Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi idő/kiló után vették...

Mennyi idő/kiló után vették észre a barátaitok, családod, iskola/munkatársaid, hogy fogytál?

Figyelt kérdés
Egyedül élek, titokban fogyókúrába kezdtem, családom, barátaim ritkán látnak kb havonta, munkatársaim naponta. Kíváncsi vagyok mennyi idő után lesz látványos eredménye, másoknál ez hogy volt?
2023. jan. 14. 18:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyén és testfelépítés függő. Van akinél már -5kg látszik van akin csak -10kg-nál észrevehető. Nem mindegy milyen magas, milyen alakról indul.
2023. jan. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalom hogy -10 kg-nal kezdik kérdezgetni: fogytál egy kicsit?
2023. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyiből fogysz. Nálam 60 kg volt a cél, 86 kg-nál kezdtem a fogyókúrát és a ritkábban (kb havi szinten) látott ismerőseim 70 kg körül kezdték el megjegyezni, mert annyira sok volt az extra kg, hogy nem adott alkatilag különbséget a -10 vagy -15 kg.
2023. jan. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem nézegetik szerencsére. :D
2023. jan. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam kb 10 kilónál. Kérdezték is a kollegák, ugye nem vagy rákos? Kedvesek! Utána lement még 10 kiló.
2023. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az eredmény láthatósága és az idő, amíg a fogyást észreveszik, nagymértékben függ az egyén testalkatától, a kiindulási súlytól és attól, hogy mennyire látják gyakran az embereket, akik körülveszik. Általánosságban elmondható, hogy a legtöbb ember az első 4-6 hétben tapasztal jelentős változást a testsúlyban és a testalkatban, de az első látványos eredmények sokszor csak az első 10-15 kiló leadása után jelentkeznek.


Ha azonban ritkán találkozol a családoddal és barátaiddal, akkor az esélyek nagyobbak arra, hogy hamarabb észreveszik a változást, hiszen nagyobb lesz az eltérés a két találkozás közötti időszakban. A munkatársaidnak viszont, akikkel naponta találkozol, valószínűleg tovább tart majd észrevenniük a változást, mivel apróbb mértékben és folyamatosan fogod veszíteni a súlyodat.


Fontos azonban megjegyezni, hogy az emberek gyakran nem akarnak, vagy nem mernek kommentálni a másik testsúlyát, így előfordulhat, hogy valaki nem fogja feltétlenül megjegyezni azonnal, ha fogytál. Az egyik legjobb dolog, amit te magad is megtehetsz, az az, hogy figyeld a változást a saját testedben, és ne a mások által várható reakciókra koncentrálj. Ha a fogyás egészséges módon történik, az már önmagában is fantasztikus eredmény, amihez gratulálok neked!

2023. márc. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem extrém nagy feleslegem volt, így sokára lett látványos. -60kg után kezdték el mondogatni hogy fogytam, beteg vagyok e meg stb. Ez azért nem esett jól, hisz azért kezdtem bele hogy egeszségesebb legyek. Amúgy szintén titokban álltam neki, csak 2 nagyon közeli személy tudta az életemben a férjem és az anyukám. Őszintén szólva addig volt jó amíg senki nem tudta. Azóta már a végére értem -106. Itt álltam meg, de még mindig csak ez a téma. Kezd eléggé zavaró lenni.
2023. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem ez nagyon érdekes, hogy -60 kilónál lehetett rajtad csak észrevenni. Akár milyen az ember szerintem már a felénél (-30kg) is látványos lehet. Bár mondjuk csak amerikai fogyókúrás műsorokban láttam eddig 160-180 kilós embereket.. De ha csak akkor látszott az eredmény, ha ledobtál magadról egy átlagos nő súlyát akkor el sem merem képzelni mi lehetett előtte…
2023. júl. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

8. Nem annyira meglepő ám. Nagyon sokáig ugyanazokat a ruhákat hordtam hogy spóroljak. A nadrágjaimat övvel tartottam magamon. És ok hogy lógott rajtam egy idő után, de azért ez folyamatos , lassú és fokozatos változás volt, a formámat is ami alakult takarta is, na meg a leplek amiket felsőként hordtam😂 az meg a derekamon/ hasamon takarta a fogyást. Ez valahol szándékos is volt a részemről, hogy amíg nincsenek nagyobb eredményeim, legalább addig ne piszkáljon senki. Nehogy előre örüljek aztán mégsem sikerül. Épp elég volt utána hogy mindig erről kérdeztek. Akkor főleg kellemetlen volt, amikor épp stagnált a fogyásom. Megviselt lelkileg, erre még tetézik is a kíváncsiskodással...

Nagyobb méretű bár lógó cuccokban az ember nagyobb darabnak tűnhet, főleg ha amúgy is van még bőven felesleg.

Szeeintem egyáltalán nem volt furcsa hogy nem vették észre korábban. 170ről mentem 110re, és akkor vettem pár kisebb felsőt meg nadrágot, ezek jobban kiadták az alakomat, addigra egészen oké formám lett ( a korábbihoz képest) meg hát magas vagyok , homokóra alkat, és jól oszlott el még úgy is hogy akkor is még 40kg pluszban voltam. Ekkor mondták nagyon sokan hirtelen hogy fogytam. Sokan meg is lepődtek a 110 kilón is, mert azt hitték vagy 20 kiloval kevesebb vagyok.

2023. júl. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Így már érthetőbb. :D További sok erőt és kitartást.
2023. júl. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!