Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan lehetséges, hogy megszab...

Olyan lehetséges, hogy megszabadulj az empatikussagodtól egy bizonyos szinten?

Figyelt kérdés

Túlságosan is empatikus vagyok, olyan emberekkel is együttérzek akikkel nem akarok, nálam ez olyannyira ösztönös és természetes, hogy nehezen tudom kontrolállni.

Pl ha bemegyek egy terembe, és vannak 5-6an akkor automatikusan én is úgy érzem magam mint ők. Pl ha szomorúak akkor én is az leszek hirtelen, vagy ha olyan nyomott hangulatúak akkor ugyan ez és így tovább. A legnagyobb baj az, hogy nem kell érzelmileg kötődnöm ezekhez az emberekhez, egy majdhogynem idegen embernél is megtörténik ugyan ez.

Nem akarok teljes egésszében megszabadulni ettől a tulajdonságomtól, mert néha hasznos is tud lenni, de meg szeretném tanulni, hogy hogyan kontrolálljam és, hogy el tudjam függetleníteni magam mások érzéseitől, hogy ne befolyásoljanak meg, hogy csak azok iránt érezzek empátiát, akik iránt én akarok, hogy ez ne legyen ennyire ösztönszerű

Ez lehetséges?



2023. jan. 28. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkit megérts. Gondolj arra hogy veled mennyien empatikusak?
2023. jan. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Biztos, hogy 5-6 ember nem érez ugyanúgy egy helyen.
2023. jan. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem hagyod,hogy kihasználjanak,visszaéljenek vele, hanem önmagadra is gondolsz (még nem olvastam el a kérdés kifejtését.)
2023. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne az empatikusságod csökkentsd, hanem a kontrollt növeld felette.
2023. jan. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!