Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg ezt neki?

Hogy mondjam meg ezt neki?

Figyelt kérdés
Van egy barátom akivel azt beszéltük, hogy lazábbra vesszük a baratsagunkat és kevesebbet keressük egymást mert sokszor már nyomulásnak éreztem amit ő csinál. Kértem,hogy ritkábban keressen, ehhez képest minden nap rám írt. És most újra megkérdezte hogy sok volt e amit csinál. Bunkó se akarok lenni,mert ha azt írnám,hogy igen tuti megsértődne, de ha meg nemet írnék akkor hazudnék.

2022. okt. 29. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
"Igen, ez már nekem sok volt."
2022. okt. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki őszintén, hogy igen, kicsit sok volt, épp erre gondoltál.


Off, és tudom, nem a te dolgod, hogy megoldd az ő problémáit, de ha a barátja vagy, segíthetnél neki esetleg azzal, hogy társaságba viszed, bemutatod új embereknek. Valószínűleg azért csinálja ezt, mert az ő életében te vagy az egyetlen hozzá közel álló ember, akitől támogatást, figyelmet, szeretetet kaphat, meg akinek támogatást, figyelmet, szeretetet szeretne adni. Ha több emberrel sikerülne ilyen viszonyt kialakítania, akkor "megoszlana" ez közted és a többi barátja közül, és kevésbé éreznéd magad leterhelve.

Nekem ez eddig bevált, és pont ez ugrott be a kérdésedet olvasva, hogy volt már részem ilyenben, mikor az embert amúgy szerettem, de már fojtogató volt, amit csinált. Ő is olyan volt, hogy nehezen ismerkedett, nem igazán járt el, nem tudott új ismeretségeket kötni, mi is úgy lettünk barátok, hogy én mentem oda haverkodni hozzá. Egy idő után mindketten frusztráltak lettünk, ő amiatt, hogy én "sosem érek rá", meg "sosem válaszolok", én meg amiatt, hogy mindig a nyakamban lenne, akkor is, ha más társasággal lennék, vagy csak egyedül - így aztán, ha más társaságba mentem, hívtam őt is, és most már velük is lóg, akár külön-külön szerveznek programokat egyes általam megismert emberekkel, de nélkülem, aminek én örülök.

2022. okt. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!