Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire visel meg mentálisan...

Mennyire visel meg mentálisan a világ jelenlegi helyzete?

Figyelt kérdés

Engem nagyon, de nem tudom, hogy ezzel mások hogy vannak és érdekel.

Én úgy érzem minden tervezhetetlenné vált, és kicsit kiszolgáltatottnak is érzem magam a vezetőknek. Felmerült, hogy külföldre koltozzunk, de komoly terv nincs, mert minden olyan bizonytalan. Tehát én bizonytalanságot, kiszolgáltatottságot, tervezhetetlenséget élek meg. Ezekre nem kérek kommentet, tanácsot, javaslatot, kizárólag mások megélése érdekel, erre irányul a kérdés.

Adok meg szavazást is, de a kifejtéseknek is örülök, ha az saját élmény és nem az enyémre adott reakció.


2022. aug. 9. 10:41
A kérdező szavazást indított:
Nagyon rosszul élem meg a mostani éveket (mondjuk a covidtól, a következő 3 évig tervezve).
Kicsit rosszul élem meg a mostani éveket.
Nem tapasztalok változást a mentális jóllétemben.
Jól élem meg ezt az időszakot.
Kifejezetten jól érzem magam, ha erre az időszakra gondolok.
51 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%
Engem minden elkeserít, de minden nap máshogy élem meg. Ha elfoglaltabb vagyok, akkor nem jut annyi időm elmélkedni és olyankor mindig az aktuális dologra koncentrálok. Ami számomra a legnagyobb frusztrációt okozza, az a a klímakatasztrófa és ahogyan a világ és benne Magyarország “””kezeli””” erdőirtással, a Mátrai Erőmű újraindításával, a bányászattal és a fatüzelésre való áttéréssel.
2022. aug. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
36%
A legnagyobb baj az, hogy a világ fele még mindig nem tudja, hogy mi miért történik. Rengetegen még azt sem tudják, hogy a covid mesterséges vírus, célja van, a védettségi sem arra kell, amire mondják. Menekülhetsz külföldre, de ez globálisan zajlik, nem tudsz elfutni előle. Már elfogadtam, hogy nincs kiút ebből, sokkal, de sokkal rosszabb lesz minden. Próbálom kiélvezni a maradék időt, még tartom magam, főként mások felvilágosításával.
2022. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanazt érzem amit Te.


30 éves vagyok, már az ismerőseim nagy része évek óta külföldön van. Ahhoz képest, hogy a katás vállalkozásom most dőlt be, jól keresek továbbra is, lakás és párkapcsolat szempontjából is szerencsés helyzetben vagyok, de most érzem azt először életemben, hogy menni akarok. Nem a ma, vagy a holnap miatt, hanem a hosszútávú jövőm miatt.


Racionális ember vagyok, talán éppen ezért nem kergetek nagy álmokat, de itt rám maximum a szerencse várhat. Mostanában nagyobb a szerencsém pl. munkában, mint néhány éve, de tervezni nem tudok itt, akármennyire is akarok.


Próbálok pozitív maradni, humorral kezelni a dolgokat, kikapcsolni, de nehéz, mindenhonnan csak a szar folyik.

2022. aug. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
65%

Mivel ezekre személyesen nekünk nincs közvetlen rahatasunk, ezért csak egyetlen dolgot tudsz tenni, hogy próbálod a saját kis mikrokornyezetedben (család, barátok, szomszédok, kollegak) olyanná alakítani a környezetedet, amilyennek látni szeretnéd.


Például odafigyelsz a szomszéd nenire, athivod a barátaidat egy szombat esti sutire, uditore, beszélgettek. Sétálni a családdal, minőségi időt tölteni együtt.. Kirándulni a barátokkal.


Mi például a múltkor egy kis tavat tisztítottunk ki, 25 ember csatlakozott hozzánk, nagyon jó érzés volt.


Magyarul érzelmeket kell vinni ebbe az értelmetlennek és abszurdnak tűnő világba.

2022. aug. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
19%
Én a 2-sel értek egyet.
2022. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként az olyan konteo hívők is kétségbe ejtenek, mint a #2. Elképesztő, hogy 21. századot írunk, 1-2 ember meg még mindig olyan felfogással él, mint a sötét középkorban.

Egyébként én meg az angol királynő vagyok, forrást nem csatolok, hiszen a #2 se csatolt, de nyugodtan hihettek nekem, az vagyok.. :)

2022. aug. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Shaddark ***** válasza:
61%

Engem a háború frusztrál, persze eddig is voltak, de ott nem úgy tűnt mintha az arabok annyira nem szeretnének lövöldözni meg lefejezni.

Így hogy közel van és mindent tudni lehet róla máshogyan kezelem.

Egyszerre nagyon csalódott vagyok az emberiségben, azt hittem ennél már picit tovább fejlődtünk, legalábbis Európában.

Másrészt a nagy összefogás miatt pedig örülök és úgy látom hogy van rá esély hogy tényleg tovább fejlődtünk, nem agyatlan gyilkos barmok vagyunk mint az inkvizíciók korában.

A covid engem nem érintett meg, szerencsére egyetlen ismerősöm sem halt meg. A távmunka szuper volt, kicsit fejlődött az ország is miatta. Mondjuk azóta vissza, de legalább tudom, hogy ha muszáj lenne hatékonyan dolgozni akkor menne ez is a Magyaroknak. Persze a sok régi tudatlan vezetőt akik vissza rángatják az irodába az embereket, ki kellene rúgni vagy az árokba lőni és tényleg előre mennénk nem hátra :)

Másrészt a covid kapcsán látom a sok végtelenül buta, eszetlen, sötétséget is ami az országban van. Konteo hívők, idióták, barmok tömkelege vesz körül. Ennek meg nem örülök.

Szóval kicsit aggódom, és drukkolok nagyon az Ukránoknak.

2022. aug. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
74%

A szüleim teljesen odavannak, ők már idősek, a covid óta teljesen bezárkóztak, frusztráltak miatta, de már kimozdulni is frusztráltak. Az infláció, a háború kiterjedésének lehetősége meg megijeszti őket.

Engem legrosszabbul miattuk érint a dolog, mert állandóan ez a negatív dömping megy, ami eláraszt minden együtt töltött percet. Persze, engem is frusztrál egy-két dolog, de közel sem ekkora mértékben. Úgy érzem, megfullasztanak. (Állandó segítségre szorulnak, így napi kapcsolat van.)

2022. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
16%

"Egyébként az olyan konteo hívők is kétségbe ejtenek, mint a #2. Elképesztő, hogy 21. századot írunk, 1-2 ember meg még mindig olyan felfogással él, mint a sötét középkorban."


Annyi de annyi bizonyíték volt már arra, hogy mire megy ki ez az egész, hogy aki még mindig nem látja azzal már tényleg nem lehet mit kezdeni.

2022. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
70%
#9 Veled se nagyon lehet, tekintve, hogy több tudományos cikk jelent már meg, hogy a felmelegedés miatt (ahogy megolvadnak a sarkok) konzerválódott vírusok, baktériumok kerülnek napvilágra. Ez az utolsó szavam, reményteleneket nem fogok győzködni.
2022. aug. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!