Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ragaszkodik mindenki...

Miért ragaszkodik mindenki foggal-körömmel ahhoz, hogy jogosítványt szerezzek? 18/L

Figyelt kérdés
Szüleimtől szinte naponta meghallgatom, a tanárok is ezt szajkózzák. Ha az isten háta mögött élnék ahol naponta 2 busz jár akkor megérteném, de 2 megyeszékhely között lakok, szinte 10 percenként vannak buszok mindenhova, járnak vonatok is. Plusz Székesfehérváron tanulok, lehet ott is fogok dolgozni ha a gyakorlati helyemen maradok, ott meg nagyon gyakran mennek helyijáratok. Szóval teljesen szükségtelennek érzem. Emelett herótom van attól hogy húszmillió dologra kell figyelnem vezetés közben, és simán meghalhatok mert valami balf*sz részegen vezet, vagy nem is tudja mit csinál. Sokkal nyugisabb hogy felülök a buszra és hátradőlök. Arról nem is beszélve, hogy ezekben a csotrogányokban állandóan tönkremegy valami, és minden alkalommal iszonyatos pénzeket kell ott hagyni a szerelőnél. Francnak hiányzik ez... De hiába mondom hogy NEM NEM ÉS NEM AKAROM, akkor is rám van erőltetve már szinte zsarolás szintjén. Mire jó ez?

2023. márc. 6. 12:24
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
79%
Mert az a szindróma, hogy " Csicska vagy, ha nincs új Iphone-d ", ami suliban van, az nem szűnik meg, csak átalakul felnőttkorban kocsivá és fél milliós nyaralássá.
2023. márc. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
97%
Ha fizetik, használd ki a lehetőséget, jól jöhet az még. Ki tudja, hova sodor még az élet.
2023. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Mert a jogosítvány egy lehetőség arra, hogy vezethess. Nem kötelező utána autót venned, de ha nincs jogsid és úgy fordul az életed, hogy vezetni kéne, akkor esélyed sincs.


Lehet, hogy az életben nem lesz rá szükséged. De az is lehet, hogy majd júliusban elmész a barátoddal valahová a tengerpartra nyaralni, ahol szeretnétek megnézni a környéket, és rájöttök, hogy autóbérléssel anyagilag és időben is jobbak vagytok, mint tömegközlekedve.


Meg az is lehet, hogy valamikor szeretnél saját ingatlant, de csak Vidékbasznádon lesz pénzed venni egyet, onnan meg szar a közlekedés.

2023. márc. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
96%
Ja, és ha megcsinálod most, majd 10 évig nem vezetsz, akkor is előrébb vagy, mintha nem lenne egyáltalán jogsid. Én így voltam, 18 évesen meglett, aztán 12 évig figyelt a fiókban a jogosítványom. Majd hirtelen szükségem lett rá, de persze nem mertem autóba ülni. Vettem kb. 5 órát oktatótól, és két hét alatt feljöttem arra a szintre, hogy vidáman vezettem tovább. Mert a tudás ott volt, csak épp már elrejtőzött.
2023. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
76%

Nézz meg álláshirdetéseket!


Manapság ALAP. Hiába vagy városi, és van irodai aktakukac melód, BÁRMIKOR kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy áthelyeznek máshová, vagy olyan feladatköröd lesz, hogy ki kell járnod terepre.

2023. márc. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Ha van jogsid az nem azt jelenti, hogy vezetned kell, vagy kocsit fenntartani. Ez csak egy lehetőség, hogy ha kellene, akkor tudj. Bármikor jöhet egy olyan helyzet hogy muszáj vezetni, és akkor már nem kell azon agyalnod hogy mkst mi legyen, hanem beülsz és mész, mert már tudod.
2023. márc. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
61%

Annak, aki mondja, hogy manapság alap, annak üzenem, hogy pont azért is van ennyi baleset, mivel bele vannak hajszolva olyan emberek az autó vásárlásba és jogsi szerzésbe, akik tudják is Magukról, hogy koncentráció hiányosak.

Nem beszélve arról, hogy bizonyos mentális betegségekkel is hagynak vezetni, amikkel nem kellene.

Alap szerinted annak is, aki többes személyiséggel rendelkezik és ki front-ol egy olyan személyiség vezetés közben, aki nem tud vezetni?

Azért ezt az alapot hagyjuk el, nem alap semmi sem, a gyerek sem.

Ez egy f*szság, hogy alap.

Van előnye a dolognak, de nem alap, a ház sem, élhet a szabadban, aki akar.

Na pont az ilyen mentalitás miatt van ennyi autós baleset, kapjon mindenki autót, kapjon mindenki jogsit, vezethessen mindenki.

2023. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
63%

Jó, majd ha nem anyukék gondoskodnak rólad, hanem önálló leszel, akkor rájössz, miért mondják, addig meg játszd a sértődött kiskamaszt.


Egyénként meg:

- elromlik állandóan? ne hulladékot vegyél fillérekért. Egyébként meg, honnan tudod mi milyen gyakran és mennyiért romlik el?

- megöl egy részeg? egy cigány a buszon nem? Pláne Fehérvár környékén.

2023. márc. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ebben a helyzetben voltam, nálunk a családban kb. kötelező a jogsi, szóval amint lehetett megcsináltam, én személy szerint nagyon nem szerettem volna, mert tartok a vezetéstől, de elég szigorú szüleim vannak, úgyhogy nem volt választásom :D


Most 23 vagyok és évi egyszer ha vezetek, de mostanában kezd megjönni a kedvem hozzá, úgyhogy jó, hogy nem most kell vele bajlódni.

2023. márc. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Én is tartottam a vezetéstől de nagyon örülök, hogy megszereztem. A lehető leghamarabb 16,5 éves korban beültem az iskolapadba és 17 évesen már a kezembe volt a jogsi. Folyamatosan vezettem, nem telt el úgy hét, hogy ne üljek kocsiba és ez így van mai napig. 22 vagyok és már 5 éve van jogsim és imádok tovabbra is vezetni, már akárhova el merek indulni és szinte gond nélkül el is jutok akárhova. Ezt pedig nagyon nagy előnynek érzem.

Pl most is megbetegedtem de holnap lesz egy fontos zh amire be kellene menni az egyetemre. Na most ha busszal mennék koràn reggel akkor megfertőznék egy csomó embert mert hangyafsznyi hely sem szokott lenni a buszon plusz még lehet én is felülfertőződnék. Így meg, hogy van jogsim egyszerűen csak beülök az autómba és beutazok így mást sem fertőzök meg és én sem fertőződök felül.

2023. márc. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!