Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 15-25 évesek! Jobb lett volna...

15-25 évesek! Jobb lett volna hamarabb születni?

Figyelt kérdés

Egy jó ideje irigylem az előttem született generációt. Ők még egy jobb világban nőttek fel, jobb volt a fiatalkoruk, olyan hétköznapinak mondható dolgokat értek el, amikről csak álmodok és egyre nehezebbnek tűnik elérni.


Én meg itt állok 22 évesen, tele álmokkal és egyre rosszabb minden. Brutálisan magas albérletárak, ingatlanárak, egyre rosszabb oktatás, egészségügy. Klímaválság, aszály, vírus, háború, a kormány egyre meggondolatlanabb döntései, amit szerintem nem kell sorolnom.

Jó, biztosan voltak bajok régebben is, amit még gyerekként nem fogtam fel, de mégis azt látom, hogy sokan már ennyi idősen olyan életet éltek, amit szerettek volna.

Most pedig turbóra kapcsoltunk saját magunk ellehetetlenítésében, eddig azt gondoltam én még talán beleférek öreg koromig, amíg még élhető lesz a világ, de most már kezdem úgy érezni, hogy max. egy 10 év és olyan összeomlások lesznek, hogy bele sem merek gondolni.


Korombeliek, ti is hasonlóan éreztek? Hogy birkóztok meg vele? Érdemes még bármibe is belevágni, vagy úgyis mindegy, inkább próbáljuk meg élvezni az életet amíg még lehet?



2022. aug. 6. 09:38
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
89%
Inkább később, miután Orbán már megdöglött egy börtöncellában.
2022. aug. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Hülyeség.


Ez csak a "régen minden jobb volt" hamis dilemmának a hisztije.

2022. aug. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem minden szörnyűség mellett ami az elmúlt két évben történt ez a kor amiben élünk az eddigi talán legélhetőbb kor.

Ha belegondolunk..70-80 éve háborúk voltak, előtte-után mélyszegénység.

Az emberek csak álmodhattak arról,hogy valaha tengert látnak.

A legtöbb ember úgy élte le az életét,hogy a városát nem hagyta el.

Nem volt választásuk mit szeretnének az életükkel kezdeni.

Ugyanannyi mentális betegség volt mint most csak akkor nem figyeltek erre és emiatt nem kaptak segítséget sem..sőt elítélték őket.

Korábban pestis járvány tombolt, előtte török uralom volt.

Tehát mindig volt valami ami miatt nyomorogtak az emberek.

2022. aug. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
37%
Nem lett volna jó, én pont 2000-ben születtem, és nekem ez tetszik is.
2022. aug. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%

Minden kornak megvannak a kihívásai.

Én úgy látom a mai kor kihívása elsőnek az lenne , hogy Angliát Amerikát és a többi nyugati gyarmatosításon meggazdagodott országot rávenni , hogy bocsánatot kérjenek a gyarmatosított országoktól.

Majd , ha ez megtörtént közösen fel lehetne építeni egy békés világot, de ha nem kérnek bocsánatot akkor szar világ lesz. Én nem vagyok hajlandó közösséget vállalni velük a rablásaikért.

2022. aug. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
41%
Nekem nincs kedvem egy 3. Vh hoz ,de ha az ilyen vénségek mint biden és putyin kormányoz a demens elméjükkel akkor az lesz.
2022. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem kell messzire menni, nem feltétlen sokszor irigylem azokat az ismerőseimet, akik már csak a koruk miatt is túlvannak a házvásárláson, tudtak venni még az áremelkedés előtt. Van jó munkahelyük, mert akkoriban nem volt a fiataloknak adómentesség és nem nézték ki őket emiatt. Most pedig még mindig fiatalok, életük teljében, 30-40 évesek, és mondjuk utazgatnak, mert van rá pénzük, megtehetik.


Most mire én eljutok erre a pontra, már nem is lesz miből házat venni, nem lesz mivel utazni (üzemanyag), és nem lesz hova menni kirándulni (nem lesznek erdők csak sivatag). Szórakozás helyett majd a vízért meg a kajáért fogunk harcolni.

2022. aug. 6. 11:05
 8/33 anonim ***** válasza:
34%

Ez az egész csak félredumálás meg mazsolázgatás. Kiragadod azokat a példákat, amik téged igazolnak.


Miért nem hozod fel azokat a példákat, akik ingatlant szerettek volna, megvették svájcifrank kölcsönre, aztán 30-40 éves korukra minden pénzüket elvesztették.

2022. aug. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
23%
Napi önsajnáltatás megvolt, léphetünk tovább.
2022. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
23%

Itt a gyakorin úgyis bemagyarázzák neked, hogy igenis a mai kor a legkirályabb.

Hisz milyen király, hogy az albérlés vált az egyetlen lakhatási formává, milyen király hogy a nyugati (vygy épp kínai és koreai) nagytőkések kivásárolják alólad a saját városodat és ötszörannyiért veheted tőlük vissza, milyen király is az hogy a fővárosunk egy hányadék overturism játszotér lett brit legénybúcsús csűrhéknek, milyen szuper hogy egyre magasabb a belépési küszöb minden vállalkozási tervhez, egyre több a bürokratikus megkötés házépítéshez, ingatlanhasználathoz (pl mi minősül zártkertnek meg mi lakóövezetnek), egyre magasabb a jogsiletétel összege (konkrétan megdublázódott pár év alatt).


Egyre ócskábbak az élelmiszerek, egyre izoláltabbak az emberi kapcsolataink. A hülye nyugatias amcsi életmód átszivárgott, mindenki rögeszmésen "diplomás karriert" akar, aztán igazából a többség csak eladósítja magát ezzel a 25-26 éves korig egyetemezős hülyeséggel, ahelyett hogy egy kapós piacképes szakmát csinálna.


Már zaklatónak vagy nézve ha bárhol ismerkedni próbálsz, és a fél generaciónk dating appokon égeti magát.


De biiiztos ez a legjobb korszak, mert "láthatod a tengert" ahogy azt 3-as hozzászóló fejtegeti...

Mondjuk szerintem szüleink baromi jól elvoltak tenger nélkül is. És az egy dolog, hogy nincs többé keleti blokk, és akkor van >jogod< tengerre menni ahányszor és amikor akarsz, csak épp azt felejti el 3-as hogy a Balaton is megfizethetetlenné, de minimum nem megérőssé válik az átlagembernek.

Felmerül a kérdés: mi a tök*mmel vagyok előrébb, hogy jogom van lemenni bármikor az Adriára, de pénzem nincs az ottlétemet finanszírozni?


De az ilyenek mint 3-as úgyse gondolkodnak idáig...

Fdlveszi a diákhitelt azt lesz ami lesz, és majd itt gyakorin győzködi magát és a többieket hogy "nem is gáz 30 évesen egyedül élni egy 25 négyzetméteres garzonban a fizetésem 70%-ából".

2022. aug. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!