Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halt-e meg rokonotok, barátoto...

Halt-e meg rokonotok, barátotok, ismerősötök öngyilkosság következtében? Ha igen, hogyan birkóztatok meg a veszteséggel?

Figyelt kérdés

1 héttel ezelőtt a volt osztályfőnököm önkezével vetett véget életének. Mélyen megrázott a halála, ugyanis közel álltunk egymáshoz. A 40-es éveiben járt. Úgy érzem, azóta sem ocsúdtam fel a sokkból. Mindenkit váratlanul ért a halálhíre, ugyanis nem láttunk öngyilkosságra utaló jelet. 2015-ben végeztem a középiskolában, de azóta is tartottuk a kapcsolatot.


Úgy érzem, soha nem fogom tudni feldolgozni, maximum beletörődni, illetve azt, hogy soha többé nem lehetek maradéktalanul boldog, mert ez a veszteség árnyékot fog vetni a hátralévő életemre. Ő az első, aki végzett magával az ismeretségi körömben, mindenki, akit már elvesztettem, természetes halállal halt meg.



2022. szept. 24. 14:41
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
84%
Egy kollégám vetette magát a vonat elé 3 éve magánéleti problémák miatt, kb.35 éves lehetett.Sosem felejtem el azt a reggelt, amikor közölték velünk.Jeleket mi sem vettünk észre, talán így utólag visszagondolva sokat fogyott előtte, de a viselkedése nem változott meg.Érdekes, mert nem állt hozzám olyan közel, de nagyon sokat gondolok rá a mai napig.
2022. szept. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, hogy írtál!


Őszintén sajnálom, részvétem! :'( Ez szörnyű.. A volt osztályfőnököm is sokat fogyott, illetve megőszült..

2022. szept. 24. 15:14
 3/63 A kérdező kommentje:
Ő ugyancsak magánéleti problémák miatt lett öngyilkos.. Kifelé erős, kemény embernek mutatta magát, aki mindent kibír.. Nagyon sajnálom, hogy nem kért segítséget..
2022. szept. 24. 15:16
 4/63 anonim ***** válasza:
96%
Keresztapám felakasztotta magát. Nem álltunk közel egymáshoz.
2022. szept. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm, hogy válaszoltál! Ettől függetlenül sajnálom, ismeretlenül is. :(
2022. szept. 24. 17:25
 6/63 anonim ***** válasza:
96%
Nekem a volt osztálytársam ölte meg magát, egy lány. Igazából nem állt hozzám közel soha, nem viselt meg, de nagyon sajnálom szegényt, és megdöbbentett a dolog.
2022. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!


Elhiszem, egy ilyen hír a legtöbb embert megrázza. :(

2022. szept. 24. 19:27
 8/63 anonim ***** válasza:
84%

A nagyapám lett öngyilkos.

Eleinte haragudtam rá, de ez csak az első sokk volt. Igazából ő már elég beteg volt, nagyon hamar épült lefelé. Csak elébe ment az elkerülhetetlennek. Ma már bátornak tartom érte.

Nyilván ha egy fiatal, testileg egészséges ember teszi ezt, azt nehezebb megemészteni.

2022. szept. 25. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
81%
Egyik ismerős, miután végre elhagyta a felesége. Amilyen nyomorult, agresszív ember volt, nem is baj.
2022. szept. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 A kérdező kommentje:

Őszintén sajnálom, 8-as válaszoló. :( Köszönöm a választ!


9-es, köszönöm, hogy te is írtál!

2022. szept. 25. 13:21
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!