Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak én gondolom eggyes...

Csak én gondolom eggyes pszichológusokról h hamis barátok?

Figyelt kérdés

Sose számíthattam rájuk igazán.

Ök számítottak a pénzre.

Én azt gondolom h ők arra utaznak h valakinek nincsenek igazi barátai és barátságot "vesz"


Voltam háromnál is mindhárom ilyen volt amíg pénzeltem addig számíthattam rá.


Csak én gondolom így h vannak ilyen mocskos alakok is a pályán akik csak a pénzre mennek?



2023. jan. 6. 23:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

1. A pszichológus nem a barátod.

2. Kemény éveket tölt tanulással, ez a munkája, hogy meghallgat és segít. Munka—> pénzbe kerül.

3. Ha nem felel meg az igényeidnek egy pszichológus sem, akkor keress magadnak társalkodót, de azért is fizetni kell, mert senki nem szeret ingyen más lelki szemetese lenni.

4. Keress barátokat!

2023. jan. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
A munkájukat meg kell fizetni. Tetszik, vagy sem.
2023. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Mindenek előtt, leszögezném hogy utálom a praktizáló pszichológusok túlnyomó többségét. Üresfejű, naív, egyszerű észjárású bölcsészek (nem akármiért nem az orvosin képzik őket hanem btk karokon...). Többség (90%-uk) csak jönni akart egy nagyvárosba bulizni és ehhez kellett egy alibi. A pszichológiáról meg azt hitték, hogy az úgyis csak az érzéseinkről csacsogásról szól.


Szóval alapvetően nem kedvelem őket.


De itt most te tévedsz kérdező.


A pszichológus egy szolgáltatást nyújt.

Abból él.

Olyan mint egy masszőr, egy takarítónő, vagy egy prosti. Nyújt valamit neked, amiért te fizetsz.

Még szép hogy a pénzért csinálja! És ha ne vagy rémesen álszent, akkor te is tudod, hogy te is a pénzért csinálod a munkádat.

Egy pék sem azért kel hajnal háromkor, mert hajtja a hivatás és kötelességtudat, hanem mert PÉNZ kell neki. Egy pszichológus is ugyanezért teszi amit tesz. Az más kérdés hogy egy pék gyorsan ki lesz rúgva a pékségből ha sz*rul süti vagy gyúrja a kenyeret, ellenben egy magánpraxisos pszichológussal akit sokszor évekig látogatnak azok a kuncsaftjai is akiken amúgy semmi eredményt nem ér el a terápia mert mondjuk hülye a feladathoz a dokinő...


De ez más tészta. Szóval a pszichológus akármilyen munkát is végezzen, alapvetően abba nem lehet belekötni hogy pénzért teszi.

És ezt a pszichológusok már a legelejétől fenntartják, hogy nem a barátaid ldsznek. Nem akármiért magázódnak a páciensekkel ég évek után is.

Itt te nézted be a dolgokat kérdező.

2023. jan. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, megint te vagy az?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Ha 28 kérdést kiírsz, akkor is ugyanaz lesz a válasz: a pszichológus nem a barátod, és minden bizonnyal nem is állítja ezt magáról. Az egy dolog, hogy te furán kötődsz hozzájuk, de ez egy szolgáltatás, amiért fizetni kell. Ha nem fizetsz, nem kapsz cserébe semmit. A boltban sem a két szép szemedért adják a zsemlét, nem tudom, feltűnt-e. A fodrászok sem ingyen dolgoznak általában. És akármennyire is másnak tartod a fogorvost, ő is csak akkor tömi be a fogadat, ha kap érte pénzt.

Amúgy keress valami alapítványt, akik ingyen/nagyon olcsón foglalkoznak ilyenekkel. De megsúgom: a legtöbb esetben ők is kapnak ezért pénzt, és ők sem lesznek a barátaid.

2023. jan. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is mocskos alak vagyok, mert nem főzök minden nap a barátaimra szakács végzettséggel? Ne vicceljünk már.
2023. jan. 7. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
Nekem egy volt, a munkámból adódan: szereti kihasználni a másikat, úgyhogy valóban veszélyesek.
2023. jan. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kedves négyes.


Az nem én voltam.


Lehet eddig rosszakhoz menetem és azért gondolom így

2023. jan. 7. 09:20
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért húznak meg a pszichológusok egy határt mert sokan nem tudják megérteni,hogy ez egy szolgáltatás.

Neki nem feladata téged megmentenie.

Az csak a te felelősséged.

Az ő feladata meghallgatni és kérdésekkel gondolatokat ébreszteni benned ami által változhatsz.

Ennyi. Nem több.

2023. jan. 7. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
#7 Szóval teljesen véletlen, hogy pont akkor írod ki ezt a kérdést, amikor a másiknál is válaszolgatsz, mindkettőben ugyanaz a bajod, és mindkettőben mocsoknak hívod a pszichológusokat? Tök hihető...
2023. jan. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tényleg nem én voltam.


Ők nem húztak meg egy határt

Pénzért mindent kategória.


Lehet csak én mentem rossz pszichológusokhoz eddig

2023. jan. 7. 10:09
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!