Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha nem lenne testiség, sokkal...

Ha nem lenne testiség, sokkal szebb lenne a világ?

Figyelt kérdés
Nyílván most jönni fogtok azzal, hogy akkor nem szaporodnánk, de ezt most mellőzzük.

2023. márc. 25. 21:00
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
0%

"Ja, csak vakként, süketként azért elég nehéz élni, persze lehet, de nehéz."

Testiség nélkül még inkább. Legalábbis ha nem csak egy generációt szeretnél hogy létezzen.

2023. márc. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
80%

"Ennél jobban már tényleg nem tudom elmagyarázni gyerekek."

. Inkább Te nem érted.

Az, hogy nem hiányozna az embereknek, nem lenne hiányérzetük, nem zárná ki, hogy ha mégis létezne, akkor adna pluszt, összességében jobb lenne tőle a világ.

Azt mondod vakként nehéz élni: de ha nincs fény egyáltalán? (és tegyük fel, lehetséges az élet így) Akkor mihez mérve nehezebb? Akkor mindenkinek ugyanolyan.

Ellenben tudjuk, hogy ha van fény, akkor az sok jóval jár.


De értem én a dolgot: nem értjük, mert nem értünk veled egyet.

2023. márc. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 A kérdező kommentje:
#32 Még mindig nem érted.
2023. márc. 25. 22:07
 34/48 anonim ***** válasza:
32%
Kérdező, úgy tűnik, hogy te nem érted. Valami érthetetlen logikai bukfenc az egész gondolatmeneted, hiszen önkényesen csakis egyetlen aspektusát veszed figyelembe a dolgoknak. Mint pl hogy a testiség megszűnésével megszűnne pár rossz dolog, de azt már ignorálod hogy sokszorta több jó is megszűnne. Vagyis már alapjaiban téves a kiinduló kérdésed.
2023. márc. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
75%

#24: Az a nehéz benne, hogy bárhogy akarjuk megfogni a dolgot, mindenkit leugatsz, hogy nem úgy érted. De végül mégse tudod elmagyarázni mire gondolsz. Leírtuk elégszer már.


#23

2023. márc. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
68%

#33: szajkózzad csak.

Én legalább rámutattam, hol tévedsz, Te erre sem vagy képes.


Te nem azt kérdezed, hogy jobb lenne-e egy olyan lehetséges világ, amelyben nincs testiség, hanem jobb lenne-e az, ha az összes lehetséges világban nem lenne testiség (ergo a testiség nem lehetséges, az ember nem is képes rá).

Ez nyilvánvalóan oda vezet, hogy testiség nélkül nem rosszabb a világ, ugyanakkor totális metalogikai zűrzavar, és tök értelmetlen, hiszen mi (és Te is) nagyon jól tudjuk, hogy létezik testiség.

2023. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
#34 Nem szűnne meg semmi, mert alapból nem lenne. Vagyis jobb lenne.
2023. márc. 25. 22:20
 38/48 anonim ***** válasza:
32%

"Nem szűnne meg semmi, mert alapból nem lenne."

Vagyis rosszabb lenne a világ, hisz nem létezne mindaz a jó, amit ad.

2023. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
#38 De a rossz sem, a jó pedig nem hiányozna, mert nem lenne, vagyis nem lenne rosszabb, hanem jobb.
2023. márc. 25. 22:29
 40/48 anonim ***** válasza:
40%
Kérdező, te egy incel vagy, aki nagyon akarna, de nem tud dugni, ugye?
2023. márc. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!