Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalok közül sokan nem...

A fiatalok közül sokan nem akarnak gyereket, sőt, szinte lenézik azokat, akik szeretnének. Ugyanők pedig vadul küzdenek a melegek gyerekvallalasi jogáért. Őket miért nem ekézik? Jól van ez így?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 16:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
11%

41.


Ilyen erővel te magad vagy a rokonaid se menjetek ki, hisz mennyi veszély leselkedik ránk emberekre is. Rettegjünk inkább mind otthon az ágy alatt.

2023. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
93%
Elég ostoba párhuzam. A HÁZIállatokat inkább a kisgyerekekhez hasonlítanám. Őket sem engeded ki magukra.
2023. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
2%

43.


Kiscica korukban bent is voltak a cicák, de mikor kezdték kinőni a ház kereteit, és már az asztalra ugrottak fel meg ilyenek, akkor hódították meg a kertet is. Nem volt kényszer, iszonyú hamar megszokták így - ha hideg van télen, akkor úgyis bent vannak, a nyári melegben szintén. De sokszor már követelik, hogy kimennének, beállnak a bejárati ajtóba, ott topognak, karmolásszák... és futnak kifelé. Aztán ha megunják a játszást, akkor szépen hazajönnek. Igazából szinte csak szarni meg ugrálni járnak ki.

2023. jan. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
39%

Csak szerencséjük volt a macskáknak eddig remélhetőleg legalább ivartalanítva vannak.

Minek ebbe az országba szülni amúgy Lölő ispánnak több szakmunkás biorobotja legyen így sokan vannak már.

2023. jan. 5. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 A kérdező kommentje:
44 - szánlak.
2023. jan. 5. 09:26
 46/81 anonim ***** válasza:
25%

44.


Tetszik, hogy totál hülyének nézed a macskákat és még csak a feltételezés sincs meg benned, hogy lehetséges az, hogy van közöttük okos is, aki nem rohan a vesztébe.


Pedig a macska nem hülye, hanem kifejezetten okos, gyorsan megtanulja mit lehet és mit nem. Ki mérgezné meg amúgy? A szomszédaink nem ilyenek. Ráadásul finnyás cica, nem eszik meg akármit. A kocsiktól fél, nem megy ki az útra. Más cicákkal szemben felméri az erőviszonyokat és ha ő a gyengébb, akkor kitér előle. Zseniális macsek, nem kell félteni. Talán meg is sértődne, ha ennyire hülyének nézném, mint itt páran.

2023. jan. 5. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
41%

A 46-os kommentelővel kell egyetértenem, így belepofátlankodva a vitába.


Szerintem sincs probléma azzal ha kijárós a macska, ez úgyis csak ott jellemző, ahol normálisan meg lehet tenni. Senkit nem láttam még egy panel 10. Emeletén nyitva hagyni az ajtaját, hogy had menjen, ha akar. De földszinten sem jellemző, mert ott tisztában vannak vele az emberek, hogy fokozott a kockázat.

Amúgy meg ennyi erővel a világ összes állatat házba kellene száműzni, mert egy kertben tartott kutyát vagy ólban tartott haszonállatot ugyanúgy meg tud mérgezni egy rossz akaró szomszéd. De akkor már a vadon élő állatokat is gyűjtsük be, hogy ne legyen több vadgázolás.


Vagy most arról van szó, hogy egy macska élete többet ér a többi állaténál?

2023. jan. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
84%
47, ami engem illet benti macskáim vannak. Akkor is így volt, mikor kertes házban éltem. Egyrészt a többi, Ed által semmibe vett egerek, pockok, gyíkok, kígyók, madarak miatt, akiket tizedelnek. Másrészt, mert szemben az őzzel, vagy a vaddisznóval, ezek az állatok az én felelősségem. Ahogy a kutyát nem engedjük a telek határon túl, pedig ő is vadászna, meg bandázna a többivel, úgy a macskát se lenne szabad. Nem azért, mert többet ér, hanem mert háziállat, aki az ember felelőssége.
2023. jan. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
32%

48.


Szinte látni az álszent arckifejezést a komment mögött.


Egyrészt a macska nem vadássza le az ÖSSZES általad leírt zsákmányállatot, hanem csak néhányat elragad. Ha rajtad múlna, akkor kb. mindent elözönlenének az egerek meg a gyíkok, mert a ragadozóknak tilos lenne szinten tartani a populációt. Az az éves szinten 10 egér, 5 gyík, 50 bogár és 0-1 közötti denevér nem fog teljes kipusztulást okozni. Persze egyen a macska egész életében bolti szemetet, az embereknél is olyan jól beválik, amikor valaki csak porokból készült szennykaját meg mekis hamburgert eszik, kicsit sem egészségtelen.


Olyan ez, mint a "jajj, a g..i farkas megeszi az aranyos kicsi nyuszikát ügyilibügyili" - ezt nevezik táplálékláncnak. A macska egy ragadozó állat, ha tetszik - ha nem. Persze van olyan hülye, aki képes vegetáriánus életmódra kényszeríteni szerencsétlent - aztán megy az ajvé, amikor a macska elszökik vagy a kutya elpusztul.


Normál esetben a macska se megy a telekhatáron kívülre, a mienknek pl. megvan a maga területe, egyedül határvillongások fordulnak elő a rivális cicák között, kutya sehol nincs, méreg szintén nincs.

2023. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
67%

"Olyan ez, mint a "jajj, a g..i farkas megeszi az aranyos kicsi nyuszikát ügyilibügyili" - ezt nevezik táplálékláncnak. "

Te se hallottál még az invazív fajokról ugye? A macska nem őshonos és lehet, hogy a te macskád évi 10 egeret visz haza, mondjuk az más kérdés hányat öl meg, de ez azzal a pár száz ezer macskával számolva, ami kint mászkál már egy tetemes szám. De, ne nekem higyj. Olvass utána.

Az nem zavar, ha egy olyan állat eszik meg egy másikat, aminek ez a dolga. A házimacskának nem ez a dolga. Az egerek, gyíkok és egyebek pedig szinten lennének tartva, hiszen, a macska megjelenése előtt is valahogy működött a rendszer. Itt nem én vagyok álszent.

Ami pedig a macska élelmezését illeti, nem kell szarral etetni. Az enyémek minőségi tápot kapnak. De, ha nem hiszel ebben, táplálhatod barf-al is, vagyis nyers, vagy főtt tiszta hússal. Egy háziállat élelmezése ugyanis a te feladatod. Vagy nálad egész évben azt a 10 egeret eszi és kész? Szerintem ebben se én voltam álszent. Ha tényleg csak ennyit öl és eszik meg (khm. Nem eszi meg, hisz dupla adag kaja jár a vadászatért) akkor mégis csak a szemetet eszi egész életében?

Semmi bajom azzal, ha a vad ragadozó vadászik. Azzal igen, ha merő lustaságból és nemtörődömségből hagyjuk, hogy a háziállat tegye ugyanezt. Mert, míg az egyikre fel van készülve az adott élővilág, a másikra nem.

2023. jan. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!