalni. Mi köze hozzá, nem az ő dolga, ő vezessen, mással ne törődjön, ja, és ne induljon fél perccel előbb. A két lány viselkedése, hogy "röhögve" lehuppantak a bácsi előtt, látszólag számodra teljesen rendben van. A sofőr még "régi" sofőr, még úgy nevelték, hogy az udvariasság, és az idősek tisztelete erény. Szerintem is. A gyerekek annyira "túl" vannak nevelve, tény, hogy sokat tanulnak, nyelvet beszélnek, mindenük megvan, menőznek a szüleik pénzén, csak a legalapvetőbb udvariasság is kimaradt a nevelésükből. Ma nagyon nehéz úgy általában szolgáltatni, legyen az busz vezető, eladó, vagy pincér, az emberek úgy gondolják, ha van pénzük egy szolgáltatást igénybe venniük, akkor a szolgáltatónak kutya kötelessége a nyegleségüket, pökhendiségüket tűrni. A panasz levelek zöme erről szól, hogy az eladó, buszos, hogyan merészelte kikérni a jogosan elvárható udvariasságot. Én ott mindenki előtt elmondtam volna a lányoknak, hogy szégyelljék magukat, hogy egy idős bácsi áll, míg ők röhögve lecsaptak a szabad helyre. Eljutottunk oda, hogy a szülő fél nevelni a gyerekét, mert akkor az nem fogja szeretni őt.
2022. aug. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!