Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy az Amidala...

Hogy lehet hogy az Amidala keresztnevet engedik anyakönyvezni, mikor az amúgy egy vezetéknév volt?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy lehet anyakönyvezni lánynévnek azt hogy "Amidala", az lenne a kérdésem ez hogy merült föl egyáltalán? Lépjünk túl azon hogy egy Star Wars karakter után van a név, elvégre van Frodó meg Gandalf is ami anyakönyvezhető, nekem inkább az a fura hogy ez egy vezetéknév. Mert ugye a slusszpoén, hogy ennek "fiú párjaként" engedélyezték az Anakin nevet is, de az ugye ténylegesen keresztnév volt: Anakin Skywalker. A felesége viszont Padmé Amidala, tehát neki a Padmé lenne a keresztnév, és az Amidala a vezetéknév. Ehhez képest mindkettőt engedélyezték, egy vezetéknevet és egy keresztnevet, mindkettőt keresztnévként, ez teljes káosz és nélkülöz mindenféle értelmes magyarázatot számomra, ez hogy jött így össze?

2022. nov. 21. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az Amidala nem vezetéknév.

Születési neve Padmé Naberrie, de uralkodása és szenátori mandátuma alatt az Amidala nevet használta.

2022. nov. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Az Amidala valóban nem vezetéknév, Padmé teljes neve Padmé Amidala Naberrie, a középső nevet csak az uralkodása után vette fel. Ez egyébként számos valódi kultúrában is így történt, ez a "regnal name" azaz uralkodói név (magyar példa is van rá):

[link]

A kérdésre válaszolva, ilyenkor csak részben veszik figyelembe, hogy az adott név valóban keresztnév-e; Amerikában legális név a "Khaleesi", holott az Daenerys Targaryen egyik titulusa, nem egy név.

Egyébként amikor olyan nevek léteznek, hogy "Gyönyvér" (ami egyébként szerintem elég szép), pont ezen akadsz fenn? :D

2022. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Azóta is csak a Sztárvárszban létezhettek akkora idióták, akik képesek voltak egy egész bolygó irányítását egy 16 éves lányra bízni.
2022. nov. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#3

Tekintve, hogy a valós történelemben is számtalanszor ültek a trónon kamaszok, vagy akár gyermekek, eléggé ostoba ez a "megállapításod". :D Csak pár példa:

[link]

2022. nov. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomó olyan keresztnév létezik, ami egyben vezetéknév is. Az én vezetéknevem Simon, ami ugye egy férfi keresztnév is egyben.
2022. nov. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Emily válasza:
Szerintem is inkább a Padmét kellet volna felvenni az anyakönyveztethető nevek listájára.:)
2022. dec. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!