Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem vagyok...

Mit csináljak, ha nem vagyok elég jó, hogy elérjem az álmaim?

Figyelt kérdés

Elég sokáig csak sodródtam az életben, míg egyszerre meg nem találtam azt, ami igazán érdekel. Nem is álommunkának mondanám, inkább hivatásnak. Azzal, hogy ráébredtem, hogy ez nekem való, valami olyat éreztem, amit életem eddigi 30 évében még sosem. Úgy éreztem, ez a célom, ezt kell csinálnom. Nem csak boldoggá tesz, hanem láttam magamban a potenciált, ami nem mindenkiben van meg. Persze ettől még dolgozni is kell ezért a célért, ráadásul keményen, tehát nem arról van szó, hogy géniusznak hiszem magam.

Mégis, akármilyen keményen dolgozok, azt látom, hogy nem haladok semerre, és nem is igen kapok pozitív visszajelzéseket.

Akkor most mi van? Ezek szerint tévedtem/tévedek és nem is kéne ezzel foglalkozzak? Az nem változott, hogy hogy érzem magam a hivatással kapcsolatban, de úgy látom, nekem itt mégsem terem babér. Ha ti ennyire nem kapnátok semmiféle pozitív megerősítést, inkább leállnátok a munkával, küzdéssel?



2022. aug. 5. 23:09
A kérdező szavazást indított:
Feladnám és keresnék új célt
Kitartanék, küzdenék tovább
Egyéb, kifejtem odalent
22 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Az önhit rengeteget jelent.

Ha el tudod hinni is azt maadrol hogy eléred megvan es a kezedben van akkor eléred.

De ha a hited gyenge akkor buksz mindent.

Az ember saját magát is képes felulírni olyanokra is képes amit amugy saját magárol sem hitt el korábban

Mot video

[link]


Egy tipp volt ez.


Vagy. Siman marketing hiba vagy bármi. Lehet meg vannak rések gyengébb teruletek


Vagy. Valojában ez csak ut egy sokkal magasabb helyhez. Es meg kell jarnod ezt is hogy elérj egy olyat amirol még nem is tudsz

2022. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem állnék le és nem is tettem. Azért nem, mert nem várhatod azt, hogy rögtön flottul menjenek a dolgok, bizony mire minden beindul addig sok lépcsőt meg kell mászni, addig pedig ott vannak az akadályok előtted, amiken át kell menned. Ha tényleg az a szíved vágya, amit megtaláltál, akkor ne add fel. (Persze ehhez az kell, hogy reális legyen az álmaid hivatása es ne 30 évesen akarj mondjuk űrhajós lenni :D)
2022. aug. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem éred el az álmodat, akkor nem jó az álom. Sőt, nem is álom kellene neked, hanem egy valós életcél. Ahogy betöltöd a 30-at, az álmokat el kell felejteni: onnantól kezdve jön a szürke, unalmas élet, földhözragadt célokkal. Huszonévesként lehetnek álmaid és törekedni is kell a megvalósításukra, de aztán be kell látni, hogy jó, ha a negyedét meg tudod oldani, hacsak nem tartozol a szerencsés felső tízezerhez. De kell, hogy legyen jó nagy, valóságtól elrugaszkodott álmod, mert nem mindegy, minek a negyedét fogod majd valóra váltani. Ha eleve földhözragadt vagy huszonévesen, abból semmi sem lesz.
2022. aug. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha már elkezdtél ezen a területen dolgozni, akkor tanultál érte, akkor már eleve nem lehetsz sz-r. Na most hogy érdekel-e még vagy nem, azt neked kell eldöntened, senki más nem fogja és tudja helyetted. Ha nem, akkor van millió másik irány, amibe tudsz menni, akár teljesen elmenve az eredeti ötlettől, akár ráépíteni arra amilyen tudást megszereztél.
2022. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igyekszem bízni és hinni magamban, csak könnyen el tudnak bizonytalanítani mások. Igazából most is az indikálta ezt a kérdést, hogy van valaki, aki már máskor is próbálta letörni a szarvam, és nem éreztem akkor sem jogosnak, de ilyenkor van bennem egy kis hang, hogy mi van,ha igaza van. Mi van, ha azért nem értek egyet azzal, amit mond, mert nem akarok szembenézni vele. Nem érzem ezt igaznak, csak sokszor látom másoknál, hogy nem bírják a kritikát, mert nem egyezik a magukkal kialakított képpel. Csak hát ezt belülről nem tudom megítélni (reálisan), hogy most én is egy vagyok azok közül, akik nem hajlandók észrevenni a valóságot, vagy én vagyok az az 1 a 10-ből, aki csak van annyira öntudatos, hogy lássa, ha csak le akarják szólni.

Egyébként persze, nem ilyen irreális dolog, mint az űrhajózás :) És igen, én is tudtam, hogy nem lesz sétagalopp a célig az út, csak néha már nyomaszt az az előbb említett belső hang, amitől nem tudom, mi a valóság: amit én gondolok, vagy amit egy másik ember mond rólam. (A másik véleménye egyébként nem olyan tényező, hogy az egész világ szerint hülye vagyok valamihez, csak szerintem nem, csak épp a tényleges pozitív visszajelzések eléggé kevéskék a még kevesebb, de sokkal harsányabb negatívval szemben).


