Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valaki mesélne nekem arról,...

Valaki mesélne nekem arról, hogy milyen egy örvénybe belekerülni? Vagy vízbe fulladni? Személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

Figyelt kérdés
Hülye kérdésnek tűnhet, csak a szakdolgozatomhoz lenne szükségem erre.

2022. dec. 30. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen szakon szakdolgozat? Nagyon kivancsi vagyok.


Szemelyes tapasztalatom nincsen, es nem is szeretnek szerezni, de az egyik baratnomét leirom neked. Kb. 16 evesek voltunk, amikor viz (egy folyo) kozelebe mentunk ki a nyaron egy delutanra. Volt ott egy lany koztunk, aki nem tudott uszni, es a hitelen melyulo folyoban elmerult. A baratnom azonnal utana rohant a vizbe es sikerult elkapnia. Kuzdottek egymassal, ot is magaval rantotta a melybe. Azt mondta a baratnom, hogy ahogyan sullyedt lefele a vizben, egyre mocsarasabb zoldes barna szinu lett a viz, es a novenyekbe kapaszkodott, de azok nem tartottak meg. Merules kozben egy pillanat alatt lepergett elotte a sajat elete. Vegul ki tudott jutni, mert a viz kidobta magabol valahogyan. Az ijedtsegtol meg a legszomjtol a parton osszeesett. Amikor magahoz tert, kihanyta a vizet. Akit ki akart huzni, az pedig sajnos megfulladt, es kb. harom nap mulva kerul elo a holtteste.

2022. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
A vízbe fulladásról mégis kitől vársz személyes tapasztalatot? Ebben a témában csak egy vízi hulla beszámolója lenne hiteles. (Bocsi)
2022. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy vadvízi evezés során a kétszélyes trek hajóból kiesett a társam és egy kisebb szikla felé sodort a víz. A sziklánál felborult a hajó, úgy, hogy a két végébe zúduló víz, ráhajtotta a sziklára én meg beszorultam a hajó és a szikla közé, a víz alatt. Megmozdulni sem tudtam, feszített rá a kőre. Kepesztettem, aztán éreztem, hogy meg fogok fulladni, ennyi volt. Ettől viszont talán valami minden mindegy alapon megpróbáltam mélyebbre merülni és lefelé ki tudtam csúszni a hajó szorításából, aztán lesodort oldalra a víz és a kis vízesés után feljöttem a felszínre. Nem tudom mennyi ideig tartott, nagyon hosszúnak tűnt, de nyilván nem volt annyira hosszú, mert semmi bajom nem lett. Normál esetben 60-70 m-t tudok úszni víz alatt egy levegővel, szóval elég jól bírom, itt nem tudom hogy volt. Egyébként utána visszaültünk, mentünk tovább, napokkal később volt nagyon rossz érzés visszagondolni rá.
2022. dec. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

9-10 évesen osztálykirándulás alkalmával elmentünk egy élményfürdőbe.

Volt egy nagyon jó padtársam akkoriban, az egész délelőttöt együtt hülyéskedtünk, ugráltunk a medencébe, csúzdásztunk, játszottunk, stb.


Volt egy olyan óriáscsúzta, ami bentről indult és egy kinti medencébe ért ki. Bentről nem lehetett látni a csúszda alját, a medenceőr azt mondta, számoljunk el tízig, aztán lehet csúszni a következő ember után.

Így is tettünk, nem is tudom hány kört szaladtunk fel a csúszdához.

A kinti medencében senki nem volt kint, mert ködös, esős idő volt aznap, a csúszdáról leérkezőkön kívül mindenki bent tartózkodott.


A sokadik és egyben utolsó csúszásnál már nem volt ott a medenceőr. Osztálytársam elszámolt tízig, majd csúszott. Én is elszámoltam tízig, utána csúsztam.

Miközben csúsztam, hallottam, hogy mögöttem valaki(k) kiabál(nak). Minél lejjebb értem, annál hangosabbak lettek.

Leérkeztem a kinti vízbe, éppen hogy csak kiemeltem a fejem a vízből, ekkor annyit láttam, hogy három kb 15-17 éves srác közvetlenül egymás után, egymásba kapaszkodva esik rám a csúszdából.

(Durr-durr-durr!!) Mind a hárman rám zuhantak, az első megrúgta a fejem, a második vagy a harmadik pedig letaposott a víz alá.


Utána arra emlékszem, hogy a hátam a csempén van, és láttam a srácokat felettem elúszni, hangosan nevettek, kiabáltak. Én pedig simán tudtam lélegezni a víz alatt. Igen, jól érted: ugyanúgy vettem a lélegzetem, mintha levegőt vennék, de víz járt ki-be a tüdőmből. Nem tudtam mozogni, csak feküdtem a víz alatt.

Ekkor az osztálytársam leúszott, megragadta a karom és felvitt a lépcsőhöz. "Ne búvárkodj, gyere, csússzunk még egyet!!"

Én pedig csak köhögtem és folyamatosan vizet hánytam.

Nem vesztettem el az eszméletem, talán ez volt a szerencse. A másik mázli pedig az, hogy később sem lett belőle semmi problémám, pedig tudjuk, létezik "száraz fulladás" jelenség. Én ép bőrrel megúsztam a dolgot, de nagyon furcsa érzés volt.

Az osztálytársam akkor megmentette az életem, de ezt a mai napig nem tudja. Sőt, pár ismerősömön kívül senkinek nem meséltem el a történetet. Osztályfőnök sem tudott róla, senki.


(Gyakorin ezt most mesélem el név nélkül másodjára)

2022. dec. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok mindannyian!


Nagyon köszönöm a válaszokat!

Remélem nem zaklattam fel senkit a kérdésemmel, nem ez volt a célom.


Jogos, ezt javítani is szerettem volna de már nem tudtam, rosszul tettem fel a kérdést, úgy akartam írni, akinek volt vízben fulladásos élménye..


MKE festőművész szakán vagyok, most fogok diplomázni, és örvényekkel foglalkozom. Szerencsére még sosem történt velem ilyesmi, ezért is kérdeztem itt, hátha...


Nagyon sajnálom, hogy ez történt veletek.

2022. dec. 30. 16:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Azt szeretném kérdezni, hogy felhasználhatom-e az elmesélteket?
2022. dec. 30. 16:41
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok. Pontosan mit kell érteni felhasználás alatt? A szakdolgozatban hivatkoznál erre a kérdésre?
2022. dec. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Név nélkül, történet nélkül, csak az érzést, önmagában a fulladás érzését vagy adott esetben ugye az örvénybe kerülés folyamatát, amit felelevenítettetek, leírni.
2022. dec. 30. 17:25
 9/10 anonim ***** válasza:
Felőlem oké (4)
2022. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem fogok visszaélni vele. Ha érdekel és végzek a szakdolgozatommal, szívesen elküldöm majd.
2022. dec. 30. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!