Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyi időbe telik, amíg a...

Mennyi időbe telik, amíg a toxikus emberek már nem hiányoznak?

Figyelt kérdés
Már jó ideje próbálok elengedni valakit mert csak bánt és egyre rosszabb állapotban vagyok mentálisan. De minden alkalommal, mikor azt mondom neki hogy oké vége, vissza édesgeti magát, és nekem meg magamtól nincs annyi erőm hogy ne írjak neki. Pontosabban most nagyon csúnyán összevesztünk és elhatároztam magam, de nagyon nehéz mert szeretem és el sem tudom mondani mennyire sokat jelent nekem. Ugyanakkor tudom, hogy ennek véget kell vetni. Mennyi időbe telik, úgy hogy nem beszélünk, amíg el tudom engedni és nem fogom magam ilyen borzalmasan érezni?

2023. febr. 23. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha segítséget kérsz a feldolgozáshoz. Mert egyedül nem fog menni.
2023. febr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki annyira erős lelkileg, hogy ezt egyedül végig tudja csinálni.

Lehet hogy te is olyan lelkületű vagy hogy könnyen bedőlsz a szép ígéreteknek. Ilyen esetben érdemes pszichológushoz menni aki megtaníthat más szemszögből nézni a kapcsolatodat, máshová helyezni a fókuszt stb.

Együtt kielemzitek hogy miért is tud visszaédesgetni az illető (azon kívül hogy szereted), vagy milyen családi mintákat hozol magaddal gyerekkorból ami miatt ilyen toxikus embereket nehezen engedsz el.

Ezek egyéni dolgok, azért kell a pszichológus hogy segítsen rávilágítani hogy a te egyéni élethelyzetedben mi segíthet szabadulni ebből a helyzetből (az akaraton kívül, mert akarnod is kell és tenned is kell érte).

2023. febr. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet hülye kérdés de ebben bármelyik pszichológus tud segíteni, pl egy iskola pszichológus is? Vagy vannak akik ilyen esetekre szakosodtak?
2023. febr. 23. 12:04
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Max egy hónap de sztem annyi sem
2023. febr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Ami nekem segített: Találj egy új haveri társaságot (lehetőleg ismerjék és utálják emberünk) ahol közgyűlölet tárgyáva teszed a srácot/lányt. Ezután letiltod mindenhonnan és az új társaság addig ott lesz ideiglenesen, ami megerősít a tetted helyességében egy pár hétig. Ezután el is felejted.
2023. febr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1,5-2 év. Nagyjábol ennyi ido kell ahhoz, hogy a szerelmi erzest kivalto hormonjaid szintje visszaalljon a normalisra. Sokszor mondjak, hogy a szerelem drog, de ez tenyleg igy van, nem kozhely. Azert nehez nem visszairnod es nem megbocsatanod, mert a tested, a kemiad nem engedi, hiszen fuggsz tole. A jo hir az, hogy ez csak az elso nehany honapban nehez, utana minden nappal egy picit konnyebb. Kis lepesekkel. Tenyleg olyan, mint egy elvonokura.
2023. febr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem baráti kapcsolatok esetén ha toxic volt az ember akkor mire én befejeztem vele a barátságot már kb túl is voltam rajta, mert addigra annyira megutáltam hogy inkább megkönnyebbültem és a már csak harag maradt 1-2 hónapig.


De toxic párkapcsolat után azért kellett egy jó fél év mire nem voltam nagyon rosszul, a szerelem is elmúlt, tudtam új kapcsolatba kezdeni (lehet nem kezdtem de tudtam volna), aztán mire teljesen kihevertem... Hááát van néhány sérelmem még 10 évvel ezelőttről is :D De ezt ne úgy képzeld el hogy rosszul érzem magam miatta mindennap, csak okozott traumákat. Amúgy ha lesz egy egészséges kapcsolatod akkor ezek mind nem fognak számítani :)

2023. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt nem az idő a kérdés, hanem hogy hogyan gondolkozol a dologról. Ilyenkor fejben kell realizálnia az embernek, hogy nem érdemel ilyen toxikus bánásmódot. Nyitotnak kell lenni a világ felé, bízni abban, hogy miután kilépsz egy ilyen szituációból lehet jobb. Jöhet olyan ember, aki soha nem tenne veled olyat, amit az előző tett.

Realizálnod kell, hogy nem fog változni sosem a kapcsolatod az illetővel. Nem lesz jobb, valahányszor visszamész.


Ha sikerült ezeket fejben rendbe raknod, utána lehet nehéz lesz. Persze, hogy az lesz! Lehet vissza jön ismét, és pokolian fájni fog elutasítanod. De ott marad a tudat, hogy magadért tetted.


Mert megérdemled.

2023. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!