Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért köszönnek egy 30 éves...

Miért köszönnek egy 30 éves nőnek csókolommal?

Figyelt kérdés
30as, 40es 50es pasasoktól fura, az idősebb korosztálynál ráfogom a régimódiságra vagy a modorosságra.

2022. dec. 1. 14:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

Mert bizonyos kultúrkörben ez a természetes. És nem, NEM modorosság.


Akinek nem tetszik, nem kötelező így köszönnie. Peace. :)

2022. dec. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Én így szoktam köszönni nekik, fogalmam sincs ez miért zavar néhányukat én csak megadom a tiszteletet.
2022. dec. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert régen minden felnőtt nőnek így köszöntek a férfiak.
2022. dec. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 szvicsi ***** válasza:
63%

Ez a tisztelet jele, ha zavar téged, akkor jelezd feléje, hogy tegezzenek téged, én 45F-ként is jelezni szoktam, bár nem nagyon köszönnek csókolomal, bár liftekben előfordul a tini lányoktól, persze humorosan jelzem feléjük, ha most kérném a csókot, akkor meg is kapnám? :) Mire kiszállunk a liftből pár emelet után, már tegeznek is.

Persze ez függ a munkahelyen betöltött szerepedtől is.

2022. dec. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Lehet,hogy a tanáruk, vagy tesójuk tanára.
2022. dec. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Mert jól nevelt, felnőtt emberek, magázódnak.

Ez nevelés, és iskolázottság kérdése is.

2022. dec. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sokszor csak annyit jelent hogy nem tudja hogyan másképpen köszönjön. Főleg a fiatalabbak, akik még kevésbé ismerik a náluk idősebbeket, hogy ki mit vár el tőlük - és előtte otthon ezt látták, tanulták megfelelő köszönésnek.

nem kell bele többet látni mint ami: az illető elég értelmes és udvarias ahhoz, hogy köszönjön és ezt a köszönési formát tanították neki.

Amikor középiskolás lettem akkor nekem is gondot okozott, hogy előtte minden idősebbnek csókolommal kellett köszönni, de az 15 éves kor után már kellemetlen volt lányként. Így inkább csak mormogtam valamit mert nem tudtam mi lenne jó helyette.

A gyerekeimnek már eleve azt tanítottam, hogy köszönjenek "Jó napot"-tal, az idősnek, fiatalnak egyaránt megfelelő. De az sem más mint a csókolom, csak ők meg ezt tanulták.

2022. dec. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem 20-on évesként is így köszönnek, kezdem megszokni és bemagyarazni kagamnak hogy biztos csak illedelmesek akarnak lenni és nem úgy nezek ki mint egy 100 éves, vagyis remenykedem benne
2022. dec. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%
Normális köszönési forma férfitől nő irányba, korhatár nélkül.
2022. dec. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedvesség jele, de van, akinél a nyálasság jele egyben.
2022. dec. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!