Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kutyabarát helyek Magyarország...

Kutyabarát helyek Magyarországon. Miért jók, ha nincs meg hozzá a kutyatartási kultúra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Leszögezem nem vagyok kutya-ellenes, sőt.

Ugyanakkor nem értem, hogy mindenki törekszik (szolgáltatók, áruházak) a kutyabarát címre, holott itthon a kutyatartóknak nincs meg ehhez a megfelelő viselkedési kultúrája.


Pl. IKEA bevásárlás, sokan visznek kutyát és le se tojják, hogy a szabályzatokkal ellentétben nem kéne, hogy a kutya a textíliáknak dörgölőzzön-mivel utána azt van, aki megveszi-pl.díszpárna huzat, székpárna és viszi haza. Jobb esetben ki tudja mosni a kutyaszőrt, de tapasztalatok szerint nehéz. És mondjuk van, aki allergiás rá.


Vagy étteremben, miért kell toleráljam, hogy kutyus a lábszáramat nyalogatja a szomszéd asztaltól átlógó hosszú póráza miatt-gazdit nem érdekli, ha szólunk mi vagyunk a kutyagyűlölők- de csak bocsi, egyszerűen nem vágyok erre ebéd közben meg az átható ázott bundaszagra sem.


Szüleimnek élelmiszer vegyeskereskedése van, és ők is mondják, hogy sokan felháborodnak, hogy már pedig Morzsika miért nem jöhet be? Bő 10 éve senkinek nem lett volna eszébe bevinni az élelmiszer üzletbe az állatot. Van pékárus pult stb.ezekbe ne másszon már bele... szüleim ezt elmondják, higiéniai okokból nem lehet, kész. Erre csak nem értik meg...


Nem olyan, mintha kifordult volna a világ magából? A kutya az szent és akkor is az, ha a gazdi nem neveli. Érdekes, mert 1 hetet voltam Ausztriában, Bécs belvárosban 2 hete, ott tapasztaltam, hogy ilyen áhitatos kutyakultusz nincs, ellenben ahova bejöhetett a kutya, ott tudott is viselkedni, soha nem láttam konfliktust ebből. Itt nálunk miért nem?



2022. szept. 24. 15:49
 1/2 anonim ***** válasza:
82%
Ez ugyanolyan, mint amikor az idióta szülők idióta gyerekeit kell elviselni mindenhol. Az emberek többsége se gyereket se kutyát nem tud nevelni, mégis próbálkoznak.
2022. szept. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Rengetegen tartanak kutyát csak azért mert "jajjjjegyemmeg cukimuki gizsgugyuzs", de képtelenek nevelni. Ennek a továbbfejlett változata aki szintén ebből az okból szerzett állatot, szintén nem tud nevelni, és valószínűleg nem is akar, mert meggyőződése, hogy semmi rosszat nem csinál a kutyája. Neki az eb a szeme fénye, a szőrös gyereke, a kis angyala, és ha valaki rá mer szólni az állatkínzó, és mit képzel magáról.
2022. szept. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!