Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fiatalok! Ti mennyire vagytok...

Fiatalok! Ti mennyire vagytok kiábrándulva a világból manapság? Hogy élitek meg ezt a coviddal kezdődött, hosszú válságot?

Figyelt kérdés

Először jött a covid, kinyírta a társasági életünket. Aztán alighogy magunkhoz tértünk belőle, berobbant a háború, az infláció az egekben, a diákfizu lóf@szt sem ér, zuhan a forint, és akkor még erre a politika inkább ráerősít, nem pedig küzd ellene. Nagyon nehéz mostanság optimistának maradni, és boldogan kilépni a nagybetűs Életbe.

Ilyen trendek mellett én pl pláne kimennék külföldre, de egyre nehezebb összespórolni rá a pénzt... abba meg bele se merek gondolni, ekkora válság közepén egyáltalán lehetséges-e új életet kezdeni.



2022. okt. 11. 09:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
10%
Külföldön rosszabb a helyzet, ott ennyi rezsicsökkentés sincs mint itt, azonnal a piaci árakkal találod magad szembe. Ennek velejárója, mivel a szolgáltató nem a cégeken akarja leverni a kiesést, nem akkora az infláció mint itt, de mivel fajlagosan minden drágább kint, sokat nem nyersz vele. Ha Oroszországba mész ott jólét van, mert a gáz szinte ingyen van. Más reális opció a világon nincs.
2022. okt. 11. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%

A covid alatt imádtam az életet, nyertem egy csomó szabadidőt, a munkám fontosabb lett stb.

Azóta viszont tényleg egyre sz@rabb minden.

2022. okt. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
89%

24 évesen hihetetlenül szerencsésnek érzem magam, hogy még a covid előtti időkben ki tudtam használni a fiatalságomat.

Most egyre jobban azt érzem hogy a totális összeomlás felé haladunk. Háború, az emberek utálják egymást, mindenki ingerült, rosszindulatú, rengeteg a depressziós, magába zuhant személy, a pénzünk semmit nem ér. Nem tudom mi lesz itt pár év múlva, de én inkább a legrosszabbra készülök.

2022. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
10%
Ha a gazdaságot nem nézzük... Engem jobban kiábrándít az, ami némelyik nyugati országban van.
2022. okt. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul érint, mert a Covid előtt kezdett elérhető távolságba kerülni egy garzon lakás megvétele, hitelből. (Még kb 2 év spórolás kellett volna), erre az elmúlt 3 évben megdrágultak a lakások kb 30%-al, a hitelek esetében a kamat olyan szinten magas, hogy a felvett pénz dupláját kell visszafizetni, és mivel minden más drágult, ezért nem tudok annyit félrerakni, hogy a megtakarításom jelentős mértékben gyarapodjon.


Miközben meg mindenféle semmirekellő Fidesz csürhe, napi milliárdokat lop el, meg 15 milliós karórákkal járkál.


Az is zavar picit, hogy egyedülállóként teljesen kirekesztve érzem magam, míg ha valaki teljesen alkalmatlan is gyereket vállalni, de mégis vállal, egyből kap ingyenhitelt olyan mennyiségben, amiért én évekig sanyargattam magam, hogy összeszedjek annyit.

2022. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

"Először jött a covid, kinyírta a társasági életünket. "


Nekem nem nyírta ki mivel nem is volt xd

2022. okt. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
88%

#3

"Háború, az emberek utálják egymást, mindenki ingerült, rosszindulatú, rengeteg a depressziós, magába zuhant személy, a pénzünk semmit nem ér."

Ugyanez már többször is előfordult a történelemben.

2022. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
94%
#7 Engem attól még ez elszomorít, nem érdekel hogy régen mi volt.
2022. okt. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
91%

A COVID időszak nekem jó volt és a legjobbkor jött. Munka mellett nehéz egyetemi szakot végeztem, a távoktatás kb az életemet mentette meg. Amikor meg az egyetem lazább volt illetve nyáron pont nem volt semmi vagy szinte semmi korlátozás, így pont ugyanúgy volt társasági életem, mint a COVID nélkül lett volna.


A válság egyelőre nem érint, de fog, sőt, én a III. világháborútól is tartok, de ha azt meg is ússzuk, akkor a környezetvédelmi válság miatt halunk meg hamarosan.

De erre igyekszem nem gondolni, illetve úgy vagyok vele, mint egy fájdalmas orvosi kezeléssel: tudom, hogy rossz lesz, de állok elébe, mivel nem tudok mást tenni.


A "rezsicsökkentés" egy undorító, piacgazdaság elleni tett volt, lehetett látni, hogy nem lesz fenntartható.

Az ablakcsere, szigetelés, korszerű fűtésrendszer és megújuló energiák A rezsicsökkentés, amit 2010 óta itthon nem vagy alig támogatott a kormány.

2022. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen kilátástalannak látom a jövőt. Az egész világon. Az emberiség a vesztébe rohan.
2022. okt. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!