Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a pénz?

Mennyire fontos a pénz?

Figyelt kérdés

Egyik qrva idegesítő személyiségű, mindenbe belepofázok és elferdítem a hallottakat típusú ismerősöm/munkatársam mondta, hogy mindig olyan komoly arccal töltök ki lottót, mintha a világ sorsa múlna rajta.


Mondom neki: úgy is van. Az én világomé.


Húzott szájjal mondja nekem, hogy de nem is olyan fontos a pénz.


Erre én azt feleltem, hogy tényleg nem, csak annyira, hogy azért kel fel a hét napjából hatszor, hogy pénzt menjen keresni (h-p munka, szombaton egy néninél takarítás) + a gyerekek ugye még mindig rágják-e a fülét, hogy kéne új cipő, a kisebbik szeretne-e a libriből egy könyvet, meg mindketten menni különórára, ő (ismerősöm) pedig olyan szívesen ülne be étterembe kajálni, nem turiból öltözködni, minőségibb ételeket venni és nem ismerni a "hitel" szót (és még néhány, amiket nem mondtam). De tényleg nem olyan fontos a pénz.


Erre már nem tudott mit mondani. //Ha nem vagyok rá kíváncsi (általánosan), akkor mondja a maga nyűgjeit, akkor is, ha direkt odébb megyek vagy konkrétan megmondom, hogy ne haragudjon, erre nekem nincsen kapacitásom, leszív hosszútáv (utána 1-2 nap kuss, aztán megint jön hozzám, tehát eléggé képben vagyok).//


2023. jan. 1. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
26%
Nem fontos.
2023. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván úgy kellene értelmezni, hogy nem egy lottónyeremény szintű összeg a fontos. Egyrészt, mert úgyse nyersz, másrészt, mert akkora összeg, hogy nem tudsz vele mit kezdeni.
2023. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon. Főleg, ha nincs. Ha van, akkor nem olyan fontos.
2023. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Dehogynem tudnek mit kezdeni. Milliardok sem kellenenek hozza, mindossze 250-400 milliobol en vigan elelnek nagy nyugalomban eletem vegeig, amennyibe kerul a lakasom fenntartasa + sajat dolgaim.
2023. jan. 1. 21:04
 5/15 anonim ***** válasza:
21%
#4: Na pont így gondolkozva fogy el a nyeremény pár év alatt és kerülnek még rosszabb anyagi helyzetbe az emberek
2023. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
24%
A világnak fontos, nekem nem. De én nem is vagyok evilági, bizonyos értelemben. Apropó, nem akar valaki egy kis kolóniát létrehozni, távol a materialista társadalomtól?
2023. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kiveve, ha az ember haaznalja az agyat, es nem szorja el minden szuksegtelen xarra. Akkor az az osszes nem fogy el olyan hamar.
2023. jan. 1. 21:08
 8/15 anonim ***** válasza:
29%
#5 nem, nem így gondolkodnak azok kik elverik a pénzt.
2023. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

18 évesek akik a szüleiknél laknak a kisszobában, azt mondják nem fontos.

Ha enni akarsz adni a gyerekednek, akkor hirtelen fontos lesz.

Ha a munkatársadnak nem fontos, mondd meg neki, higy akkor adja neked az övét,te jobban tudnád értékelni.

2023. jan. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
64%

Én inkább azért húznám a számat, hogy milyen idióta szórja a pénzét, idejét, és figyelmét a lottóra, meg egyéb szerencsejátékokra, ahol kódolva van a rendszerben a nettó bukta.


Egyébként nem fontos a pénz egy bizonyos szint felett. Úgyis le leszek pontozva, de 2M nettó felett vannak a bevételeim harmincas éveim elején, lakás pipa, befektetések vannak, innentől kezdve nem igazán érdekel a pénz, az árak, hogy ha egy csajszi 30k-s italt rendel a randin, teszek rá. Egy bizonyos szintig fontos, onnantól elég erős a diminishing return. Hogy ez kinek hol húzódik, az más kérdés. Nekem pont annyi elég hogy van egy pesti lakásom, és annyi hogy pár évig meg tudjak belőle élni, a többit befektetem vagy elszórom, nem foglalkozok vele, nem fontos.


34F

2023. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!