Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges megszűn...

Szerintetek lehetséges megszűntetni vagy csökkenteni a lányokat/ nőket érő zaklatást? És ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon keveset beszélnek erről az emberek, ahhoz képest, hogy mennyiszer történik meg egy lány (akár fiú) életében.

Láttam egy videót, ahol egy lány azt meséli, hogy a villamoson zaklatta egy idősebb férfi. A kommentekben KIVÉTEL NÉLKÜL az összes fiú/férfi reakciója: nem csodálom, örülj neki, én is ezt tettem volna, milyen nagy probléma, túlreagálod stb….

És rengetegen viccelődtek.


Itt elsősorban nem is a zaklatással van a baj, hanem hogy a fiúkkal már fiatal korukban sem értetik meg, hogy ez nem bók és nem esik jól a lányoknak. Vagy hogy hiába ösztönlények a férfiak, könnyebb kontrolálni magukat, mint a lányoknak túllépni egy ilyen traumán.


Szerintem a felvilágosító óra jelleggel kéne a tinédzsereket tájékoztatni a következményekről akár iskolákban.



2022. szept. 21. 18:49
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
74%
Pl.: tanuljon küzdősportot minden nő.
2022. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem meg a nőket kéne megnevelni! Fél év Afganisztán, aztán megtanulnának viselkedni, meg megbecsülni az itteni férfiakat. Már amelyik túlélné.
2022. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

#13 Szerintem meg ne az áldozatok tegyenek az erőszak/ zaklatás ellen vagy megelőzéséért. Hanem abból kéne kevesebb, aki ezeket elköveti.

Küzdősportot tanulni egyenlő a beletörődéssel. Abba, hogy örökké félni kell és hogy mindig a nő lesz a hibás. Munka, gyerek, tanulás mellett még járjanak el edzésekre…még mit nem.

A minden napi zaklatásra ez nem megoldás, és nem garancia, hogy egyenlő esélyei lesznek egy férfi ellen, ha erőszakos kezd lenni.

2022. szept. 21. 21:02
 14/30 A kérdező kommentje:

#14 Miért nem tisztelik a férfiakat, ezt hogyan éreztetik veled? Hogy viselkednek? És mit kéne becsülni azokban a férfiakban akikről a KÉRDÉS SZÓLT? Mert azokról beszélünk.


Úgy beszélsz, mintha a mai napig minden férfinak be kéne vonulni. Ma már sok férfi sem élné túl Afganisztánt.

2022. szept. 21. 21:15
 15/30 anonim ***** válasza:
16%

15#: Ebből a megfontolásból akkor semmit ne csináljanak se a nők, se a hapsik. De ne is szülessen gyerek, mert akkor esetleg később sem lesz belőlük is eldeformált (nem)gondolkodású valaki.

A másik: akkor legyen ez az ország olyan szent, keresztényi, mint amiről Viktorta lázálmaiban beszél. Akkor talán garantálva lenne, hogy a zemberek nem támadnak egymásra. De látod, ez a lázálma sem teljesül...

2022. szept. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
82%

10:

Tehát ezen logika alapján a férfiak primitív ösztönlények, akik ráugranak a nőre, ha lengén öltözködik.


Kikérem magamnak ezt a férfiellenes szöveget, csak magadról beszélj, ha ilyen primitív vagy.

2022. szept. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

#17 Szülessenek gyerekek, de oktassák is őket megfelelően. Ezzel megelőzhetőek lennének a zaklatások.

Ha ez nem történt meg, akkor gondolkodjon a férfi. Az lenne a minimum.

Egyszerűbb, mint a nőknek pénzt, időt és energiát áldozni az önvédelem tanulására.

Ugyanis nem az elmebeteg gyilkosokról van szó, mert azoktól férfinak és nőnek ugyanúgy kell védenie magát, hanem a szexuális zaklatókról.

Amit FŐKÉNT férfiak követnek el. Legtöbb esetben ép elméjű férfiak.

Csak olvasd vissza a részt, amikor a kommentekről írtam. Többségük valószínű tinédzser fiú, de sok mindent elárul, hogy ennyi idősen így gondolkodnak.


Erről nem kell álmodozni. Gyilkosságok és beteg emberek ellen nem lehet mit tenni, annak viszont a minimumnak kéne lenni, hogy nincsenek zaklatások. Illetve annak, hogy az elutasításra nem válnak agresszívvá a férfiak. Ami szerintem neveléstől függ és nem az illető elmeállapotától.


Így nem kéne csinálnia semmit se a férfinak se a nőnek.

2022. szept. 21. 22:12
 18/30 anonim ***** válasza:
10%

Kérdésre kérdéssel felelek: szerinted a férfiaknak hogy esik ha minden létező nő ignorálja/lenézi/megalázza/visszautasítja őket? Persze hogy egy idő után megtébolyodik egyik-másik. Talán ha a kedves nők nem tárgyaknak néznék a férfiakat, akikkel úgy lehet elbánni ahogy tetszik, akkor nem is lenne ennyi holdkóros később aki zaklatja őket.

Nyilván én is elítélem a zaklatást, de mindennek oka van. Van az a mondás, hogy amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

2022. szept. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

#20 Azt hittem lejött a kérdésből és a videós példáról, hogy milyen zaklatásra gondolok. Ha a villamoson zaklatnak egy kiskorút, az kinek megalázó? És ki van tárgynak nézve? Az idősebb férfi, vagy a fiatal lány, akinek bámulva van a melle és megjegyzést tesznek rá.

Leginkább idegenekről és utcán/ interneten történő zaklatásról beszéltem.

Amiről te beszélsz az más.

Az pedig ne a kislány, random nő problémája legyen, hogy azelőtt hogyan bántak a férfivel.

2022. szept. 21. 22:54
 20/30 anonim ***** válasza:
80%
Hogy ide incelkedtek 😀
2022. szept. 22. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!