Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az "efebofil" kapcsolatokat...

Az "efebofil" kapcsolatokat miért szokták elítélni, ha egyébként mindkét fél jól érzi magát benne és nem kihasználásról van szó?

Figyelt kérdés
Ha pl. én most 21 évesen összejönnék egy 14 évessel, rögtön el lennék könyvelve valami beteg agyú perverznek, de miért? Sok olyat lehet olvasni itt az oldalon is, hogy egy lány 15 évesen összejön egy mondjuk 23 évessel, aztán amúgy tökre szeretik egymást.

2022. nov. 15. 19:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/79 A kérdező kommentje:
#30 Nem tudom, hogy te írtad-e ezt a Julis kommentet, de gondolom igen. Kezdjük ott, hogy jön ide az, hogy ha Juli nem csinálhat valamit szülői felügyelet nélkül, akkor Peti vagy kicsoda már nem is szeretheti, hanem biztos csak azért van vele, mert "gyerek". Az érzelmek nem jogi alapúak.
2022. nov. 15. 22:07
 32/79 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt sejtettem, hogy nem a tudományos tényekkel alátámasztott válaszokra fogsz reagálni, hanem kiragadsz egy részletet amit megpróbálsz kiforgatni, hogy neked adjon igazat. Másrészt leírta világosan a válaszoló, hogy miért nem alakulhatnak ki egészséges érzelmek, én nem fogom mégegyszer, ha az ő válaszát nem akarod megérteni, az enyémet se fogod.
2022. nov. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/79 anonim ***** válasza:
56%

#31 Nem ugyanaz az ember vagyunk; én vagyok a Julis válaszoló. És tényleg nem szerethetsz egy gyereket egészséges szerelemmel.

Ezen vergődni szerintem teljesen felesleges; az elborzadás nem azon alapul hogy jogilag mi van megengedve és mi nem (ugye jogilag simán kezdhetsz egy 14 évessel. máshol még az alatt is legális) hanem azon, hogy az emberek nagy része fel tudja fogni hogy nincs rendben minden egy olyan felnőttel aki egy gyerekben talál társra, és azt is, hogy a gyerekeket védeni kell az ilyen zavart emberektől.


Ezen nem fog változtatni semmi, hiába próbálsz összegyűjteni olyan érveket amiket az agyad jogosnak talál, és az áldozatot is hiába próbálod játszani. Egészen egyszerűen csak ég és föld a különbség egy gyerek és egy felnőtt között, ezt pedig nem fogja áthidalni semmi. Az érzéseid irrelevánsak, sőt, ha tényleg mélyek és valódiak lennének, és a kis szerelmed mentális jóléte és megfelelő fejlődése lenne prioritás számodra, akkor nem itt kapálóznál megerősítését, hanem elfogadnád, hogy nem illesz egy gyerek életébe.

