Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megtudnátok élni havi 100k-ból?

Megtudnátok élni havi 100k-ból?

Figyelt kérdés

Innen jött a kérdés ötlete:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Néhány kommentelő között felmerült az a kérdés, valóban meglehet-e élni havi 100k-ból, és ha igen, akkor hogyan.


Nekem havonta kb 30k az üzemanyag, amit kizárólag munkába járáshoz használok, az étel kb 50k, 20k-ba pedig belefér a rezsi, tisztálkodási szerek. Nyilván néha vannak váratlan kiadások, de ezeket leszámítva nekem sikerül.


Persze az igaz, hogy nem megyek cukrázdába, moziba, nyaralni, és kb sehova, mert nincs kivel.


Te megtudnál élni ennyi pénzből úgy, hogy megveszed, amire vágysz?



2022. aug. 9. 20:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
46 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%
100k-ból? Persze, feltéve ha dollárban, euróban vagy fontban nézzük.
2022. aug. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nagy lósz*rt, mama!
2022. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
88%
Egyedül, szűkösen igen. Ami napi 1 főételt takar, meg állandó otthon döglést.
2022. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
15%

Simán meg lehet élni, ha nincs betegséged, ami drága gyógyszert igényel.

A rezsicsökkentés is jobbára a buta embereket érinti jobban, akik hagyományos 60wattos izzó helyett beszerelnek 10db 10wattosat...tudni kell bánni a pénzzel.

2022. aug. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
37%

Én írtam, hogy 70e a kaja és 30e a rezsi. Ki lehet hozni, ha van hol laknod olcsón, szomszédodban van a munkahelyed ahova be tudsz sétálni (vagy nyugdíjas vagy és nem kell melóba járni) és semmi másra (szórakozás, étterem, telefon, stb) nem költesz (mondjuk nyáron nincs gázszámla).


A megélhetés nem egyenlő a jó és egészséges élettel. Inkább csak vegetálás. De a szükség nagy úr. Az, hogy te nem tudsz ennyiből megélni, még nem jelenti azt, hogy nem is lehet.

2022. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
#4 'megelni' nem, maximum vegetalni lehet es barmilyen varatlan kiadasod lesz, azonnal padlora kerulsz.
2022. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha napi 1500 forintért kajálsz, az közel 50 ezer forint 1 hónapban. A maradék elég számlákra, tisztálkodási szerekre és kb. ennyi volt. De zoknit kb. soha többet nem kell venned, cipőről már nem is beszélve.


Jól hangzik amit leírtál kérdező, de egy autó nem csak havi 30 ezerből áll (tehát nem csak üzemanyagból), 1 évre levetítve egy autó még minimum +30 ezer forint. Tehát 60 ezer 1 hónapban minimum 1 autónak a fenntartása (éves szerviz kell, biztosítás, gumik, parkolás, bármi elb.szódhat benne, stb.), szóval havi 60 inkább az a 30 egy évre levetítve.


Annál a kérdésnél a fele úgy hazudik mint annak a rendje.

2022. aug. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Régebbi munkahelyemre mivel be kellett járni üzemanyag 40 k

Rezsit szétosztjuk így fejenként kb 13.000

Kajára, mosószer ilyesmikre elmegy kb 20-25 ezer magamnak úgy hogy mostanság spórolok.. dehát minden emelkedik..

Saját házban lakunk így bérleti díj, hitel nincs

Igazaból 250ezer ft is hamar elmegy nem hogy 100

Ha nem kell bejárást fizetni pl és úgy keresnék 100 ezret ha nagyon prórolok akkor is kb 60 ezer amit félre tudok tenni

2022. aug. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"tudni kell bánni a pénzzel"


Oké okoska, de akárhogy bánsz a pénzzel kiadásod lesz így is, úgy is, hacsak nem anyád főz rád és fizeti még a rezsit is.

2022. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

85 csak az albi + rezsi (az én felem) úgy, hogy nyilván nem.

2 hetente vezetek munkába most, hetente egy telitank.

Már ezzel túllőttem a 100k -n.


Azért ez 252 euró. Még a duplája sem elég semmire, ha nem otthon élsz és autód van.

2022. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!