Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért adnak manapság ilyen...

Miért adnak manapság ilyen fura neveket az emberek a gyerekeiknek?

Figyelt kérdés

2023. jan. 2. 07:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Egyreszt azert, mert nem a megszokottabb nevek vannak divatban. Masreszt mert vannak szulok, akik egyedi nevet szeretnenek valasztani a gyerekuknek. Harmadreszt azert, mert regebben nagyon sok jelenleg adhato nev meg nem volt engedelyezve, igy mar rengetegbol lehet valogatni. Ezek kozott van jopar olyan is, ami furcsa.
2023. jan. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Mert senki nem akar olyan nevet adni, amiből van 10 másik. (Lili, Bence)


Mert senki nem akar régies, ma már nem szépnek, vagy cikinek hangzó neveket adni. (Mária, József)


Mert mindenkinek a saját gyermeke különleges, így szeretnék, ha a neve is az lenne, könnyen megjegyezzék az emberek, hiszen ritkán hallanak ilyen nevet.


Egyébként nekem sok új név kifejezetten tetszik, nem feltétlenül adnám, de az év első babájának nevén (Záven) mindenki ki van akadva. Pedig jelentése erős, ajándék. Ez szerintem gyönyörű.

Sokan nehezményezik, hogy ezek az új nevek nem is magyar eredetűek, pedig most a régi magyar nevek is bejöttek divatba (Zente, Kolos, Hunor stb), sokan nem is tudják, hogy melyik magyar. Pedig a többi hagyományos keresztnevünk is valahonnan az országhatáron túlról érkezett hozzánk, vagy valamilyen külföldi névnek az átalakítása (Erzsébet, Katalin, Miklós, Mihály).

2023. jan. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a magyaros írásmódjuk fura inkább. Rodzser. Dzs.

Minek kell magyar kiejtéssel leírni? Olyan undorítóan néz ki.

2023. jan. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintem inkább a gyerek fog haragudni a szülőkre, hogy ilyen fura nevet adott neki...
2023. jan. 2. 08:32
 5/15 anonim ***** válasza:
92%
Lehet ezzel nem leszek népszerű, de engem ki lehet kergetni a világból a "tradicionális" nevekkel, mint az Ezsébet, Gizella, József, János, Gábor, Mihály. Egyszerűen nem tetszik a hangzásuk, olyan komor és idétlen. A ritka és furcsa nevek amik mostanában divatban vannak szerintem sokkal szebbek, jobb a hangzásuk.
2023. jan. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
4-es attól függ, valaki a Lajosért is haragudni képes, szerintem ez nem a neven múlik, hanem sok minden máson...
2023. jan. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

Mert ma már mindenre rá lehet húzni, hogy magyar, meg, hogy az ősapáink apjának az apja, meg annak a dédapjai is olyan neveket adott a kölykének, hogy: Dzsenniferonika, Amadrusz, Leptopia, Makrintosz.

Ez mind eredeti magyar, ősi nevek mind.

2023. jan. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert sznob hülyék. Azt hiszik, attől lesz különleges a gyerekük. Amúgy megfigyeltem, minél furcsább neve van a gyereknek, annál hülyébbek a szülők.
2023. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ma elfogadott, klasszikusnak számító név is volt valaha fura meg újdonság. Csak azért nem lesz egy név ronda vagy problémás, mert különleges. Lehet, hogy ami nekünk most furcsa, az már trendi lesz vagy kevésbé szokatlan, amikor a gyerek iskolába megy. Persze azért vannak olyan nevek, amik konkrétan röhejesek vagy elég egyértelművé teszik, apu-anyu mennyire bele van pistulva vmibe (pl. mekkora Gyűrűk Ura-b.i, ha Gandalfnak nevezi a gyerekét... vagy személyes kedvenc, pár éve bevezették az anyakönyvezhető nevek listájába: Filadelfia)... de a többség csak szokatlan.
2023. jan. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Minden név fura volt valamikor, én Zita vagyok, találkoztam egyszer egy Zita nevű 70+ nénivel, mondta hogy az ő kislány korában nagyon szokatlan volt ez a név, és sokat bántották miatta. Olvastam egy korai kommunizmus alatt játszódó regényt, abban a főszereplő Ildikó volt és ezt a nevet az író bolondosnak, szokatlannak jellemezte. Vagy pl szegény József Attila esete, akit a vidéki rokonai csak Pistának hívtak, mert az Attilát különcködőnek és felvágósnak tartották. Ez ilyen.

Szerintem inkább az a vicces, hogy annyira egyedi akar lenni mindenki, hogy közben pont ezek a fura nevek lettek ma a gyakoriak. A Mária meg nincs benne a top 100-ban, mert mindenki Lara, Zselyke meg Natasa. Szóval az poén, mikor valaki a régebbi névre mondja hogy snassz, aztán elnevezi a gyerekét mondjuk Szofinak. És tényleg azt hiszi, hogy az ritka. A legtöbb olyan ember aki azt hiszi hogy ritka nevet ad, igazából pont hogy nem.

2023. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!