Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki élt külföldön és van...

Aki élt külföldön és van viszonyítási alapja: Mi az, ami az adott külföldi országban jobb, és mi az, ami nálunk jobb?

Figyelt kérdés
Most csak egy példát mondok, de én nem éltem külföldön. Sokan mondják, hogy ott magasabbak a fizuk, de drágább a megélhetés, mások szerint meg ugyanolyan árak vannak, vagy bizonyos termékek esetében alacsonyabb árak is lehetnek, mint itthon. Viszont ott esélytelen lakást venni, mert csillagászati árak vannak. A mentalitást, az emberek hangulatát is mondják, hogy más, mint itthon, erről nekem nincs tapasztalatom. De ki hogyan látja?
2022. nov. 20. 16:16
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Jelenleg is külföldön élek és nem tervezek visszaköltözni Magyarországra.

A megélhetés és a lakhatás része elsősorban rajtad múlik, hogy mennyire tudsz elhelyezkedni. Van olyan ország, ahol ez könnyebb valamivel és olyan is, amivel nehezebb, igazából attól is függ, hogy milyen irányban helyezkednél el, illetve hogy milyen képzettségeid és milyen tapasztalataid vannak.

Nyilván mindenhol van mindenféle ember, de én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb külföld országban ha tartózkodóbbak is, alapvetően könnyedebben állnak az élethez, kevésbé feszültek.

24/N

2022. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Éltem két másik nyugat-európai országban. Szerintem nincs olyan hú de nagy különbség, nekem meglepő volt hogy sokan ugyanúgy anyagi gondokkal küzdenek. Nem a lecsúszott réteg. Az is meglepett, hogy sok diplomás csak vendéglátásban tudott elhelyezkedni mert egyszerűen nem volt akkora kínálat diplomás munkából,mint itthon. A lakhatás mindenhol sokkal drágább volt .int itthon és az albérlethez sokkal több igazolás kell.pl fizetési igazolás stb és nem tudsz ugrálgatni az albérletek között mint itthon, ahol a fél év meg az egy év is már hosszú távúnak számít.

Az emberek nekem zárkózottabbnak tűntek de valószínűleg csak simán azért mert nem szeretik a külföldieket. Egy ideig jól éreztem magam mindenhol de aztán már hazavágytam. Nem jó kívülállónak lenni hosszú távon.

2022. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

2 hét alatt kaptunk lakást Németországban, az ára rezsivel együtt kb havi 300 ezer forint volt, ebben már a telefonszámlánk is benne volt.

A kaját két főre havi 100 ezerből oldottuk meg. Erre jött benzin költség pluszba, valamint a férjem cigizik.

Összvissz maximum 400 ezer forintból kijöttünk, úgy, hogy kettőnk fizetése havi 1 millió volt. A 600 ezer forintnak megfelelő eurót elrakhattuk, vagy elszórakozhattuk. Mi elraktuk.


Most fizetjük a hitelt a házunkra, így csak havi 6-700 eurónk van (250-280 ezer forint), amit "elszórhatunk" hülyeségekre. Persze nem tesszük, ez is megy félre, hogy végtörlesszünk majd. :)

2022. nov. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Akkor jó, ha oda születsz. Nekem honvágyam volt, pedig beszélem a nyelveket és könnyen barátkozok, de akkor sem ugyanaz. Itthon is jól meg lehet élni, az ingatlanok külföldön sem olcsóbbak. Annak éri meg kimenni, aki vagy kb. éhenhalna itthon és kint legalább egy átlagos életszínvonalat össze tud hozni, vagy annak, aki kint legalább 5000 eurót tud keresni. A köztes réteg pont ugyanolyan kint, mint itthon. Én kint keresnék kb. 2000 eurót, albit meg egyebeket levonva semmivel sem lennék előrébb, mint itthon a nettó 500 ezres fizummal (albit nem fizetek). És itt van a család, barátok. Szóval kinek mi a fontos.
2022. nov. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

4


Csakhogy itthon a nettó 500-as fizu még a legtöbb diplomásnak is álom. Örülök, hogy te nem a magyar rögvalóságban élsz, de a volt cégemnél még a cégvezető sem keres nettó 500-at. Nem mindenki dolgozhat jól fizető helyen...

Míg Németországban 1300 eurót már egy sima csomagoló munkával összeszedsz. Gazdag nem leszel belőle, de még ezzel is sokkal töbebt lehet félretenni, mint az átlag magyar nettó 250 ezres fizuból, amiből éhen is döglesz, ha egyedül fizetsz mindent.

De nyilván nem ez a cél. Én is 1300-as fizetéssel kezdtem, ma már 2500-nél járok.

2022. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon belül sem mindenki egyforma helyzetben van, a "külföld" is 1000 féle lehet. Számít az ország, a település, a közvetlen lakókörnyezet, a munkahely és az egyéni igények.
2022. nov. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lazy Lover ***** válasza:
75%
én most tervezek ki menni svájcba de az ismerőseim 90%a kint él amit ők mondtak évi 2x el tudnak menni nyaralni van új autójuk tudják fizetni az albérletet illetve sokan vettek saját házat nem okoz problémát fizetni a törlesztőt meg tudnak félre rakni na ezt tedd meg itthon........
2022. nov. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 ezért írtam, hogy a köztes rétegnek itthon is jó, ergo annak, aki nem nettó 200-300 ezret keres (vagy ne adj Isten annyit se), hanem többet.
2022. nov. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem feher-fekete. Van tobb arnyalata a szurkenek is.

De tobbnyire jobb.

A taxis panaszkodott hogy 70 euro egy full tank benzin. Bakker, otthon is annyi, csak a fizetes 5x kevesebb.

Kaja ugyanannyiba kerul, es van hogy jobb a minoseg.

Viszont ott esélytelen lakást venni, mert csillagászati árak vannak

Mert a 30 millas garzonokat itthon is zsebbol fizeted ki igaz?

A mentalitas sokkal jobb.

2022. nov. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

9


Ötös vagyok. Kajáról ugyanezt tudom elmondani. A legolcsóbb saját márkás párizsit vesszük kb, és még az is sokkalta finomabb, mint az magyarországi drágábbak.

Mindenből van itt is drága meg olcsó. A különbség annyi, hogy az itteni olcsó sokkal finomabb, mint a magyar olcsó, ami kb csak szemétből van.

2022. nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!