Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az egyik barátnőmmel csak...

Ha az egyik barátnőmmel csak egy hónapban egyszer beszèlünk akkor nem vagyok neki olyan fontos? (felnőtt barátságról van szó)

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Havi egy beszélgetés mellett is lehetsz fontos. Főleg felnőttek esetében.
2022. dec. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ennyire van ideje/energiája, - ha nem lennél fontos számára, akkor már havonta sem tartana igényt arra, hogy kapcsolatba lépjetek.
2022. dec. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hogy neked tobbre van igenyed mint havi 1 beszelgetes? Ha igen, akkor jelezd neki vagy valtoztass, de ha mindkettotoknek jo akkor nincs gond.
2022. dec. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt neki tudod jelezni, találhattok kompromisszumot, pl. facetime-ebédek, vagy felhívhatod.

De gondolom, neki több barátja, esetleg párkapcsolata is van, akikre szintén időt kell szakítani, neked meg ő kiemelkedő helyet foglal el az életedben. Szóval lehet az is könnyítene, ha más barátokat is szereznél. Én pl. a legjobb barátnőm október közepe óta nem láttam, pedig anno egyetemistaként még naponta beszéltünk személyesen. Azóta mindkettőnknek bonyolultabb lett az élete (főleg covid óta), meg én elkezdtem egy olyan munkát, ami össze-vissza beosztással jár, azért pár naponta váltunk egy mizu jellegű üzenetet, ha nem hallottunk a másik felől, de ha vele történik valami izgi, rögtön leírja, és én is. És emellett van egy csomó új, de - még - felszínesebb haverom meg haverinám, akikkel meg személyesen találkozok, meg eljárkálunk, szóval ki van elégítve a szociális igényszintem, neki meg ott van a vőlegénye, a családja, meg neki eleve kevesebb igénye volt az emberi kapcsolatokra, ő inkább introvertált, én meg extrovertált lehetek.

2022. dec. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, kiegészítésként eszembe jutott: másik legjobb barátom a nővérem. Aki Londonban él. Covid előtt évente négyszer találkoztunk személyesen, covid alatt nullaszor, de sokat telefonáltunk, nem befolyásolta a dolgokat, hogy nem tudunk személyesen találkozni, sok üzenetet váltottunk, sokszor ittunk úgy, hogy ő bejelentkezett az otthonából, meg én is, és videochat. Nem az igazi, de ez van. Attól még fontosak voltunk/vagyunk egymásnak, hogy közel három évig nem tudtunk személyesen beszélgetni.
2022. dec. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Bevallom őszintén, eleinte azt hittem, hogyha 1-2 havonta beszélünk csak, már nem is vagyok számára fontos, aztán közben rájöttem, hogy nem így van. A legfontosabb dolgokat mindig az elsők közt meséli el nekem (én is neki), ha valami hatalmas dolog történik vele, utána nem sokkal később személyesen találkozunk és átbeszéljük. Csak.. közben neten, telefonon alapból alig beszélünk, mert nincs rá mindig elég ideje, ereje. Ezt nem rosszból mondom, mielőtt félreértés lenne, mert meg tudom érteni.

A fontos dolgokban mindig számíthatunk egymásra, meg bár nem beszélünk annyira extrémen sokat, mint fiatalabb korunkban, azoknak a beszélgetésnek a minősége szerencsére nem változott továbbra sem. És ez a lényeg.

2023. jan. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!