Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hány éves kortól számít...

Hány éves kortól számít valaki középkorúnak illetve öregnek?

Figyelt kérdés
Vannak, akik szerint a 40 még nem középkorú, és az 55 sem öreg. Viszont az emberek 65-70 év körül már hullanak, mint a legyek. Most akkor mi helyzet?
2023. márc. 7. 14:30
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Itt a Gyakorin olvastam, hogy a 40-es pasi vénember, aki alkalmatlan a családalapításra.
2023. márc. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Az emberek már 50+ évesen is hullanak sajnos. 50 körül van a középkor. Többször meg szokott itt fordulni egy felhasználó, aki néhány havonta megerősítést vár, hogy 27 évesen öregnek számít-e, nem, 27 évesen még rohadt fiatal valaki, sőt 35 évesen is. 55 évest se tartom öregnek. 80 évesen viszont már aggastyán az ember.
2023. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 vagyok, hogy árnyaljam a képet, én magam 23 éves vagyok, úgy írom ezeket.
2023. márc. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
40-60 között középkorú, 60 felett öreg.
2023. márc. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Ahogy 4-es írja, én is úgy gondolom.
2023. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem változó. 30-tól 50-70 éves korodig vagy középkorú, és 50-70 éves korodtól öreg. Nagyon nem mindegy, hogy egy fiatalos, dolgozó, hobbikkal bíró 65 éves emberről beszélünk, vagy egy szellemileg és fizikailag lépültről.

Nagyapám 55 évesen nyugdíjba ment, demens lett, vagy elitta az agyát, fogalmam sincs, de ő már 55 évesen öreg volt fizikailag, és mentalitásában is. Nagyanyám (nem házasok, a család két ága) meg 67 évesen ment nyugdíjba, akkor körbeutazta Európát, most 84 éves, de műveli a kertet, jár túrázni, társasjátékklubbot tart fenn a falujában. Hetente beszélünk telefonon, szellemileg és fizikailag friss, simán utazik 3 órát hozzám, hogy meglátogasson, vagy főz és programokat szervez, ha én megyek hozzá. Ősszel Izraelben voltunk, rendesen emlékeztetnem kellett magamat, hogy azért ő azért elmúlt 80, vigyáznom kellene rá, bérelnem kellene egy autót, hogy ne kelljen sokat sétálnia, meg hotelszobát, hogy ne egy hostelben aludjunk 12 szobatárssal, mert nem huszonéves, hiába tűnik annyira fiatalosnak.

2023. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
#6 egy 50 éves még nem öreg. Anyum ennyi idősen céget vezet, sportol, egészséges, ad magádra. Az öregségtől nagyon messze van.
2023. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukád szerencsére igen, más meg más életmóddal ennyi idős korára már leépül. Ezt próbáltam kifejteni a válaszomban.
2023. márc. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha 80 az átlagéletkor akkor

40 középkorú

50 idős

60 öreg

70 vén

80 kriptaszökevény

90 múmia

100 élőhalott

jan. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!