Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szoktatok borravalót adni a...

Szoktatok borravalót adni a futárnak Pesten?

Figyelt kérdés

Vidéken mindig szoktam adni mert nem olyan vészesek az árak pesthez képest, viszont Pesten nem szoktam mert alapból drága a kaja is meg ha van akkor a kiszállítási díj is.


Még egyetemre járok, ezért fix összegből gazdálkodok jövedelem nélkül. Próbálok minél kevesebbet rendelni, viszont vizsgaidőszak alatt nincs sok időm főzni, ezért ilyenkor rendelgetek.


Kicsit rosszul szoktam érezni magam, hogy nem adok borravalót.

Ti szoktatok adni? Ha igen kb mennyit?



2023. jan. 23. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
Persze. Vendeglatasban vagyok igy tudom h szamitanak ra, sokat nyom a fizujukba. Meghat tudom milyen kulonbseget tesznek azok kozott akik jattolnak meg akik nem. Ha surun rendelsz ugyanonnan hidd el megjegyzik..;)
2023. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
300-at, de nem történik semmi, ha nem adsz, mivel fizetsz a szállításért. Meg szoktak lepődni és örülnek, ebből az következik, hogy nem ahhoz vannak szokva.
2023. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
1000-1500 ft a kiszállítás ha minden rejtett (ugye a kaja is drágább) és nem rejtett pluszköltséget összeadunk így már nem is rendelek hanem lesétálok valamelyik kifőzdébe.
2023. jan. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Hogy jegyeznék már meg a Wolton és Foodpandán, nem volt még kétszer ugyanaz a futár.
2023. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Igen. Tavaly még 10%-ot adtam, amibe csak a rendelés értékébe számított, a szállítási díj nem. Azóta ugyanazt közel a duplájáért kapom, ezért csak 5% és a rendszerhasználati díjat levonom belőle, amit azóta bevezettek. Tudom, hogy minderről nem a futár tehet, még így is igyekszem, de valahol meg kell húzni a határt.
2023. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem szokásom, nekem sem adnak a munkahelyemen a fizetésem mellé borravalót.
2023. jan. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

Több mint egy év külföldi ételfutárkodás után én azt gondolom, hogy akkor "kell" adni, amikor 1. szar az idő 2. súlyra sok mindent rendelsz és az illető hátán viszi az ételt 3. fel kell menni a lépcsőn legalább 3 szintet. Egyéb esetben én nem szoktam "elvárni", hogy bárki is adjon borravalót, persze örülök neki. De igazából ezeknél se történik semmi, ha nem adnak pénzt, megyek tovább és folytatom a munkát.


Nálunk alapból úgy működik a céges app, hogy csak akkor látom, hogy adtak-e borravalót digitálisa, ha már lezártam a szállítást és külön 3 kattintás, szóval kicsit el is van rejtve. Jellemzően csak naponta néhányszor szoktam ellenőrizni, szóval szokszor nem is emlékszem már, hogy ki adta, mert csak a szállítási sorrend és a cím látszódik.

2023. jan. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Eddig nekem csak egy futár jött kétszer, illetve ahonnan rendelek ott összekapcsozzák a zacskót, ezért én nem tartok attól, hogy valamint csinálnának a kajával.


Nagyon nem szeretem ezt a borravalózásos rendszert ami itt Magyarországon van. Fodrásznak is, futárnak is, mindenkinek is. Annak örültem, hogy hálapénzrendszert kitiltották eü-ből.


Olyan mintha pénzt kéne fizetned azért, hogy kedvesek legyenek veled.


De erről nem a futár vagy a pincér tehet természetesen. Alul vannak fizetve, arra hivatkozva, hogy majd úgy is kap borravalót

2023. jan. 23. 17:38
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

Soha egy futárnak sem adok borravalót, nemhogy Pesten, de máshol sem.

Én napi szinten szarrá szopom magam a munkahelyemen, nekem sem ad senki borravalót, örülök, ha a fizetésem megkapom.

2023. jan. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#7 ezek jó felvetések köszi. Én nem szoktam adni, de most elgondolkodtam, hogy ha tényleg olyan a szitu, hogy úgy érzem extra erőfeszítés neki, akkor adni fogok.
2023. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!