2022. nov. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/79 anonim ***** válasza:
85%
Ez azért lehet red flag, mert ha valaki huszonévesen még mindig a tizenévesekhez kötődik érzelmileg is, akkor könnyen lehet, hogy később is hozzájuk fog kötődni és nem fog tudni egészséges kapcsolatot kialakítani idősebekkel, hiába dúl a láv a 14 évessel, lehet 20 éves korában már dobod, mert nem lesz olyan fiatalos és érdekes számodra, mint volt, aztán így lesz a következő tizenéves barátnőddel is, az azutánival is és így tovább. Szerinted a legtöbb férfi miért max. szexet tudna a tinikkel elképzelni? Mert éretlenek, buták és komoly kapcsolatra nem valók, és ezt az éretlenséget használják ki sokan azzal mentegetve magukat, hogy de hát beleegyeztek, csak ilyenkor jön nálam az a kedvenc pszichológiai kérdésem, hogy oké, hogy beleegyezik, de vajon nemet mondana-e? Erre még senki nem tudott nekem érdemben válaszolni és te sem fogsz tudni, mindenki azt hiszi, hogy a döntéshozás olyan egyszerű, hogy igen vagy nem, pedig nem olyan egyszerű ez ám, konkrét procedúrákat végzel el a fejedben mire meghozol egy döntést, ebből ki lehet logikázni, hogy egy tini miért fog hamarabb igent mondani valamire, mint sem nemet, onnantól már csak azt kell megérteni, hogy miért nem fog nemet mondani, ha pedig ez megy, akkor arra is rájössz, hogy a legtöbb ember egyáltalán nem is szabad. Ezt egy másik topikban tiniknek próbáltam elmagyarázni és meg is értették.
2022. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/79 A kérdező kommentje:
#33 Lehet, hogy van némi lelki oldala is a dolognak, de szerintem az azokra igaz inkább, akik direkt az ilyen korú lányokra hajtanak, azzal szerintem is probléma van, pont amiatt, amit a 34-es is írt, de alapvetően egyébként az apa-anyakomplexus is lelki eredetű dolog, azt mégis elfogadják, persze szigorúan csak akkor ha már elmúlt a fiatalabbik fél 18 éves, de hiába töltötte be már valaki a 18 éves kort, még nem lesz automatikusan felnőtt, hiba azt hinni, hogy a huszonévesek már felnőttek, a legtöbb ugyanúgy keresi még önmagát, mint egy tini és ezt a tudomány sem tagadja. Szerintem ha nem kihasználásról szól a kapcsolat és nem direkt van tizenévesekkel az ember, mert hogy "azok még feszesek", hanem egyszerűen tényleg csak megismerkedtek valahol és egymásba szerettek, akkor nincs vele probléma.
2022. nov. 16. 04:55
 36/79 anonim ***** válasza:
38%
Mert felnőtt férfi akar dugni egy általános iskolás gyereket!!! Ez beteges dolog! Sem testileg, sem mentálisan nincs egy szintén a kettő. 21 évesen már kellene annyi eszed legyen, hogy nem a gyerekekre izgulsz, hanem a veled hasonló korúakra. Aki ilyen idősen még gyerekekre izgul, az nagyon súlyosan mentálisan sérült valahol gyerekkorában és nem tudott sajnos felnőni igazán. Szakember segítségére lenne szüksége.
2022. nov. 16. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/79 anonim ***** válasza:
71%
36: Hatásvadász demagogia amít írsz. Azért mert valaki egy társadalmi intézménybe jár, attól még lehet szexuálisan érett és vonzó. A 13-14 évest, csak manapság tartjuk gyereknek, régebbi korokba már dolgoztak, gyereket szültek élték az életüket. És az ember genetikája semmít se változott az elmúlt évszázadokban. Az hogy jelenleg férfiak természetes szexualítását betegnek, perveznek, gonosznak tartják az szimpla férfigyűlőlet, mert a genetikailag meghatározott megváltoztathatatlan tulajdonság miatt gyűlölnek embereket.
2022. nov. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/79 anonim ***** válasza:
90%

#37 Régen az emberek szerettek összegyűlni és végignézni ahogy a bűnözőket brutálisan halálra kínozzák. A nyilvános kínzásokat és kivégzéseket csak manapság tartjuk gusztustalannak és embertelennek, régebbi korokba teljesen természetes és jogos büntetés (szórakozás) volt. És az ember genetikája semmít se változott az elmúlt évszázadokban. Az hogy jelenleg emberek normális szórakozását betegnek, perveznek, gonosznak tartják az szimpla nyugati túlérzékenység, mert a genetikailag meghatározott megváltoztathatatlan tulajdonság miatt gyűlölködnek emberek.

:D

2022. nov. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/79 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
49%

"de alapvetően egyébként az apa-anyakomplexus is lelki eredetű dolog, azt mégis elfogadják"

Nos igazábol nem.

Nem elfogadják, csak nem tudnak ellene mit tenni, hiszen 18 fölött már azt csinál az ember amit akar. Szoval inkább meg türik.


"Az hogy jelenleg férfiak természetes szexualítását betegnek, perveznek, gonosznak tartják az szimpla férfigyűlőlet, mert a genetikailag meghatározott megváltoztathatatlan tulajdonság miatt gyűlölnek embereket."


Azért a pedofilia nincsen belekodolva mindenkibe. Vannak akik felnőtt nőkre gerjednek. Ez nem férfi gyülőlet.

2022. nov. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/79 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem sikerült megválaszolni a 13-as válaszomban feltett kérdésemet.
2022. nov. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!