3as: lehet, hogy nem fogalmaztam a legpontosabban, de ilyen vonatkozásban inkább célként kell értelmezni az "álmom". Nem csak ábrándozok felette, hanem keményen dolgozok érte, és nem arról van szó, hogy unikornist szeretnék a születésnapomra vagy mi a fenét.

2022. aug. 5. 23:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Valamelyik videoban az van hogy az emberek mindig ott támadnak ahol a legerősebb vagy
2022. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem nem baj az, ha van önkritikád, viszont egy valamit tanulj meg: MÁSOK MINDIG LE FOGNAK HÚZNI TÉGED! Sosem akarják majd, hogy elérd a célod, stb… nem tudom, hogy mi lehet a célod, de nem árt, ha tehetséged is van hozzá, pl., ha énekes akarsz lenni, akkor ahhoz mondjuk hang is kell… de a mai világba énekesnek lenni már jó nagy hülyeség, főleg hogy nem tehetség, hanem lyuk alapján futtatnak be valakit na mind1…. Az én álmom az volt, hogy legyen egy szép családom, saját éttermem és egy új Audim. Ez összejött, sőt azóta már több is van. Nem volt könnyű összehozni, főleg úgy, hogy a hajléktalan szállóról indultam 19 évesen, de összejött és ehhez nem kellet más, mint rengeteg munka, kitartás és az, hogy ne érdekeljen mások véleménye, meg persze Isten is elengedhetetlen volt a történetbe.
2022. aug. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem szeretnéd kifejteni, hogy pontosan milyen munkakör, és mik azok a tényezők, amik nem hagynak előrejutni?

Túl általános most a leírás. Sokat segítene a helyzet megértésében.


Szóval nem látom át, hogy itt most ügyfelekkel van gond? A kollégákkal? A feladatokkal? Beilleszkedéssel? Ezeken mind lehet dolgozni, javítani.

2022. aug. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam. Felállítottam egy célt, amihez sokat kellett tennem, csináltam évekig, de nem jutottam ötről a hatra, mert valami mindig közbejött, ami visszaràntott. Úgy döntöttem, hogy akkor változtatok. Nem teljesen, csak egy kicsit. Más egyetemi szakot célzok meg, de a téma hasonló lesz, a nyelvvizsgàt leteszem könnyebb nyelvből, és mivel más szakot célzok meg szintemelő sem kell. Ezek mellett a dolgok mellett már jövőre kezdhetem, ha minden jól megy az egyetemet. Ha maradok az eredeti célnàl 10 év múlva se kezdtem volna el sajnos, mert egyes emberek durván visszaràngatnak a célom elérésében, ami ellen egyet tudok tenni: Elhúzni 400 kilométerre egyetemre ezektől az emberektől.
2022. aug. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azért nem szerettem volna belemenni a pontos munkakörbe, mert a helyzet szempontjából nem lényeges, viszont félreviheti a külső szemszögből való megítélést.

De akkor mondjuk úgy, hogy kreatív munkakör. Tehetségben nem igazán hiszek, de alkotókészségben és alkotói gondolkozásban igen.

Van tapasztalatom más kreatív munkakörrel, amit én kitanultam annak idején. Ott sok-sok pozitív visszajelzést kaptam, de nem szerettem szívből csinálni. Inkább afféle családi örökség volt és mielőtt elgondolkozhattam volna, hogy ezt akarom-e szakmámnak/szakterületemnek, alapnak vette mindenki. Köztük én is.

Ez a mostani a kreatív munkák közül egy másikféle, új perspektíva és alapjaitól kellett tanulnom, de rengeteg erőt és időt fektettem bele. Úgy ítéltem meg, hogy a képességeim megvannak hozzá. Viszont kevés visszajelzést kapok, és noha a legtöbb olyan langymeleg (semmitmondó) pozitív, van egy valaki a karrierem "útjában", aki abszolút nem építő jellegűen lehurrog mindent, ami kikerül a kezem körül. Ráadásul ahol esetleg van tanácsa is a javításra vagy a későbbiekre, azzal az esetek nagy részében nem értek egyet. Hiába próbálok érvelni, el van ütve azzal, hogy ő szakmabeli, ő tudja. Egyébiránt más szakmabeli is bírálta már a munkám más esetben, ott nem kaptam ilyen jellegűek leszóló kritikákat.

De épp az a gond, hogy objektíve azt mondanám egy ilyen helyzetben, hogy talán mégiscsak jobban tudja. Szubjektíve viszont nem érzem így. Kaptam már kritikát, olyat is, ami nagyot lökött a fejlődésemen annak ellenére, hogy arra mutatott rá, hogy mi nem jó. Csak a kisördög a fejemben nem ereszti a témát, és folyton ott van bennem a kettősség, hogy talán igaza van és nem is kéne ezzel foglalkoznom, mert nem vagyok elég jó hozzá.

2022. aug. 6. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!