Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Felnőttkorban már tényleg nem...

Felnőttkorban már tényleg nem szoktak kialakulni olyan barátságok mint gyerekkorban?

Figyelt kérdés

Egy kommentet másoltam:

"Felnőtt korban már nincsenek ilyen allandóan együtt lógós baráti társaságok, az csak a filmekben van. Esélyesebb hogy több társaságod lesz innen-onnan és évi egyszer max összeröffentek. Mindenki éli az életét, parkapcsolat, gyerekek. Amúgy beiratkozhatsz nyelvsuliba vagy valami esti képzésre, de ezek az emberek is ugyanúgy szét fognak széledni. Akik jobban összetartanak azok a valamilyen önkéntesek, világmegváltók, vallásos társaságok."


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1209..



2023. jan. 15. 09:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez így van, vagy legalábbis én ezt tapasztalom. Ahogy öregszek úgy egyre kevesebb időnk van a barátaimmal találkozni. Ha meg ilyenkor kéne baratságot kialakitani valakibel akkor is ugyan ez lenne a helyzet kb, szoval nem lenne annyi idő elmélyíteni mint gyerekként.
2023. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem igaz, ugyanúgy kialakulhat, ha van valami közös tevékenység, amin rendszeresen résztvesztek. Ilyen lehet, pl a kutyasétáltatás, futtatózás, valamilyen sport, munkahely vagy ha a gyerekeitek egy osztályba járnak.

Gyerekkorban is a suli tartja főként össze az embereket, ha valamiért elmegy onnan az egyik, szépen lassan kikopik majd a társaságból.

2023. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Alakulhat ki csak ritkább.
2023. jan. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Mindenkinek megvan ekkor már a saját élete. Sokaknak idejük sincs rá, csak az ilyen hülye depressziósnak, mint én, de velem sajnos semmire sem mennek, mivel ki sem mozdulok, és soha nem is voltak barátaim, mert még, ha nem lenne elég, hogy depis vagyok, akkor még ronda is, ráadásul öreg mindezek tetejébe.
2023. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#4 Jaaaj... 🧡
2023. jan. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
40 felett is kialakulhat, de ritkán. Elmúlik ez a életszakasz.
2023. jan. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A felnőttkor egy rakás szr
2023. jan. 15. 09:32
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Csak a milleniálisoknak.
2023. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már. Nekem vannak új barátaim, elsősorban a szakmai területről, akikkel eleinte csak jó volt dolgozni, aztán ez elmélyült. Van pár ősi barátom, akikkel mára felszínesebb lett a viszony, miközben a relatív újakkal meg egyre mélyük, már komoly dolgokon segítettük át egymást, és jókat tudunk mulatni is.


A felnőttkor annak szar, akinek annyi az élete, hogy dolgozik-eszik-alszik. Tenni kell érte, hogy több és jobb legyen. Nem dolgozni születtünk, az csak a pénzt biztosítja. Érdemes ezt átgondolni!

2023. jan. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem felnőttkorban is kialakulhat, nincs korhoz kötve.

Az időtényező nem biztos hogy meghatározó.

2023. jan. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!