Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire etikus eladni egy...

Mennyire etikus eladni egy jótékonysági árverésen megnyert tárgyat?

Figyelt kérdés

Volt egy jótékonysági árverés, és enyém volt a legmagasabb licit, úgyhogy a tárgy is enyém lett. Nekem ez a tárgy semmit nem jelent, pusztán a család megsegítése volt a cél. Nem használati tárgy, inkább relikvia, és párszáz ezer forintért hoztam el. Ha most eladom annyiért, amennyiért sikerült megszereznem, akkor lényegében a jótékonykodásom semmibe nem került.

Én erről a pénzről lemondtam a család javára, így felmerült bennem az, hogy talán nem is etikus eladni. Már az is eszembe jutott, hogy én is árverésre bocsátom egy család vagy beteg gyermek érdekében.

Ti mit tennétek a helyemben?


2023. febr. 5. 10:57
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Segítettél annak, akinek akartál, innentől azt csinálsz vele, amit akarsz.
2023. febr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Hm... az hogy te is eladod jotékonysági céllal, talán az a legjobb, így megint segítessz valakinek.

De ha csak úgy eladnád se lenne baj szerintem, a család így is megkapta a pénzt, te meg minek őrizgesd a targyat, ha amúgy nincs is rá szükseged.

2023. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen rendben van az, ha eladod. Mindenhogyan segítettél a családnak.
2023. febr. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy később visszakerül hozzád egy az eladakozott pénz értékével megegyező pénzmennyiség, az a segítségedet nem teszi semmissé, hiszena szükséges mennyiségű pénz a családhoz került. Az a megsegítés szempontjából teljesen mindegy, hogy az a saját vagyonodból vonódott-e ki, vagy pedig "csak" átcsoportosítottad az összeget egyik helyről a másikra.


A segítség így is él, és megtörtént, hiszen azt az adott pénzt te hozzájuk irányítottad át. Ez akkor is így marad, ha a tárgy árát később máshonnan visszakapod, hiszen az a pénz akkor is hozzájuk került, te egy másik, az eladakozottól független összeghez jutsz hozzá :D

2023. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11%
szerintem eladni etikus, keresni rajta már kevésbé
2023. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Dupla segítséget nyújtasz. Etikus viselkedés.
2023. febr. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
A biznisz az biznisz. Add el drágábban és segíts még egy családot.
2023. febr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Miféle ostoba egy kérdés ez mégis?
2023. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha a tárgyat a valós értékéhez közel sikerült megszerezned, akkor az inkább a tárgyat felajánlónak volt jótékonyság. Meg persze neked is, ha azt a tárgyat nem lehetett volna eladni annyiért pl hiredetésen keresztül, amennyit te adtál érte. De persze bármit csinálhatsz a tárggyal miután a tiéd lett, eladhatod, vagy oda ajándékozhatod valakinek, vagy ki is dobhatod. Az adományboltok is ilyenek, hogy oda elviheti valaki azokat a tárgyait, amik már nem kellenek neki, elviszi és odadja őket ingyen, hogy a bolt eladja őket, és az ebből szerzett pénzt ajánlák fel jótékonysági célra. A vevőnek is jó, mert kap valamit a pénzéért.
2023. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 veterán vas ***** válasza:
0%

Mi az, hogy "megnyert tárgyat"?

Ha a tiéd volt a legmagasabb licit, akkor az annyit jelent, hogy pénzt adtál érte, méghozzá a legtöbbet.

A megnyerni és a megvásárolni között van egy árnyalatnyi különbség. ;)

2023. márc. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!