Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A magyarok miért nem táplálkoz...

A magyarok miért nem táplálkoznak egészségesen?

Figyelt kérdés

Például ilyeneket:

Leginkább zöldségek, gyümölcsök, halak, tengeri ételek, különleges zöldségek, rákok, kaviár, szarvasgomba stb.


Kezdem úgy érezni hogy a magyarok egyszerűen nem akarnak egészségesen táplálkozni, élni.

De miért?



2022. okt. 24. 18:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
38%
Én nem szeretem annyira, mint a jó magyaros kajákat. Pénzem lenne rá. Amúgy meg minden guru mást mond egészségesnek.
2022. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Most azt kérdezed miért eszik az olcsó kajákat?

Szerintem egyértelmű!

2022. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%

"rákok, kaviár, szarvasgomba stb."

. Ezek mitől egészségesek?

2022. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon sok mindenben le vagyunk mi magyarok maradva, vagy leghátsó sorban kullogunk Európán belül, a tudatos táplálkozás is csak egy ilyen a sok közül.
2022. okt. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Talán az legerősebb indok, hogy nálunk ezek régen szinte egyáltalán nem voltak elérhetőek "halak, tengeri ételek, különleges zöldségek, rákok" így a tipikus magyar konyha sem ezekről híres. Abból dolgoztak ami volt. Általában ez határozza meg egy nemzet konyháját.


Manapság, hogy miért? Valószínűleg a pénz, szülőktől és nagyszülöktől átvett berögzülés és talán annak hiánya, hogy sehol nem tanulja meg az ember az egészséges táplálkozást, ha nem néz ő saját maga utána.


Annyit még megjegyeznék, hogy csomó más egészséges étel létezik nem csak azok amiket felsoroltál.

2022. okt. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
És ki mondja meg, mi az egészséges? Meg annak az ellenkezőjét? A brit tudósok? Vagy itthon a fő fitnesszguru exrendőr?
2022. okt. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Összetett kérdés: inkább a hagyományokat követik, amit a szüleiktől tanultak. Nem akarnak/nem tudnak változtatni a dolgokon. Nincs pénzük rá. Nincs motiváló erő rá.
2022. okt. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%
Semmi egészséges nincs abban amit felsoroltál.Tudod mi az egészséges?Ha helyben termesztett idény zöldséget és gyümölcsöt eszel, helyben nevelt/vadászott/halászott állatokat.Az az egészséges.
2022. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

Kissé lúzung amit itt mondanak, bár a kérdésben felsoroltak egy része is hagy kívánnivalót maga után.

Mert mit termelt tradícionálisan a magyar paraszt? Hát higgyétek el, termelt az épp elég zöldséget, gyümölcsöt Az átlag magyar mégsem eszik zöldséget, gyümölcsöt.

Volt valami statisztika (nem tudom linkelni, elismerem, ez így nem hiteles), hogy a magyarok átlagosan heti szinten (vagy havi? bízom benne, hgoy heti) 3 kg zöldséget és gyümölcsöt eszik együttvéve. 3kg. Az tudod mennyi? semennyi:D Nyáron dinnyéből ezt eg ynap alatt betermeli egy éhes nyaraló:D


De nézd meg a hatósági áras temrékeket. Mennyi zöldség vagy gyümölcs van köztük? Egy se. Cserébe ehetsz olajban tocsogó rántotthúst kétpofára.Kenyérrel, hogy köret is legyen hozzá:D


Nem kell itt a sznobéria akaviárral, igazából már az is haladás lenne, ha paprika-paradicsom-uborka mindig fogyna otthon és mondjuk lenne már heti 1 nap, amikor nem esznek húst. Dehátarántotthúsazszent!:D

2022. okt. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Én személy szerint azért, mert nem szeretem ezeket, olyat meg nem eszek aminek szerintem szr íze van. Ha ez miatt 20 évvel korábban meghalok, azt sem bánom.
2022. okt. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!