Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is azt vette észre, hogy...

Más is azt vette észre, hogy vannak, akik egész életükben szerencsésebbek, mások egész életükben szerencsétlenek?

Figyelt kérdés

Szerencsétlen alatt azt értem, hogy az egészségi állapotuk tré, bármibe fognak, az nem jön össze, vagy nagyon nehezen jön össze, vagy a fele jön össze. Nincs egészség, elégséges pénz, otthon, egészséges gyerek és normális házasság - bár olyan nem létezik, ahol ezek mind, egyszerre fennálnának.


Sok ismerősömet annyira húzza az ág, hogy el se hiszem szinte, hogy folyton érik és érik és érik őket a nehézségek - gyász (persze az illető személy korai halála), szeretett kisállat idő előtti halála, krónikus betegségek, rossz munkahelyek, kirúgások stb.


Nekem, lekopogom, most könnyebb az életem és már félek, hogy mi következik, mert én is a relatív szerencsétlenebbek közé tartozom.


2023. febr. 18. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Ha már csak a genetikából indulsz ki, is látszik, hogy vannak szerencsésebbek és vannak kevésbé azok.

Az már más kérdés, hogy mit hoz ki az ember abból, ami adatott neki.

2023. febr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nemcsak testileg.


Mert ha lakástűz, karambolok, autólopás stb éri sorban, az nem genetika.

2023. febr. 18. 20:50
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Nem ezen múlik, hanem inkább a hozott anyagon. Ez sajnos itt nálunk elég durván determinálva van, tehát pl az egész EU-ban nálunk a legnehezebb kitörni a szegénységből. Ez a sok évtizedes közoktatási lejtmenetnek köszönhető. A gyerekeket nem készítjük fel az életre az oktatásban, így a gyerekek a szülőkre támaszkodnak: szar szülőnek szar lesz a gyereke, jónak pedig jó.

Nyilván ez nagyon leegyszerűsítése mindennek, mert semmi sem ennyire szélsőséges, de a lényeg átmegy remélem.


Tehát aki jó helyre született, jó géneket örökölt, jó viselkedésmi tákat kapott a szüleitől, azoknak az élet könnyebben megy.

Aki viszont a putriba született, a szüleitől csak traumákat örökölt, és még egy randa dög is mellé, az nem igazán fog kitörni a társadalom legalsóbb szintjéről.


Tehát én egy olyan országban akarok élni, ahol ez a két szélsőség közelítve van egymáshoz, elsősorban azzal, hogy a közoktatás segít mindenkinek megtalálnia a helyét, magát a világban, és nem csak egy buta gyerekmegőrző..

2023. febr. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy a pcsába múlik a hozott anyagon, ha valakinek belemennek az autójába, leég a felette levő lakás, meghal 3 évesen az örökbe fogadott macskája, elkezd sportolni, de eltöri a bokáját az utcán, mást meg semmi gond se ér?
2023. febr. 20. 09:12
 5/5 DeMoR ***** válasza:

A helyzet az, ha most leírnám, hogy milyen pozitív dolgok történtek velem az elmúlt 2022-es évben, akkor azt mondanád, szerencsés vagyok. Ha viszont azt írnám le, hogy milyen negatív dolgok, akkor meg azt mondanád, hogy szerencsétlen. Szóval sokkal inkább azon múlik sok minden, min van a fókusz. :D


Illetve az emberi agyban van egy olyan fránya hatás, ami miatt olyan dolgokban fedezünk fel összefüggéseket, melyekben nincsen ott. Az agyunk szimplán meg akar kímélni minket a sokszor fájdalmas valóságoktól, amik nem mások, minthogy néha történnek pozitív, de negatív dolgok is, s lehet az utóbbi többségében, de ez nem azt jelenti, hogy az élet sz@r, csak azt, hogy ilyen. Szerintem abban rejlik a "lelki béke", ha ezt elfogadjuk!, de minimum beletörődünk. ;)


A végére pedig egy kis filozófia egy humoristától :

[link]

2023. febr. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!