Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy képzelik a hajléktalanok,...

Hogy képzelik a hajléktalanok, hogy minél több pénzt követelnek?

Figyelt kérdés

Kétszer történt ilyen. Én eleve nem adok nekik pénzt, én dolgoztam meg azért a pénzért, nekem sincsen milliós fizetésem, meg amilyen bunkók és lerázhatatlanok is tudnak lenni... Nem beszélve arról, hogy a fele piára költi.


A barátom se ad sűrűn, de most két alkalommal adott. Na úgy nézett ki a dolog, hogy odajött a hajléktalan, hogy kaját akar venni, adjunk pénzt. Nem tudom, pontosan mennyit adott neki, nem papírpénzt, hanem aprót. A kezében több volt, mint amennyit odaadott, majd ilyet szólt mindkettő (két különböző nap, két különböző ember): ADJÁL MÉG, AZT IS ADD MÉG ODA. Mivan?! Örüljön, hogy kapott, nem kötelessége adni senkinek, meg se becsüli, hogy valaki megszánja, nem még adja neki oda az összes kp-ját mi?


Ezt mégis hogy gondolják?


2022. aug. 5. 07:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Én volt hogy adtam 2-300 Ft-ot egynek akivel normálisan el lehetett beszélni. Normálisnak tűnt aztán már elvárta hogy adjak. Na onnantól nem adtam többet. Elkerültem
2022. aug. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
31%
Hozzánk kegyszer oda jött, mondtuk nem, aztán ott volt nálam egy üdítő, megkérdezi hogy azt nem adnám-e oda, na akkor már felkeltem azt elküldtem a ku*rva annyába. Az ilyeneket agyon kéne verni, aztán elkaparni valami árokba. Senki nem hiányolná őket.
2022. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedben szereplő csövinek az volt a célja, hogy ott akkor minél több pénzhez jusson. Aki nyitott pénzt adni, attól próbál még többet lejmolni.


Én is jártam már így... Egy időben a fejembe vettem, hogy pénzt nem adok, csak kaját. Az alábbi tapasztalatokat gyűjtöttem:

-Előadta hogy hetek óta éhezik, meg beteg meg minden baja van. Mondtam, hogy van nálam péksüti, kéri-e. Azt mondta attól függ, milyen. Faképnél hagytam.

-Egy másik szintén előadta, hogy nincs mit ennie, beteg, stb. Mondtam, hogy itt egy kisbolt, veszek neki kaját. Vettem neki egy zacskóba pár zsömlöt, macisajtot, paprikát. Mire kijöttem, már hozta a csöves barátját, hogy neki is vásároljak már be. Mondom ne vicceljen már, az egész környéket nem tudom megetetni!


Azóta nem adok senkinek.

2022. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
56%

#4:

Ja és te meg még adod is alá a lovat, mert fizeted a piálását, amitől csak még gyorsabban fog zuhanni lefelé, te aztán nagyon okos vagy...

2022. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
80%
Drága barátom tudod mennyit fizet egy vendéglátó egység a terület foglalásért? A vendég kívül és a csöves zargatja... Bocsánat hogy elhajtom a csövest.kell a visszatérő vendég. Fogd meg a kezét és patyolgassad.
2022. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%
Hidd el, megveszi azt az èn pènzem nèlkül is... Bár nem csak a hajlèktalanoknak szoktam adni... Azt azèrt fixáljuk le...
2022. aug. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
#13 Velem az volt, hogy megszólított egy nő angolul, normálisan nézett ki, aztán magyarra váltott. Mondta, hogy XY kórházba megy, azt hittem, útbaigazítást kér. Majd mondja, hogy ő cukorbeteg, kéne neki valami kaja. Mondom veszek neked valamit a boltban. Azt mondjay dehát neki egész napra kéne kaja, ő vidékről jött, nem tud otthon enni. Adjak pénzt inkább. Mondom csak kártyám van. Kérdezi, és arról nem tudok levenni? Otthagytam, azóta se csináltam ilyet, hogy felajánlom, hogy veszek kaját. Vicces, hogy hónapokkal később ugyanígy jött oda hozzám és nem ismert meg, akkor ikrekkel volt terhes :D Az angol kezdeményezés amúgy profi, sokan megállnak, mert azt hiszik, külföldi és útbaigazítást kér.
2022. aug. 5. 09:17
 18/22 anonim ***** válasza:
89%

Én egyszerűen zárom rövidre a problémát:

Nem hordok magammal készpénzt.

-Így, amikor mondom a kéregetőnek, hogy nincs nálam pénz, nem hazudok, - mehet isten hírével tovább.

De van olyan verzió is, ami az előzékeny változat - és ez is igaz:

"Nincs pénz nálam, nem iszom, nem narkózom, nem kurvázok!" PONT!

-A legtöbb megadóan felteszi a kezét és elkezdi keresni a következő balekot! Nem is tud mást tenni - és a lelkiismeretem is tiszta marad, mert egyik sem hazugság!

2022. aug. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
89%

Volt, aki az erőszakos változatok közül is pofátlanabb próbált lenni mint az átlag:

"Meghallgatnál?!"

-NEM!

Vele ennyiben maradtunk!

2022. aug. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Infláció van! :DDD
2022. aug. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!