Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha egy 20 éves...

Mit tegyek ha egy 20 éves férfi lemagázott?

Figyelt kérdés

24 éves fiatal nő vagyok, bár a koromat nem mondtam el neki de ennyi idősnek is nézek ki.

Felháborító ez az egész, nem egy vénség vagyok.

Mégis mit tegyek?



2022. okt. 10. 21:14
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%

#20

Munkahelyen belül nyilván van egy policy / szokás, de vadidegeneket nem illik akkor se kéretlenül tegezni.

2022. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
0%
Azért nem gondolom (bár nem vagyok szülő), hogy mondjuk a játszótéren az egymást egyébként nem ismerő, huszon- vagy harmincéves apukák/anyukák mindenképpen magázódnának egymással, mint ahogy azt sem hiszem, hogy a lépcsőházban "jó napot kívánok, hogy van tisztelt uram" megszólítást alkalmazol a veled idős fiatal, de ismeretlen szomszédoddal. Egyszerűen helló és kész. Nyilván nem a hivatalos helyzetekben, de most nem is arról volt szó.
2022. okt. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%
mert mégis miért olyan lehetetlen magyarországon felnőtt embereket felnőtt módjára megszólítani? igen, persze, tudom, mer a népesség értelmi szintje leragadt kamaszkorában... nem nagyon tudok még egy olyan európai országot, ahol egy felnőtt ember megsértődik, mert felnőtt emberként kommunikálnak vele. idegen felnőttet miért kéne letegeznem? nem ismerem, nem tegezem. ne szólítsam egyből Nünükének is? hiszen az is olyan kis barátságos és közvetlen...
2022. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem sértődöm meg az önözés miatt, sőt alapjáraton én is azt használom a tőlem idősebbek megszólításánál, és nem is tartom divatjamúltnak, de most komolyan, szerintetek annyira életidegen helyzet 2022-ben, hogy két egymást nem ismerő, de azonos korosztályba tartozó ember csak úgy pertu szólítják meg egymást, főleg a huszon-, akár harmincéveseknél? Egyáltalán ilyen helyzetben ki miért gondolja sértésnek a pertut? Én tényleg nem értem. Nemrég kijött hozzánk egy villanyszerelő, kb. velem idős fiatal srác, előtte életemben nem láttam. Minden további nélkül tegeződtünk. Ez akkora baj?
2022. okt. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

#24

Nem "baj", manapság elterjedt, DE attól még "papírforma szerint" nem lenne illendő.

2022. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

Boltban dolgozom, negyvenes vagyok. Naponta sokféle korosztály megfordul itt. Van, hogy a tizen, huszon évest is magázom, vagy a hatvanast tegezem. Teljesen attól függ, hogy érzem, mit kíván meg a helyzet, az illető. Illetve, hogy az ügyfél hogy áll hozzám. Aki lazább és letegez, visszategezem, aki magázódni akar, magázzon. Nos, egyikből sem volt még probléma.

Nekem teljesen mindegy, bármelyik változat, amíg megvan mellette a tisztelet.

2022. okt. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
45%

Kicsit képzavarban vagy kérdező :)


20 éves srác még nem férfi, ahogy te is még 24 évesen lány vagy.


Inkább örülnöd kéne hogy lemagázott. Bár érettségben szerintem a 20 éves srác van kettőtök közül az élen.

2022. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
A helyes hozzáállás a 26-os hozzászólóé. Ezzel együtt, ha tizen- vagy huszonéves lennék, nem kérném ki magamnak, hogy valaki ismeretlenül is letegez.
2022. okt. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

Egy hasonló kérdésnél meg másképpen válaszoltak többségében: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Érdekes, hogy ott inkább tegeződnek, itt meg nem. Lehet nem ugyanazok válaszoltak.

2022. okt. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

"Mégis mit tegyek?"

Ajánld fel neki a tegeződést, nőként és idősebbként te kezdeményezheted.

2022. dec. 17. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!