Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell nekem állandóan...

Miért kell nekem állandóan mások bulizgatása miatt görcsölni? Zene miatt főleg

Figyelt kérdés
Amikor látom hogy zenés rendezvény lesz a közelemben este, néhány km-en belül, mindig görcsölök rajta hogy elhallatszik hozzám majd a zene csukott ablak, füldugó ellenére is, és emiatt nem fogok tudni aludni meg bepánikolok. Miért kell sanyargatni azt aki aludni akarna? És lehet nem jó kedvéből esetleg hanem mert korán kel, beteg, ilyesmi mondjuk. És nem csak kora este, hanem éjjel 2ig is megy akár a bömbölő zene ilyenkor
2022. szept. 9. 09:35
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Tehat nem a zene zavar, hanem maga a tudat hogy akar hallhatod is majd, hiaba van tobb kilometerre?


Nos, van baj, de nem a zenevel.

2022. szept. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha az van, amit #2 ír, akkor szakorvos, ha a akkor zavar, amikor szól, akkor pedig költözés. Aztán megtanulod, hogy legközelebb körültekintőbben válassz lakóhelyet
2022. szept. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem teljesen érthető, ha pihenésed alatt nem vágysz kiszáímthatatlan, szokatlan ingerekre.
2022. szept. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk a kérdésedre konkrét választ nem lehet adni, mert ez inkább panaszkodás, mint kérdés, viszont az ilyen erős szorongás, bepánikolás nem oké. Szedj erre valami gyógynövényes nyugtatót, vagy ha nagyon gáz a helyzet akkor szakorvos segítségét se hülyeség kérni. Egyébként tapasztalatból beszélek, sajnos nekem is voltak régen gondjaim az alvással, már attól gyomorgörcsöm volt, hogy aludni KELL és féltem, hogy valamiért nekem nem fog menni. Nyilván azért nem ment mert ráparáztam. Oké, nálad kicsit más, ott a zavaró zene, de ettől függetlenül nekem úgy tűnik te is ráparázol az alvásra.
2022. szept. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Szóval te leginkább azért nem alszol, mert pánikolsz, hogy jaj mi lesz ha elhallatszik odáig a zene. Saját magad teszed tönkre az alvásodat, az életedet. Itt nem mások bulizgatása a probléma, hanem te, a te hozzáállásod. Mi a fenéért kell olyan miatt aggódni, ami lehet, hogy meg sem történik? Az utcára is ennyire aggódva lépsz ki, mert mi van ha elüt egy autó? Ez a te betegséged, nem mások köcsögsége.
2022. szept. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Mi a fenéért kell olyan miatt aggódni, ami lehet, hogy meg sem történik? Az utcára is ennyire aggódva lépsz ki, mert mi van ha elüt egy autó? Ez a te betegséged, nem mások köcsögsége."


Attól, hogy te nem ismered a szorongás fogalmát, még létezik. És igen, betegség, de nyilván senki se tehet róla, ha szorong. Ebben felesleges logikát keresned.

2022. szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tehet róla, de arról igen, hogy meg sem próbálja kontrollálni vagy kezeltetni magát, a megoldást keresni, egyszerűbb a világot okolni és másokat, a hangos zenét (bár nem hiszem, hogy bárki is kényszerítette arra, hogy odaköltözzön). Úgy tűnik sokkal kényelmesebb, egyszerűbb mások bulizgatása, zene miatt görcsölni, még akkor is, ha csak a plakátot meglátja, hogy zenés rendezvény lesz. Meglepő módon pontosan tudom milyen szorongani, olyan dolgok miatt aggódni, amik esetleg bekövetkeznek, de a kérdezővel ellentétben én a megoldást kerestem (bár nem voltam ennyire mélyen) és láss csodát, lehet kontrollálni. Bár biztos nekem is egyszerűbb lett volna panaszkodni, hogy miért kell nekem a tanárok miatt görcsölnöm, hogy egyest, fekete pontot kapok, csak mert otthon hagytam a füzetemet (bár soha nem hagytam otthon semmit, vagy ha igen, nem kaptam büntetést), vagy azon, hogy háromszori ellenőrzés után is azon görcsölök, hogy bezártam-e a lakást, vagy arra jövök haza, hogy kipakoltak mindent.
2022. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#8

Igen, ez igaz. Jogos amit írsz, bocsánatot kérek! (7)

2022. szept. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!