Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen volt a 2000-es évek...

Milyen volt a 2000-es évek végén és a 2010-es évek elején az élet Magyarországon (kb: 2007-2013)? Miben volt más a mostani időkhöz képest? Jobb vagy rosszab volt? Meg akki akkor volt tinédzser vagy fiatal felnőtt az hogy élte meg azt a korszakot?

Figyelt kérdés

2023. febr. 22. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor jött be a válság meg az állandó magyar gárda cirkuszok.

Romagyilkosságok, meg szerintem akkor léptek le baromi sokan külföldre

2023. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jah, elfelejtettem írni, hogy egy rakás szar volt, sok volt a munkanélküli, állt az építőipar meg minden.

Kimentél a városba és valami walking Dead feeling volt.

2023. febr. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
# Melyik városba?
2023. febr. 22. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

3.


Akárhol.

Én akkor költöztem fel Pestre, kb ingyen adták ki, mert nem volt rá ember.

3 hónapja hirdette a pali, a 7. kerületben egy garzont.

30 ezer forint volt.

160 ezer volt a keresetem kezdő diplomásként, de mákom volt.

Sok régi osztálytársam ült otthon kezdő gépész, programozó, pénzügyes diplomával.

Akkor nem ilyen válság volt, hogy tele a Meki meg a Pláza.

Mint most😂😁

2023. febr. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
97%
Többet ért talán a pénzed. Most hiába keresel 10*annyit, lószart se kapsz érte. Akkoriban félretenni is tudtam, most örülök ha kijövök a fizumból.
2023. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szerettem, nem szeretem a szocializmust, de az a tapasztalatom, hogy minél jobban elmélyültünk a "rendszerváltásban", annál szarabb lett minden és annál nagyobb lett a folyamatos bizonytalanság.
2023. febr. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Jobb vagy rosszab volt?

Szerintem jobb. Megélhetés szempontjából is, mert most a pénznek alig van értéke. Ha jól emlékszem kb. 30-50 ezerből 1 hónapig meg lehetett élni.

Gyerek voltam, falun éltünk, úgy nagyjából mindenki ismert mindenkit. Szegények voltunk, de megvolt mindenünk, sok közeli, megbízható barát, nem messze a Tiszapart, ami annó tiszta is volt, nem úgy mint most.

Nyaranta szinte minden hétvégét ott töltöttünk. Jó volt.

Gyerekként nem voltak nagyobb gondok, nem volt annyi áskálódás, bizalmatlanság annyira, mint most felnőttként.

Apám csordás volt, a teheneket reggel kihajtotta a legelőre, és estig ő vigyázott rájuk, nehogy elkóboroljanak vagy ilyesmi. Juhász kutyánk is volt Bedzsi:) Elvoltak ők magukban, hozzá voltak szokva a helyhez, 1-2 esetet leszámítva:

pl. egy tehén beleesett a Túr folyóba, onnan mentettük ki, de k.rvajó buli volt!:) vagy amikor elkóborolt, és vissza kellett terelni a csordához..

Tudom lenézik, meg csak egy senki vagyok/vagyunk, de nekem jó volt akkoriban. Szegényesen, de megéltünk. Nem volt akkora bizalmatlanság és lehúzás, kihasználás, mint most.


De akik akkoriban felnőttek voltak, ők biztosan tudnak konkrétabb választ is adni.

2023. febr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Számomra 2011-2016 volt a csúcs. A 2019-es év sem volt rossz. Előtte 2007-2010 tűrhető. 2000-2006 az nehezebb volt. 2017-18 nekem nehéz volt, 2020 óta szintén.

De ezek személyes tapasztalatok. 2012-ben és 2019-ben is sok pénzt tudtam keresni.

2023. márc. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!