Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kifizetem most az albérletet,...

Kifizetem most az albérletet, ami 122 ezer Ft összesen, marad 60 rzer Ft-om. Megfogok tudni élni a hónapban?

Figyelt kérdés

2022. nov. 12. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Azt neked kellene jobban tudnod.
2022. nov. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

20 ból megélek ha kell :D

Nincs nagy étvàgyam

Vegyél rizset krumplit

(Nem romlik és laktat, + többször tudsz belőle főzni)

Lehet találni húsmentes recepteket, de szerintem még a hús is belefér ha olcsó helyen veszed

(Én pl megvagyok hús nélkül is!)

2022. nov. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

2 vagyok

Jelenleg én is nagyon spórolok mert költözök, így minimálisat próbálok költeni

Leírom én miket eszek/veszek pl hátha segit:


Lidlben kapható halrudacska 999 ft

(Kb 8x tudok belöle enni rizzsel)

+ szintén lidlben kapható fűszeres majonézzel kb 750 ft (nagyon sokáig elég

Vacsira általában vagy ezt eszem vagy törtkrumplival.


Mivel egyébként is fogyózok picit így kevesebbet eszek alapból

Ha ez unalmas akkor szoktam enni tejbegrízt (laktat, olcsó)

Vagy reggelire pl általában szendvics

(Zsömlét veszek nem kenyeret mert rámromlik és mehet a kukába)

Ha szereted a sültkrumplit 1 kg krumpli olcsó helyeken nálunk 150-200 ft

Meghámozod kisütöd szintén laktat és még olcsó is


Amit én még szoktam (nálunk kisvárosban) egy menü ára 1050 ft

Néha veszek azt is (2 napra elég nekem)

Azaz ha minden 2. Nap vennék jobban megérné egy hónapban, mert 15000bol fott kajam van egesz hónapban


Ja még olyat is szoktam

A pennyben kapható legolcsóbb penny-s tészta 349 ft

Kifőzöm rá mehet szintén pennys bolognai szósz (1 üveg 500 ft) ebből is tudok enni kb 5x

2022. nov. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Ja és azt is kihagytam hogy üditőt egyáltalán nem veszek. Boltban dolgozom, mindig elszörnyedve látom az emberek isszák a sok cukros szart. Ráadásul egy 2 literes kóla 600 ft vegyék akkor :D


Teát főzök csapvízzel felforralva

2022. nov. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Burzsuj! :D


Komolyra fordítva az írást:

Nagyon meg kell gondolnod, hogy mire, mennyit költesz, ha meg akarsz élni ennyiből. Takarékosabb, ha több napra főzöl, egy helységet fűtesz normálisan, - a többit csak időnként, állagmegóvás okán. Szigeteled a nyílászárókat.

Ha van erre időd és/vagy energiád, esetleg vállalsz még valami pénzkereseti forrást a jelenlegi mellé.

Kemény!

2022. nov. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem tudok főzni
2022. nov. 12. 13:22
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

Alapvető ételek főzésének megtanulásába hasznos lenne időt és energiát fektetned, mert a legtakarékosabb ÉS egészségesebb étkezési szokásokat nagy mértékben támogató napi rutin. Javaslom, áldozz bele időt!

Amikor már tudsz ezt-azt főzni, akkor fogsz rádöbbenni, hogy mennyivel takarékosabb főzni, mint (pl.) pizzát rendelni időről időre vagy folyamatosan konzerveken élni. Próbáld ki, ha teheted!

Természetesen lesznek kezdeti kudarcok, de ha van az ismeretségi körödben erre kapható ember, elhívhatod magadhoz párszor, hogy felügyelje, irányítsa egy ideig, mit, miért teszel a konyhában - főzés közben.

2022. nov. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Két fazekam van csak, illetve egy olyan serpenyő amiben lehet tojást sütni.
2022. nov. 12. 13:29
 9/18 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem kell venned ruhát vagy nem lesz váratlan költséged, akkor igen, simán.

Több boltba kell menni, hogy megtanuld, hogy mi hol éri meg legjobban. Tervezz menüt vagy csak próbálj több napra gondolkozni, nézd az akciókat. Pl prézlis laska megvan pár száz forintból és akár napokra be lehet osztani, csak lekvár is kell hozzá (úgy is max egy ezresből megvan a gázt is nézve). Ha pl csinálsz chilis babot, akkor érdemes rizset vagy tésztát enned hozzá - így laktatósabb és több étkezésre bejár. Csinálj hamis húslevest (húsleveskocka, víz és tészta, plusz fűszerek és kész a meleg leves, ami fenntartja az energiádat is). Reggelire egyél zabkását (pennyben olcsó a zabpehely, én vízzel csinálom és egy almát vagy banánt darabolok bele, de akár étcsokit is lehet beledobni - jó az emésztésnek, lassan felszívódó reggeli, több óráig nem leszel éhes, plusz meleg reggelinek számít). Pennyben van chili vagy paradicsomszószos sült bab konzerv 400 forint körül, megmelegíted mikróban, csinálsz rizst és összekevered. Megint megvan egy meleg étkezésed max 600Ft-ból. Rizseshús, paprikás krumpli, tarhonyás hús, krumplis tészta (tésztát magad is meg tudod csinálni) stb ételek is laktatóak, viszonylag megfizethetőek. Krumplileves, főzelékek akár zöldséges fasírttal vagy akciós rip-rop-pal. De biztos van több kérdés ebben a témában, próbálj keresgélni, írd össze a receptet, nézd meg mi hol a legolcsóbb, írd le hogy mennyiből hozod ki és aszerint oszd be a pénzed.

Ne cigizz, ne igyál alkoholt és ne szerencsejátékozz. Nem kell szörp, üdítő, energia ital sem. Semmi feleslegeset ne vegyél.

És ilyen olyan trükkökkel belefér a rezsi is. Ha pedig nem, akkor kérj segítséget.

2022. nov. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Bőven elég hidd el :)
2022. nov. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!