Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy magányos ember hogy lehet...

Egy magányos ember hogy lehet társfüggő? Nem paradoxon ez? Vagy ez is csak egy újabb sértés amivel a pár nélkülieket lehet gyalázni?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy a szerencsés emberek akiknek jutott nő/pasi újabban egyre újabb és újabb gúnykifejezéseket használnak a magányosan maradt balszerencsés emberekre. Úgy látom az incel, az antiszoc, és társai mellett most újabb kifejezés kezd divatba jönni, a "társfüggő". Lásd első komment: https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

Csak egyet nem értek. Hogy lehet az társfüggő, akinek nincs is társa? Hogy függhet valakin, aki nincs? Nem éppen azok a társfüggők, akik a vécére se tudnak elmenni a pasijuk/nőjük nélkül?

Ez kb. olyan mintha én lennék nikotinfüggőnek titulálva aki életemben egyszer se gyújtottam rá. Vagy már mindegy is mit jelent a szó, a lényeg hogy minél szélesebb szótár legyen a magányosak rugdosására, szekálására?



2023. febr. 18. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Azért mondják, mert gőzük nincs róla, mint jelent ez a szó. Azt hiszik, azt, hogy társ nélkül boldogtalan. Valójában köze nincs ehhez. [link]
2023. febr. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Vannak akik képtelenek kötődni, és egyre többen vannak. Ők kissé irigykedéssel vegyes undorral nézik azokat, akik kötődnek a kapcsolataikban, vagy azokat akik jobb szeretnek kapcsolatban lenni és ezt nem is titkolják.
2023. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Azok a társfüggőek, akiknek "kb mindegy csak legyen már valakim" hozzáállása van plusz nehezen lép ki a kapcsolatból, mert fél egyedül lenni.


Akik magányosok, gyakran belemennek egy rossz kapcsolatba, hogy ne legyenek magányosok, aztán meg nem mernek kilépni belőle, nehogy újra át kelljen élni a magányt. (És tadaa, itt van a kapcsolódás a társfüggőséggel)


Azért nem teljesen ugyanaz a kettő, mert lehet valaki társfüggő úgy, hogy nem a magánytól fél, vannak barátai stb csak kell neki egy pár. Illetve a magányt sok esetben megoldja egy baráti kapcsolat is. Illetve kapcsolatbam is lehet magányosnak lenni.

2023. febr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Magányos: nem szeret/nem tud emberek közelében lenni/megmaradni.

Társfüggő: csakis emberek közelében tud létezni.

Magányosan társfüggő: megtapasztalta nagyon sookáig a magányt, így ha valaki is szóba áll vele, akkokr már egyből ragaszkodni kezd hozzá, de ha kiismeri az illetőt, akkor már teketőriázik a magány-, és a társas kapcsolat közt így igényli azért mind a magányt-, mind a társat is.

2023. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Társfüggőség az, amikor ab dolgulásodat egy társtól várod.

Tehát ha te azt állítod, hogy csak úgy tudsz boldog lenni, ha van párod, az bizony nem egy egészséges mentális állapot. A boldogságod függ a társ lététől,. Társfüggő.


És persze, aki WC-re sem tud menni a párja nélkül, arra is igaz.


Mert a lényeg az, hogy társ nélkül nem boldogul.

2023. febr. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a hihetetlenül masszív lemínuszolás a kommenteknél?


A társfüggés nem egyenlő a társra való biológiai/pszichés szükséglettel.


Az, hogy társra vágyunk, belénk van kódolva. Vannak emberek, akik anélkül is elvannak, de ők a kivétel.


A tényleges értelemben vett társfüggés leginkább akkor létezik, ha egy ember csak és kizárólag másból tudja a saját identitását fenntartani, egy egészséges önkép nélkül. Az, ha valaki belebetegszik a magányba, az nem "társfüggés". Ez kb. olyan elcsépelt fogalom, mint az "OCD-m" van. (nagy eséllyel inkább csak rigolyás az illető, az OCD ennél jóval durvább)

2023. febr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
6, mi lenne a nagy lepontozás? Az incelek háborognak, ha valaki azt állítja, hogy nem a nő az élet értelme.
2023. febr. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Minden férfi – legyen incel, fehér lovag, mangina, vagy bármi – fordítva úl a lovon, amikor azt képzeli, hogy nő cél. L**aszt!

A nő társ, aki vagy csatlakozik hozzám, egyenrangú félként, vagy nem, és ha nem, nekem úgy is jó!

Aki ezt belátja, az nem társfüggő.

Aki ezt belátja

2023. febr. 21. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

En szingliseg fuggo lettem. Annyira mellenyultam a kapcsolataimmal, hogy azota is pszichologus kezel es en biztos nem kezdek meg egyszer kapcsolatba.

Szerintem az a baj, hogy a legtobb par kifele azt mutatja, hogy mennyire boldogok es az egyedulallok emiatt azt hiszik, hogy uristen masoknak milyen jo eletuk van es az ovek meg mennyire szår. Csomo kapcsolatban nincs szeretet, nincs szex, nincs semmi. Csak konnyebb egyutt fizetni a rezsit meg a lakbert. Tisztelet a kivetelnek.

De szeritnem mindenki csinalja, ami neki jo. Kerdezo, szård le, hogy mivel sertegetik az embert. Akkor mar szerintem sokkal nagyobb gond az, hogy az ember egyedulallokent tobb adot fizet.

2023. jún. 25. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!