Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki egy ideig olyan képzésen...

Aki egy ideig olyan képzésen volt, amit nem szeretett (egyetem/szakma is lehet), majd sikerült elhelyezkednie olyan területen, ami mégis neki való, elmesélné a történetét?

Figyelt kérdés
Most döntöttem/kényszerültem 2,5 év után a váltás mellett és jó lenne motiváló történeteket olvasni ezzel kapcsolatban, hogy talán nem vagyok egyedül ebben.

2023. febr. 21. 19:10
 1/4 Psycho ***** válasza:
100%

18 évesen fogalmam nem volt, mit szeretnék (hogy miért nem, az egy külön sztori, amit most nem írnék le, de ennek is oka volt). Szerettem a matekot, szerettem a fizikát, szerettem rajzolni, adta magát az építészmérnöki. Fél évig sem húztam.


Ez után 3 évig nem tanultam, hanem melóztam (illetve nyelvvizsgáztam). Porta, útépítés, időszakos melók, pár hónapos, később kukába dobott képzések, ilyenek.


Aztán 4 évvel érettégi és sok-sok élettapasztalat után valahogy beütött a felismerés, hogy mit szeretnék - így kerültem pszichológiára. Erről tudtam, hogy én akarom, nem más vágyait akarom megvalósítani, nem erőltette senki sem rám. Azóta is ebben dolgozom. Szóval nem kell megijedni, néha kell idő, hogy az ember beérjen.


Tudni fogod, ha megtaláltad, amit szeretsz.

2023. febr. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
4x váltottam szakot, mire megtaláltam, ami nekem való. Ha valami nem a te utad, váltani kell, kortól függetlenül.
2023. febr. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megyei kórházban dolgoztam ápolónőként. A munkával nem volt semmi bajom, de bennem volt az érzés, hogy nem ezt szeretném csinálni. Érdekelt a kozmetikus szakma, kitanultam munka mellett (kemény volt, hétvégente volt az OJK-s tanfolyam, szombat-vasárnapokon két évig, kemény pénzért). Utána állandó éjszakásra kértem magamat a kórházban, és beindítottam a vállalkozásomat. Ennek 26 éve, eltart bőven a kozmetikai stúdióm, és szeretem is nagyon, amit csinálok.
2023. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagy részt iskolarendszer hibája is, hogy sokan nem találják a helyüket. Tanár vagyok, én mindig arra bátorítom a tanítványaimat, hogy olyan hivatást válasszanak, amit jó szívvel tudnak végezni minden egyes nap. Inkább egy boldog szobafestő legyen az ember, mint egy boldogtalan közgazdász.
2023. febr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!