Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azok akik nem öltöznek márkás...

Azok akik nem öltöznek márkás ruhákba, kényelmetlenül érzik magukat azok mellett akik igen?

Figyelt kérdés

Van kisebbségi komplexus? Kevesebbnek érzitek magatokat? Megtehetitek és úgyse öltöztök úgy vagy pont azért nem, mert nem tehetitek meg?


Tudom furcsa de manapság mindenki nagyon drága cuccokat hord. Köztük én is próbálok, bár nem keresek olyan jól de spórolok meg minden.

Költhetném másra is de valahog mostanában nagyon sokat foglalkozok ezzel. Nincs sok cuccom de folyton szeretnék újakat, mert nagyon is ki használom, és a stílusom is ki van alakulva. Viszont nagyon érdekel a pszichológia is és arra jutottam, hogy ezzel a “mániámmal” kompenzálok, és meg is fejtettem miért vagyok ilyen. A másik meg, hogy a körülöttem lévőknek csak drága cuccaik vannak. Ti, hogy vagytok ezzel?



2023. jan. 2. 18:48
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
92%

Ha ránézek valaki ruhájára és nem tudom megmondani, hogy mennyibe kerül. Akkor se ha pl van rajta egy adidas cipő. Fogalmam sincs,hogy az mennyi.


Amúgy megtehetném, de semmi értelmét nem látom annak, hogy 10e Ft-ért vegyek egy pólót vagy 100 e-ért kabátot. Akkor inkább befektetem azt a pénz

2023. jan. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy icipicit sem érdekelnek a márkás ruhák. Szerintem életemben nem volt, pedig már középkorú vagyok. Annak örülök, ha nyár van, akkor lehet szoknyát meg ruhát hordani anélkül, hogy megfagynék. Semmi más nem érdekel a témában. Az sem, hogy másokon mi van.
2023. jan. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem a márkát nézem, hanem a minőséget, azt meg megismeri az ember egy idő után. Kifejezetten nem szeretem a látszó márkajelzéseket, volt, hogy egy ruhát amiatt nem vettem meg, noname cuccot vettem helyette.
2023. jan. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem magam kellemetlenül ha valaki márkás cuccban feszít mellettem. Attól viszont rosszul vagyok ha valaki sekélyes idióta. Szuperül érzem magam a hádában turizott rucijaimban.
2023. jan. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én egyedül olyan dolgokra adok ki tobb pénzt aminek funkciója van. Pl nyilván nem kínai cipőben fogol futni járni, mert szetbszom a térdem... Amúgy ha valami csinos, jól áll, nem érdekel mennyibe kerül.

Egyáltalán nem érzem rosszul magam azok mellett akik drága cuccokban járnak.

2023. jan. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
35%

Általában igen, mivel az emberek többsége rend szerint kényelmetlenül érzi magát, ha bármilyen tekintetben jelentősen, és szembetűnően eltér egy adott csoport többi tagjától.


Ennek az az oka, hogy feszélyezettséget vált ki az egyénben, hogy az adott csoporton belül ő van kisebbségben az eltérés miatt, ő az, aki eltér a többitől. Az emberi psziché és tudatalatti nem a helyeshez/ésszerűhöz alkalmazkodik ösztönszerűen, hanem a többség által manifesztálthoz, többség által követetthez.

2023. jan. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé sem érzem magam kényelmetlenül, nem is tudom megmondani egy márkáról hogy mennyibe kerül, mert hidegen hagy. Mondom ezt 19 éves lányként.
2023. jan. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 Metionin ***** válasza:
90%
Nem. Sok felkapott márka cuccai nem is tetszenek. A saját stílusomon belül is vannak márkás cuccok de ami olyat vettem, azt sem a márka miatt, hanem mert maga a ruha tetszik és szerencsére nincs rajtuk márkafelirat. Kifejezetten nem szeretem, amikor a nagy betűk ott virítanak, hogy hé, xy ruha van rajtam, látod?!
2023. jan. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Én megtehetném hogy csak márkás ruhát vegyek, de őszintén, nem érdekel. Azt veszem meg, ami tetszik, illik a stílusomhoz és kényelmes.


Nem, nem érzem magam kevesebbnek annál, aki márkás ruhákat hord, bevallom, meg se szoktam nézni kin mi van, kivéve, ha nagyon tetszik az adott ruhadarab, de a márkáját akkor se tudnám megmondani.



Én azt gondolom, inkább azoknak vannak önértékelési problémái, akik erőn felül is fitogtatni akarják a nem létező egzisztenciájukat ezekkel a márkákkal.

2023. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzem magam kellemetlenül. Neki fontos a márka, nekem nem. Mindenki arra költi a pénzét, amire szeretné, ez egyikőnket sem minősíti.
2023. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!