Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz, hogy mindenkinek eljön...

Igaz, hogy mindenkinek eljön az ideje?

Figyelt kérdés
Elég szerencsétlenkedős típus vagyok, illetve elég nehezen is alakulnak ki a dolgok az életemben. Mindenért meg kell “szenvednem”, míg másnak pl. tök egyértelmű, hogy milyen irányba mozduljon el. Anyukám látván a bénaságomat fejébe vette, hogy megvigasztal, méghozzá a “Ne aggódj, eljön majd a te időd is!” kijelentéssel. Elsőre őszintén mondom nagyon jóleső megnyugvás fogott el, de azt érzem, hogy az én időm csak nem akar eljönni. Mi van, ha egy életen át olyan maradok, aki sose találja meg igazán a helyét? Mi a teendő akkor?

2022. aug. 5. 02:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a sorstól várod, vagy magadtól? Az elsőtől felesleges, ebbe ne nyugodj bele.

Ne hidd, hogy mindenki annyira biztos a dolgában, csak szeretik ezt mutatni. Nyilván vannak emberek, akiknek könnyebben megy, de végül is mit számít ez? Nekünk kell az életünket a kezünkbe venni :) Első lépésként szerintem kezdj bele egy dologba, ami hamar ad sikerélményt.

2022. aug. 5. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Folyamatosan teszek a dolgaimért, de valahogy nem jön az az érzés, hogy na igen, jó úton haladok. Inkább azt érzem -egyébként ez teljesen leszív idegileg is-, hogy folyton pörgetem a fejemben az alternatívákat, hogy mit és hogy kellene a mostani állapot helyett, de sehogy nem jó, mert valahol mindig megbukik a dolog és nem érzem a magaménak.
2022. aug. 5. 03:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire keresed az utadat, akkor rá fogsz lelni. Ha a karrierre gondolunk csakis, hányan nyugodtak bele pl a gyári munkába, ami tönkreteszi őket? Legalább nem hiteted el magaddal, hogy ami rossz neked, az jó. Csak csak sikerülni fog egyszer, ha mindenbe belekóstolsz. Talán a kitartás is hiányzik? Kicsit egy cipőben járunk, szóval a magam nevében is szólok :D
2022. aug. 5. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A kitartásom az egyik legnagyobb erényem, azzal sosem volt problémám és szerencsére nem a gyári munkától kell kezdenem, ha már karriernél tartunk. Azt hiányolom úgy általánosságban, hogy jöjjön az az érzés, ami eddig mindig jött fontos döntésekkor, hogy igen, ezt akarom, hogy is nem jutott eszembe. Valahogy jelenleg nagyon el vagyok veszve, nem találom a helyem, nem jó sehogy sem - ezt érzem is, aludni se tudok, mert ezen agyalok és kétségbe vagyok esve, hogy biztos elrontottam valamit. Ami egyébként a legdurvább stresszt okozza az az, hogy nem találom a megoldást. Örlődök egy fogaskerékben.
2022. aug. 5. 03:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: szerintem is meg fogod találni az utadat.

Az emberek döntő többsége nem biztos a dolgában, persze ennek ellenkezőjét szeretik mutatni, különösen közösségi médiában stb.

2022. aug. 5. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Részben igen.
2022. aug. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Illik ide az egyik kedvenc idézetem:

"A szerencse az, amikor a felkészültség találkozik a lehetőséggel."

Szóval az, hogy majd eljön az idő, az igaz is, meg nem is. Fognak jönni jó lehetőségek az életben, de ezekre még azelőtt kell készülnöd, hogy egyáltalán tudnál róluk. Azt semmiképp sem javaslom, hogy csak várj a jobbra.

2022. aug. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az élet nem ilyen igazságos, főleg nem azzal, akiből hiányzik az önreflexió... Ha valami nem megy és tartósan nem megy, ott mélyebbre kell annál ásni, hogy pech, de majd eljön a te időd.
2022. aug. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!