Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a 14-19 közti...

Szerintetek a 14-19 közti korosztály hány százaléka lenne alkalmas ilyesmire?

Figyelt kérdés

Tételezzük fel, következő tanévtől a friss középsulisoknak a következő módon kinéző iskolarendszer lesz:


Minden elméleti óra teljes mértékben saját felkészülésre van bízva.


Tehát egy gimnazistának joformán az óráinak a 99%-a saját felkészülésére alakulna át.

Nincs tanár, nincs kötelező órai megjelenés, nincs semmi.


A tananyag fenn van a neten, és meg kell tanulni.

Havonta egy hét lenne kijelölve vizsgahétnek, lenne hétfőn, kedden, szerdán vizsgaidőpont, csütörtök, péntek pedig pótvizsga időpont.

Ha elbuktál egy vizsgát akkor egy hónappal tolódik a képzésed ideje.

A tanárok kizárólag a vizsgáztatásban vennének részt kötelezően (ez lenne a munkakörük egyetlen kötelező eleme), szabadidejükben pedig magántanárkodhatnak olyan óradíjjal amilyennel akarnak.


Szóval a lényeg hogy az egyéni felkészülésre lenne a hangsúly fektetve. Neten fenn van minden, fel lenne téve még egy részletes követelmény és vizsgatételsor, és ennyi.

A szakközepek gyakorlati órái más téma, azok nyílván meg lennének tartva az eddigiek szerint.


Én pl tökre alkalmas voltam ilyesmire még 6 éve, magántanulóként lett 84%-os az emelt bioszom, 80%-os a közép törim, és igazából minddel meg vagyok elégedve.

A nyelv az mondjuk nem lett a legjobb, de arra igazából időt nem fordítottam eleget, plusz az egyetemi szakomhoz nem is kellett külön emelt nyelv.


Mit gondoltok?

A diákoknak hány százaléka lenne ilyesmire alkalmas?



2022. aug. 6. 18:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Rosszabbul mükődne mint most, tekintve azt hogy egyes gyerekek az iskolában tanulják meg hogy hogyan is kell tanulni.
2022. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
84%

Vagy bemagolnák kb. az egész anyagot vagy nem tanulnának semmit. Talán pár egyes vagy bukdácsolás után elkezdének önmaguktól összeírkálni anyagot és lenne javulás, idővel mindenképp. Csak az önállóságot nem nagyon akarják fejleszteni, jobb hogy függesz a tanártól és a kegyeletétől.


Ne csináljunk úgy, mintha nem lenne elég szadista állat, aki a feladott anyagból is úgy kérdez, hogy tanulás után is egyest kapj :)


#1 Pont hogy nem tanulják meg. Maximum azt fogják tudni hogy kell magolni és elfelejteni pár nap után kb. mindent.


Egyébként meg sokféle ember van, sokféli tanulási technika - van akinek x jön be, van akinek y, másnak xy.

2022. aug. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
66%
Hat eleg keves.. tanarokra meg nem lenne szukseg. Valszeg nem lesz ilyen
2022. aug. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
86%

Ember, olyan iskolába jártam, hogy bejött a tanár, leült és azt mondta, hogy ő nem tart órát, mert ő így is megkapja a fizetését.

Ez volt majdnem minden tantárgyból, amiből tanultunk az a biológia volt, kémia, utolsó egy évben matek(mert új tanárt kaptunk), meg programozás/hàlózat (informatika szakra jártam). De ennyi, a többiből semmit nem tanultunk kb. Volt, hogy egész órán filmet néztünk, meg a tanár élettörténetet mesélt. Így mentem érettségizni. Ezek miatt pont nem is adtam be egyetemre a jelentkezést, mert azt mondtam, hogy ha ez megy egyetemen is, én megölöm magam. Azóta eltelt pár év, és rájöttem, hogy van elég pontom egy adott szakhoz, úgyhogy jövőre kezdem is. De emélem nem ilyen oktatásban lesz részem megint!

2022. aug. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"Vagy bemagolnák kb. az egész anyagot vagy nem tanulnának semmit"


Mert most nem ez van 99%-ban, de most őszintén 😄

2022. aug. 6. 18:59
 6/29 A kérdező kommentje:

"tanarokra meg nem lenne szukseg"


És ez baj?

Ez olyan mintha baj lenne hogy nincsenek ma már lámpagyújtogatók... hát igen, eltűntek, mert feleslegessé váltak.

2022. aug. 6. 19:01
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

A nagy része a diákoknak nem képes ön magát "hajtani". Sokkal inkább belelustulnának és kibukna a fele.

Rengetegen vannak akik órán tanulják meg a leckét és otthon elő se veszik a könyveket.


Annyi évesen amit leírtál még nem mérik fel rendesen ennek a dolognak a súlyát,csak hogy "minek,jolvan az így hogy kihagyom azt a tananyagot"

2022. aug. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
93%
Meg tobb csoves meg bunozes lenne mert meg ennyire se tanulnanak
2022. aug. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

4#

Tehát tulajdonképpen egyetértesz velem, hisz a saját életutad is azt mutatja hogy tulajdonképpen tanár nélkül magadtól tudtál sikeresen leérettségizni, és magadtól mész egyetemre (amihez gratulálok).


Most gondold el mennyivel szuperebbek lettek volna a középsulis éveid, ha ehhez a színházi bohóckodáshoz amit a "suliban" kaptál nem kellett volna napi 6-7 órában bemenned, és pl dolgozhattál volna amikor akarsz, szakkörökre, edzésekre járhattál volna délelőtt és délben, vagy simán csak bicajozhattál volna egyet bármelyik kellemes szeptemberi kora délután, nem pedig a suliban szenvedsz hatodik órában :D

2022. aug. 6. 19:05
 10/29 anonim ***** válasza:
53%
En szivesen jartam suliba. Rengeteg embert ismertem meg akikkel mai napig joba vagyok
2022. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!