Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Olyan sok buktatója van az...

Olyan sok buktatója van az életnek, mégis csomóan akarnak gyereket. Miért?

Figyelt kérdés

Valljuk be, az emberek nagyrésze ebben az országban boldogtalan. Legtöbben átesnek valami traumán, folyamatos megpróbáltatásoknak vagyunk kitéve, a legtöbb állás nem fizet jól, a legtöbb munka nem olyan, amit szívesen csinál az ember stb. Ahogy Madách írja, az élet egy küzdelem. De miért vágyunk erre a küzdelemre, amiben a jó dolgok eltörpülnek a rosszak mellett, illetve ha már így jártunk, hogy megszülettünk, miért folytatjuk ezt a hagyományt?


És tudom, vannak, akik szeretnek élni, én sem mondom, hogy utálom ezt az egészet, de ezt csak a társadalom egy szűk rétege mondhatja el magáról. Nem az élet értelmére keresem a választ, hanem arra, hogy miért gondolja azt a legtöbb ember, hogy megéri gyereket hozni erre a világra (leszámítva a véletlen eseteket).



2023. febr. 27. 03:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
A gyerek önmagában sok boldogságot hoz magával.
2023. febr. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

Nálam a gyerekválallás két fő motìváción mozgot.

1. Kinek

2.Hova

Kinek: ha van megfelelő partner- és itt az alatt azt értem aki szeretne családot, és persze házasságot is- ezt csak úgy tudom elképzelni. Ha van két egészséges felnőtt ember aki tud dolgozni és nem ingyenélő, és optimista gondolkodású akkor minden oké.

Ha van hova- mert hát a híd alá és szülők nyakára nem szülök- ha ez a kérdés megoldódott akkor jó. Mi úgy ismerkedtünk meg a férjemmel hogy semmink se volt. 22 éve házasodtunk össze akkor költöztünk be egy agyonterhelt lakásba. De a pozitív hozzáállás a szeretet és a bizalom mindent megoldott. Mindketten bérből és fizetésből élünk ( én 30 év eü, a férjem vegyiparu gépész). Nem azon agyaltunk hogy erre a világra meg ilyenek, meg hogy nehéz. A nehézségek mellett sok öröm és boldogság is van. Ezt nem szabad elfelejteni amiért végtelenül hálás vagyok Istennek.

2023. febr. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Mert nem gondolnak bele mi vár rájuk. A jelenben élnek.

Csak az ingyenpénzt, meg elmondhatja, hogy letett valamit az asztalra.

Megfelelési kényszer, csordaszellem.

Majd lesz valahogy, másnak is megy, mi is felnőttünk, stb..

2023. febr. 27. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Ki tudja.
2023. febr. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
A gyermekvállalásra biológiai ösztön késztet. Ha a történelem során csak akkor vállaltak volna utódot az emberek, ha tökéletesek és békések a körülmények, már rég kihalt volna az emberiség.
2023. febr. 27. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
72%
A 3# nagyon jól összefoglalta a lényeget.
2023. febr. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%
#5-sel értek egyet. Biológiai ösztön. Hiába gondolják sokan, hogy gondolkodni kell, nem állatok vagyunk. Az ösztönök a génjeinkben vannak.
2023. febr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
40%
Ezzel az erővel akkor, ülj a sarokban és ne csinálj semmit. Negatív gondolkodás negatív eredményeket is szül.
2023. febr. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
82%

#7-8


Már aki ösztönlény, abban egyetértek, hogy pont ezek szaporodnak a legtöbbet!

Akit magasabb IQ-val, EQ-val áldott meg a sors nem kíván rosszat egy idegennek se, nemhogy a gyerekének!

Mert hát háborúban is születtek.

Ja hát igen, akkor köteles elviselni valaki a sz-rt, mert hát másnak is rossz volt, bravó!

Pont az ilyen idióta gondolkodás miatt tartunk ott, hogy nálunk a családbarát szó teljesen mást jelent, mint a hanyatló nyugaton!


Sosem éreztem fontosnak, hogy a génjeimet tovább adjam.

Nem ez számít, hanem, aki megszületik, az mibe.

2023. febr. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

A környezetemben lévőkből kiindulva:

Csok, babaváró

3 gyerek utáni adókedvezmény

Egyéb juttatások


1 gyerek úgyis "kell". Kötelező. Elvárás. Ha már van egy akkor miért ne legyen 3, annyira legalább kapnak is valamit.

2023. febr. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!