Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez etikus, ilyet egyáltalán...

Ez etikus, ilyet egyáltalán lehet?

Figyelt kérdés
Régebben történt, csak most jutott eszembe, mert holnap nekem is időpontom van fogorvoshoz. Pár éve, még gimivel mentünk fogászatra. Minden évben volt ilyen rutin "vizsgálat" gyorsan megnézték mindenkinek, hogy minden rendben van-e. De ezzel párhuzamosan folyt a rendes rendelés, tehát jöttek a rendelőbe olyanok, akiknek akkora volt időpontjuk. A rendelő nagyobb volt, 2 fogorvosi szék volt bent, 5 diák lehetett bent egyszerre, sorban álltunk. Szóval közben a másik székre hívták be a pácienst, és ott kérdezgették, hogy mi a panasza, kezdték el a vizsgálatot. Tehát előttünk. Ez mennyire etikus? Nem tudom, én nagyon nem díjaznám, ha 5 gyerek végignézni/végighallgatná, ahogy éppen kezel a fogorvos. Ilyet hogy tehet meg?

2022. nov. 29. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
9%
Mikor én voltam dokinál rajta és az asszisztensen kívül bent volt még 1 fogorvos tanuló és egy asszisztens tanuló is. Volt, mikor a fogtechnikus is bent volt. Kicsit kellemetlenül éreztem magam :D
2022. nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

En egyszer telefonon szerettem vna időpontot kérni nőgyógyászati ultrahangra (terhesgondozás). Felvette az asszisztens és a nő kért egy kis türelmet tőlem a telefonba, majd mellétette... Aztán elkezdték a vizsgalatot, amit a vonal másik végén én vegighallgattam. Egy másik nőt vizsgáltak és elmondták neki, hogy valamiféle daganat van a méhén. Nagyon kellemetlen volt az egész. :(


De olyannal is találkoztam, hogy a váróba úgy jött ki az asszisztens (magánban ráadásul) hogy "ah szia, valaki.. hogy vagy az xy műtét óta?" sztem ez is gusztustalan és igen.. etikátlan.

2022. nov. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
1#. nekem a szülésemnél volt benn egy magyar és egy külföldi orvostanhallgató és egy szülésznő hallgató is. Engedélyt kértek előtte tőlem és a férjemtől is. Mivel én is egészségügyben dolgozom (dipl. ápoló vagyok) én is tanultam betegen. Valahogy nekik is meg kell tanulni… csak ugye engedélyt kell kérni előtte a betegtől. Teljesen normális az is ha valaki erre nemet mond. Engem nem zavartak, meg a műszerek, eszközök használatát, működését is elmondtam nekik amikkel ott vizsgáltak. (legalábbis amíg tudtam érdemben kommunikálni velük)
2022. nov. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem etikua! Az egészségügyi információ a betegre tartozik és csak az ő engedélyével osztható meg mással. Eleve milyen fogorvosi ellátás az, ahol 2 kezelőszék van egy teremben. Biztos valami SZTK maradvány volt.
2022. nov. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Páromat szájsebészeten műtét közben körbevette kb 5-6 orvostan hallgató. Kellemetlen volt neki, de hát a hallgatóknak is meg kell tanulni..
2022. nov. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvostan hallgató, más eüs dolgozó és másik beteg teljesen más kategória! Eüs dolgozóként/gyakornokként titoktartás kötelez, de egy tök idegen, másik paciensként ez nem igaz, arról nem is beszélve, hogy nem túl higiénikus amikor egy fogorvosi rendelő tele van “idegenekkel”, ki tudja miket fogdosnak össze amikor várakoznak, sima utcai ruhában..
2022. nov. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok: A kérdező nem egészségügyis hallgatókról beszélt, hanem a gkmnazista osztályából 5 embert beküldtek a kezelőhelyiségbe úgy, hogy egy másik beteg eü. problémáit vitatták meg a gimnazisták füle hallatára.


Az egészségügyet tanulókat nyilván be lehet engedni, mert rájuk ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a már dolgozókra, jelen esetben a titoktartási kötelezettség. Ezzel együtt, ha az ember nem engedélyezi a bentlétüket, akkor nem engedik be őket.

2022. nov. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát nálunk a fogászaton meg minden szó kihallatszik a váróterembe. Volt mikor öten is hallottunk mindent, amiről bent beszéltek. Most másik orvoshoz járok, ott hatalmas a váró és még zene is szól, így semmit nem hallunk bentről, ami szerintem helyes.
2022. nov. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már nem vagyok mai gyerek, és emlékszem, 80-as években a körzeti doki eleve késve érkezett, aztán elment az idő, és egyszerre behívott 4-5 beteget (mondjuk kiszólt az asszisztens, hogy jöjjön be négy nőbeteg). És akkor ott vetkőzni, légzés meghallgatás, toroknézés stb:((

Durva, így utólag a lányom el sem hiszi.

És baromira nem etikus.

Ahogy az sem, amikor gimis lányokat úgy vizsgál a védőnő (súlymérés, stb), hogy behív egyszerre négyet. És még ki is hangsúlyozza, ki hány kiló. (Nem ide tartozik, de lányom ezért lett evészavaros, tizenkettedik osztályban majdnem elveszítettük őt:(

2022. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!