Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyivel nehezítette meg az...

Mennyivel nehezítette meg az életed az utóbbi hónapokban bekövetkezett áremelkedések?

Figyelt kérdés

#életszínvonal, áremelkedés, anyagi jólét
2023. jan. 21. 13:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem nehezítette az életemet, de a bevásárlások nagyon sok pénzt elvisznek, egyre inkább a sajátmárkás élelmiszereket keresem, és elkezdtem nézni az árakat.
2023. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Jaaaa, és nem veszek édességet, snackeket is hanyagolom.
2023. jan. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban, hogy már sajnálom a legtöbb dologra a pénzt. Próbálok egészségesen élni, de azért már tényleg meggondolom, hogy mire költök, mert nem akarok 800-1000 Ft-t otthagyni egy olyan termékre ami például csak egy tk száz tészta.. persze muszáj, de attól még sajnálom rá.


Régen szerettem bevásárolni azért meg nézelődni és kitalálni új dolgokat, de manapság mikor ilyen 30-50 ezres bevásárlásokat kell csinálni ahhoz, hogy 1,5-2 hétre bevásárolj akkor azért elmegy a kedvem tőle.

2023. jan. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ritkábban megyek vásárolni. Üdítőket chipseket nem veszek. A mosás is megfontoltabban csinálom. Nem sütök csak úgy mert olyan kedvem van. Kenyeret megsütöm, de csak azért, hogy ne kelljen elmennem vásárolni.
2023. jan. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva az égvilágon semmit nem érzek belőle.


Ennek az az oka, hogy noha drasztikus áremelkedések vannak a piacon, de életemben először magyarországon elérhetg viszonylatban korrekt bért kapok a munkámért. Sokkal jobb életszínvonalon élek a jelenlegi gazdasági helyzet mellett a tisztességes fizetésemmel, mint korábban, amikor még a jelenlegi árakhoz képest jóval olcsóbban volt elérhető a fogyasztási cikkek csaknem egésze, viszont olyan nevetséges összegekkel honorálták a munkámat, időmet, és befektetett energiámat, hogy valósággal nyomorogva éltem, és egy zacskós virsli már ünnepi lakomának számított a heteken át magában fogyasztott üres kenyér után.


Élelmiszerek terén így az én esetemben hatványozott könnyebbség érződik a korábbi mindennapjaimhoz képest, személy szerint semmilyen negatívumot nem érzek belőle. A benzin/gázolaj ára pedig nem érint, mert nincs saját személygépkocsim, és nem is szeretnék fenntartani egyet, mert jelenleg egyedül élek a fővárosban, így ebben a helyzetben értepmetlen pénzkidobásnak tartom, semmi többnek.


Úgyhogy én személy szerint jelenleg nem tapasztalok belőle semmit, számomra jelenleg semmilyen érdemi nehézséget nem okoz.

2023. jan. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
#1-es vagyok, és eszembe jutott, hogy már én sem sütök, mert megcsinálni egy pogácsát, egy fanta szeletet, vagy egy alapanyagigényesebb süteményt egy vagyonba kerül. Ez sem volt rám jellemző, előző években hetente sütöttem valamit, mert ez nekem egy hobbi, ami kikapcsol, plusz szeretek enni.
2023. jan. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az 5-ösnek gratulálok, engem meg gutaütés kerülget az áraktól
2023. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7, Nagyon köszönöm! :D Ritkán kapok őszinte elismerést.


Rengeteget dolgoztam azért, hogy végre emberhez méltó fizetést kapjak. Hazánkban ez sajnos nem alapvető norma. Gutaütés engem is rendszeresen ért az árakat szemlélve a boltokban, csak engem nem most, hanem életem eddigi szakaszaiban :D

2023. jan. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

Baromira nem örülök, de egyébként meg valahol jó, mert mi eléggé pazarló életmódot folytattunk.

Pénzt kb ugyan annyit költünk, de tudatosabbak vagyunk minden téren.

2023. jan. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
87%
Nekem kb totál KO. Már fára sincs pénzem és a nap nagy részében nem tudok fűteni (nem is tudom mi lenne ha igazi hideg lenne). A kaják terén már teljesen minimális vagyok. 1-2 napos kenyereket veszek 150-ért ami megpirítok stb. Sárgaborsó még ami megy néha meg ünnepnapokon rizs. Zabkorpát is szokok enni mert az elmulasztja az éhséget. Nem kerül ki semmi a közmunkás fizetésemből így inkább berúgok hogy pár órára jó kedvem legyen.
2023. jan. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!